UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY ZWYCIĘZCĄ POWIATOWEGO KONKURSU PAPIESKIEGO

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Zwoleniu

UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY ZWYCIĘZCĄ  POWIATOWEGO KONKURSU PAPIESKIEGO

Autor: Michał Szczepaniak
Data dodania: 29-02-2020r.

Dnia 22.10.2019 r. w  Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Kościuszki w Gostyninie odbył się już po raz kolejny Powiatowy Konkurs Papieski, którego tematyka obejmowała wiedzę dotyczącą pielgrzymek św. Jana Pawła II do Polski. W tegorocznej edycji  udział wzięło ponad stu uczestników podzielonych na dwie kategorie: uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Po napisaniu niezwykle trudnego konkursu, a tuż przed ogłoszeniem wyników  została odegrana  krótka scenka ewangelizacyjna pt.„Nikt Cię tu nie chce" w wykonaniu maturzystów. Następnie uczestnicy oraz ich opiekunowie  mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, która przybliżyła  wszystkim historię czterech  duszpasterzy gostynińskich pracujących w czasie okupacji hitlerowskiej w naszej parafii (wikariusze zginęli   śmiercią męczeńską 01.12.1939 r. w Woli Łąckiej, zaś ks. proboszcz w grudniu 1941r.
w Inowrocławiu).

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VII – Igor Skrzeczkowski, którego do konkursu przygotowała p. Renata Matuszewska. Zdobył on I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Powrót

Filozofia nauczania

Celem głównym szkoły jest dobro ucznia, jego potrzeby i zainteresowania. Dlatego nasza praca ukierunkowana jest na indywidualizację procesu nauczania, identyfikację uczniów z trudnościami oraz uzdolnień uczniów.

Misja szkoły

Misją naszej szkoły jest wspieranie rodziny w procesie wychowania i nauczania, stwarzając uczniom optymalne warunki do prawidłowego, wszechstronnego rozwoju duchowego i intelektualnego.

Klucz do sukcesu

Kluczem do sukcesu każdego ucznia jest wzajemna i bezinteresowna pomoc, umiejętność łączenia nauki z pasją, radzenie sobie z presją i stresem przy kolejnych wyzwaniach.