Judo

SUKCESY W JUDO W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

PATRYK CIECHOMSKI BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW!

Patryk Ciechomski zdobył drugi dla Polski medal na Mistrzostwach Świata Juniorów 2013. Walczący w kategorii do 90 kg Ciechomski rozpoczął od wygrania 4 walk eliminacyjnych (z Włochem, Azerem, Litwinem i Tadżykiem). W półfinale lepszy okazał się późniejszy zwycięzca stawki - Gruzin Beka GVINIASHVILI. W kolejnej walce Patryk zmierzył się z Japończykiem Yusuke KOBAYASHIm i pokonał go, zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Świata!

Bez większego sukcesu zakończyli dziś udział w imprezie nasi pozostali reprezentanci - Tomasz Szczepaniak (-81 kg), który przegrał swoją pierwszą walkę oraz Piotr Kuczera (-90 kg), który odpadł w drugiej rundzie.

Śladami brata Patryka – członka kadry narodowej JUDO!

19 października 2013 roku w ogólnopolskich zawodach JUDO w Warszawie Karina Ciechomska zdobyła złoty medal oraz  pasek na kolejny stopień wtajemniczenia kyu. Wygrała trzy walki przed regulaminowym czasem i w rezultacie stanęła na najwyższym podium.  Gratulacje dla Kariny!.

SUKCESY W JUDO W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

Puchar Polski Juniorów i Juniorek w JUDO w Opolu

W dniach 01-02. 06. 2013r. w Opolu odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek w JUDO. Były to kolejne zawody w ramach eliminacji do Pucharu Europy i Mistrzostw Europy. Patryk Ciechomski w wadze do 90 kg. wywalczył I miejsce, gdzie w finale pokonał Rafała Kozłowskiego z Gwardii Wrocław wygrywając przez dwa kolejne waza-arii(tzw. zwycięstwo złożone). Są to techniki punktowane na 7 pkt. W finałach takie techniki nie każdy może odnieść z uwagi na to, że spotykają się tam najlepsi. Wcześniej Patryk odniósł 3 zwycięstwa wygrywając z zawodnikami ze Skierniewic, Gwardii Łódź i UKJ Rzeszów. W dniach 20-21. 07. 2013r. we Wrocławiu odbędzie się Puchar Europy gdzie Patryk będzie startował w wadze do 90 kg. Wcześniej obóz szkoleniowy w Giżycku – 3 tygodnie. Następnie będą dwa Puchary Europy w Pradze i w Berlinie oraz Mistrzostwa Europy. Jeżeli Patryk w tych 3-ch Pucharach zdobędzie jeden z medali to będzie miał prawo startu w M. Europy. Starty Patryka w Pucharach Polski jak wcześniej nadmieniłem wiążą się z punktacją w ramach rankingu zawodników i kwalifikacji do kadry narodowej. Obecnie jest członkiem kadry narodowej powołanej przez PZJ na okres pół roku.

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Zwoleniu
na VI mistrzostwach Kutna

11.05.2013

Z udziałem ośmiu klubów, zaproszonych przez gospodarzy. Były to kluby ze Skierniewic , Łowicza , Włocławka , Łodzi,  trzy kluby z Płocka . Z klubu AZS PWS „Jutrzenka” - ćwiczących w SP Zwoleń  było 4 zawodników, którzy odnieśli bardzo dobre wyniki. Byli to:

·        Karina Ciechomska (  I miejsce w wadze do 43 kg), Walczyła z chłopcami o wagę niżej.  Zdobyła złoty medal.

·        Jej koleżanka  Kinga Tomasik ( w wadze do 36 kg , zajęła II miejsce , srebrny medal .)

·        Adam Grabowski  zajął III miejsce, brązowy medal

·        Jędrzej Zalewski  w wadze do 33 kg  zajął II miejsce

W sumie punktacji drużynowej klub Jutrzenka zajął V miejsce , Otrzymaliśmy puchar jako drużyna . Zwycięscy otrzymali piękne medale , upominki , oraz dyplomy .

W dniu 26.05.2013 odbędą się zawody w ramach Pucharu Polski i Międzynarodowe Mistrzostwa Łodzi dla Juniorów i Juniorek .Tam pojedzie :Patryk Ciechomski  :

W tydzień później 02.06.2013 odbędzie się Puchar Polski w Opolu

Również z udziałem Patryka.

SREBRNY MEDAL  DLA PATRYKA CIECHOMSKIEGO

W Mistrzostwach Polski JUDO, które odbyły się w PILE w dniach  13-14.04.2013 r. Patryk Ciechomski zdobył srebrny medal.

W Mistrzostwach wzięło udział 182 najlepszych zawodników w kraju z różnych kategorii wagowych. W wadze do 90 kg Patryk stoczył walkę z najlepszym zawodnikiem Gwardii Wrocław Aleksandrem GALI. Patryk miał 2 yuko i wygrał walkę przez ippon. Walkę eliminacyjną do finału wygrał w bardzo dobrym stylu z Michałem Jabłońskim z AZS Gdańsk. Kolejną trzecią walkę o wejście do finału wygrał z WKS Gwardia Warszawa Mariuszem Krugierem, kwalifikując się do finału. W walce finałowej spotkał się po raz kolejny z zawodnikiem AWF Warszawa Marcinem Gmurkiem. Walka, która trwała 4 minuty zakończyła się remisem. Odbyła się walka dodatkowa ( 2 minuty) o tzw „złoty punkt”(wygrywa ten zawodnik, który pierwszy zdobywa punkt techniczny). Na 15 sekund przed zakończeniem dogrywki sędzia główny ukarał Patryka karą shido – za brak aktywności. Jak twierdzi trener Wojciech Pudlik Patryk został skrzywdzony, gdyż w ocenie obserwatorów Patryk powalił na matę przeciwnika 6-krotnie i nie wykazywał braku aktywności.

