NIETYPOWE MIKOŁAJKI W KLASIE V

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Zwoleniu

NIETYPOWE MIKOŁAJKI W KLASIE V

Autor: Łukasz Flejszer
Data dodania: 12-12-2020r.

NIETYPOWE MIKOŁAJKI W KLASIE V
 
Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną i brak możliwości bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami chcieliśmy, aby ten dzień był dla naszej klasy inny – wyjątkowy, taki, który na długo zapamiętamy. Zamiast tradycyjnych upominków z pomocą Stowarzyszenia Muszkieterowie Szpiku zabawiliśmy się w Mikołajów i postanowiliśmy  włączyć się w pomoc choremu dziecku. Wybraliśmy dziesięcioletnią dziewczynkę. Wychowawczyni nawiązała kontakt ze stowarzyszeniem i mamą Amelki, przedstawiła jej sytuację klasie. Uczniowie bardzo się wzruszyli, i z pomocą swoich rodzin  zaczęli kompletować  prezenty,  pisać listy i kartki z życzeniami.
Nasze tegoroczne mikołajki cieszyły nas bardziej, niż gdybyśmy wzajemnie sobie coś kupowali.                                  Głównym celem tej akcji  było  pokazanie uczniom, że czasami jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ma tyle lat co my, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Podjęte działanie uczy poczucie własnej wartości, uwrażliwia na potrzeby innych, integruje środowisko, uczy empatii, większej wrażliwości na potrzeby            i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!
Mimo trwającej sytuacji w naszym kraju nie zapomnieliśmy, że dobrem należy dzielić się zawsze. Dzięki otwartości  uczniów i  ich rodziców  udało się przygotować i wysłać świąteczny upominek dla chorej dziewczynki.


Powrót

Filozofia nauczania

Celem głównym szkoły jest dobro ucznia, jego potrzeby i zainteresowania. Dlatego nasza praca ukierunkowana jest na indywidualizację procesu nauczania, identyfikację uczniów z trudnościami oraz uzdolnień uczniów.

Misja szkoły

Misją naszej szkoły jest wspieranie rodziny w procesie wychowania i nauczania, stwarzając uczniom optymalne warunki do prawidłowego, wszechstronnego rozwoju duchowego i intelektualnego.

Klucz do sukcesu

Kluczem do sukcesu każdego ucznia jest wzajemna i bezinteresowna pomoc, umiejętność łączenia nauki z pasją, radzenie sobie z presją i stresem przy kolejnych wyzwaniach.