Akcja „TAK, POMAGAM”

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Zwoleniu

Akcja „TAK, POMAGAM”

Autor: Michał Szczepaniak
Data dodania: 28-02-2020r.

Czwórka wolontariuszy z naszej szkoły, z klasy VIII: Maja Gutkowska, Julia Maciejewska, Weronika Tadeusiak oraz Klaudia Tyszkiewicz   wzięła udział w ogólnopolskiej akcji zbierania żywości "TAK, POMAGAM" organizowanej przez Caritas. Akcja trwała 6-7 XII 2019r. Opiekę nad nami sprawowała p. Renata Matuszewska.  Dzięki ludziom dobrej woli zebraliśmy wraz z innymi wolontariuszami w sklepie  Lidl 431 kg i 94 litry artykułów spożywczych i chemicznych. Zebrane przez wolontariuszy produkty zostały potem w podziemiach kościoła posegregowane, zapakowane, a następnie rozdzielone dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego regionu.
Dziękujmy zarówno ofiarodawcom, wolontariuszom jak i pracownikom sklepu za pomoc i okazane serce. Dzięki Wam ludzie potrzebujący otrzymają paczki na Święta Bożego Narodzenia.

Żywa lekcja historii

W czwartek,  05 grudnia 2019 r. naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna "Rekonstrukto" Goście zaprezentowali żywą lekcję historii pt. „Jak wybuchła II wojna światowa”. Pasjonaci historii przedstawili sytuację międzynarodową Polski w czasie wojny. Zaprezentowali mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej. Najwięcej emocji wzbudził pokaz broni i sprzętu bojowego. Prowadzący zwrócili młodzieży uwagę, że słowo „broń” pochodzi od czasownika „bronić się”, więc nie powinna być używana w innym celu. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć, jak wygląda musztra. Spotkanie dostarczyło wielu emocji. Chłopcy na chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi żołnierze, a dziewczęta odgrywały role sanitariuszek i łączniczek. Pokaz był niezwykle interesująca wędrówką w tragiczną i krwawą, ale jakże chwalebną przeszłość naszej ojczyzny.


Powrót

Filozofia nauczania

Celem głównym szkoły jest dobro ucznia, jego potrzeby i zainteresowania. Dlatego nasza praca ukierunkowana jest na indywidualizację procesu nauczania, identyfikację uczniów z trudnościami oraz uzdolnień uczniów.

Misja szkoły

Misją naszej szkoły jest wspieranie rodziny w procesie wychowania i nauczania, stwarzając uczniom optymalne warunki do prawidłowego, wszechstronnego rozwoju duchowego i intelektualnego.

Klucz do sukcesu

Kluczem do sukcesu każdego ucznia jest wzajemna i bezinteresowna pomoc, umiejętność łączenia nauki z pasją, radzenie sobie z presją i stresem przy kolejnych wyzwaniach.