Wycieczka do ZOOSafari w Borysewie

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Zwoleniu

Wycieczka do ZOOSafari w Borysewie

Autor: Michał Szczepaniak
Data dodania: 28-02-2020r.

Dnia 16 maja 2019r. uczniowie klas O-III i 3 ucz. z kl. IV-V wyjechali na wycieczkę szkolną do ZOOSafari w Borysewie k/ Łęczycy. To miejsce jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych i przyrodniczych w Polsce nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Położone jest na terenie ok. 25 ha, gdzie można podziwiać zwierzęta egzotyczne, a także rzadkie, chronione gatunki zwierząt pochodzące z Azji, Afryki i najdalszych zakątków świata. Wszystko to rozmieszczone jest na wspaniale zaaranżowanym terenie.
Pobyt rozpoczął się od zajęć edukacyjnych na temat: „Roślinożercy, mięsożercy, ssaki, gady, płazy, czyli jak nasza fauna różnicuje się pod względem pożywienia”. Uczniowie poznali bliżej jaszczurkę agamę, żółwia, węża oraz jeża. Mieli okazję dotknąć małe zwierzaki i z bliska porównać ich pokrywę skórną.
Następnie miały możliwość uczestniczyć w pokazowym karmieniu przepięknych, białych tygrysów bengalskich/zwierzęta unikatowe na skalę światową/ i  przyjrzeć im się  z bliska.
Potem zwiedzaliśmy ZOOSafari z pokładu ZOOKolejki, a w trakcie przejażdżki słuchaliśmy ciekawych informacji przewodnika dotyczących oglądanych gatunków dzikich zwierząt. Z dużym zainteresowaniem dzieci podziwiały fokę szarą, która pięknie się nam zaprezentowała, a także surykatki, pieski preriowe, pawie, pytony, lwy, żyrafę, wielbłądy, strusie  i wiele innych gatunków zwierząt
            W mini zoo uczniowie przyglądali się z bliska m.in. kózkom miniaturkom, owieczkom kameruńskim, osiołkom i królikom, w czasie, gdy najbardziej odważni jeździli na kucyku.
            Po obiedzie dzieci znalazły się w magicznej krainie dziecięcej fantazji      i ekspresji ruchowej tj. w figlarni. Moc frajdy dały im wielkie zjeżdżalnie, wspinanie się na ogromnego żółwia, przejście przez długą, dmuchaną dżdżownicę, czy nurkowanie wraz z delfinami w basenie z piłeczkami. Tu dzieci spożytkowały resztki swojej energii.
            Wizyta w tym miejscu na pewno na długo pozostanie dzieciom w pamięci. Na  wycieczkę dzieci wyjechały pod opieką swoich wychowawczyń:  p. K. Olobry, p. A. Dąbrowskiej, p. A. Smyczyńskiej i p. A. Krawczyk.


Powrót

Filozofia nauczania

Celem głównym szkoły jest dobro ucznia, jego potrzeby i zainteresowania. Dlatego nasza praca ukierunkowana jest na indywidualizację procesu nauczania, identyfikację uczniów z trudnościami oraz uzdolnień uczniów.

Misja szkoły

Misją naszej szkoły jest wspieranie rodziny w procesie wychowania i nauczania, stwarzając uczniom optymalne warunki do prawidłowego, wszechstronnego rozwoju duchowego i intelektualnego.

Klucz do sukcesu

Kluczem do sukcesu każdego ucznia jest wzajemna i bezinteresowna pomoc, umiejętność łączenia nauki z pasją, radzenie sobie z presją i stresem przy kolejnych wyzwaniach.