Ostatecznie Patryk Ciechomski zdobywa srebrny medal. Jest to olbrzymi sukces zawodnika. Patrykowi życzymy dalszych sukcesów i zwycięstwa w Pucharach Europy w Milano , Kownie, Pradze , Berlinie i Wrocławiu.

Gratulacje Patrykowi składa społeczność Szkoły Podstawowej w Zwoleniu!

KARINA CIECHOMSKA

złotą medalistką JUDO w Łazach

16 lutego 2013 roku w Łazach k/ Lesznowoli w powiecie piaseczyńskim odbył się IX Międzynarodowy turniej JUDO z udziałem zawodników z Białorusi i Litwy. W turnieju wzięło udział ponad 200 zawodników w różnych wagach, a wśród nich 3 zawodników z AWS Jutrzenka ćwiczących w Szkole Podstawowej w Zwoleniu – Karina Ciechomska, Adam Grabowski i Adam Gołębiewski.    Karina w wadze  44 kg wygrała wszystkie walki i zdobyła ZŁOTY MEDAL: Adam Grabowski – V miejsce,  A. Gołębiewski przegrał 1 walkę i tym samym odpadł z turnieju.

Karina idzie śladami brata Patryka i odnosi sukcesy. Oby tak dalej! GRATULUJEMY!

Patryk Ciechomski pokazał się w Europie

W Pucharze Europy Juniorów w judo Patryk Ciechomski w kategorii do 90 kg zdobył brązowy medal..

W grupie wygrał wszystkie swoje pojedynki.

Pochodzący ze Zwolenia judoka w fazie grupowej pokonał kolejno Alexandru GOLOMOZ (Mołdawia), Bohdana

ZUSKO (Ukraina) Gurbana GURBANOVA (Azerbejdżan). W półfinale przegrał z Matejovi Halasem ze Słowacji.

Patryk Ciechomski mistrzem Polski

Pochodzący ze Zwolenia Patryk Ciechomski, reprezentujący AZS PWSZ Jutrzenka Płock

zdobył w miniony weekend w Jastrzębiu Zdroju tytuł mistrza Polski w judo.

Drużynowo wśród mężczyzn wygrała Gwardia Wrocław, a wśród kobiet AZS UW Warszawa.

W dwudniowych zawodach wystartowało 325 zawodników

Złoty medal dla Patryka Ciechomskiego

W rozgrywanym w Kątach Wrocławskich Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo, Patryk Ciechomski zdobył I miejsce wygrywając wszystkie swoje walki.

W pokonanym polu zostawił: Oresta Rekowskiego z AZS AWFiS Gdańsk, Michała Czarneckiego z KS Judo Czechowice-Dziedzice, Mariusza Krugera z Gwardii Warszawa. W walce o finał wygrał z Patrykiem Mielczarkiem z UKS 6 Piła, by o I miejsce spotkać się z odwiecznym rywalem - Marcinem Gmurkiem z AZS AWF Warszawa.

Walka obu zawodników nie przyniosła rozstrzygnięcia, sędziowie zarządzili dogrywkę, która też nie wyłoniła zwycięzcy. Patryk wygrał, jako zdecydowanie aktywniejszy przez wskazania sędziów 3:0. Naszemu zawodnikowi sekundowali trenerzy Wojciech Pudlik i Rafał Wróblewski.

Na co dzień Patryk trenuje w Szkole Podstawowej w Zwoleniu.

GRATULUJEMY

Patryk Ciechomski zdobywa trofea w judo

Na odbywających się w dniach 1-2 października 2011 Warsaw Open – Międzynarodowym Pucharze Polski Judo, Patryk Ciechomski zdobył srebrny medal. W tych prestiżowych zawodach uczestniczyli zawodnicy z 12 krajów.

Patryk bez trudu dostał się do półfinału i na tym etapie pokonał zawodnika z Litwy przez ippon. Walkę finałową przegrał jedynie dwoma punktami z zawodnikiem Gwardii Wrocław Michałem Panko.

Dwa tygodnie temu Patryk uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Belgii, do których zakwalifikował się po kilkunastu turniejach na terenie Polski. Na krajowej liście rankingowej zajmował drugie miejsce. Nie przywiózł medalu z mistrzostw, jednak godnie reprezentował Polskę, naszą mazowiecką gminę Gostynin.

Patryk Ciechomski doskonali swoje umiejętności na zajęciach judo w Szkole Podstawowej w Zwoleniu. Jego trenerem jest Wojciech Pudlik.

GRATULUJEMY

Europejski sukces Patryka Ciechomskiego

Trenujący judo w Szkole Podstawowej w Zwoleniu Patryk Ciechomski zdobył brązowy medal w wadze 90 kg na odbywających się w dniach 7-8 maja 2011 roku w Kownie na Litwie, Międzynarodowych Zawodach o Puchar Juniorek i Juniorów w Judo.

W drodze do finału Patryk walczył z reprezentantem Niemiec. Walczył znakomicie. W końcówce uległ jednak przeciwnikowi, który okazał się zwycięzcą tej wagi i zdobył złoty medal. Następne walki były już dla Patryka zwycięskie. Zakończył on turniej, odnosząc największy sukces w karierze - brązowy medal Pucharu Europy Juniorów.

Patryk jest członkiem Kadry Narodowej Judo, zawodnikiem AZS PWSZ Jutrzenka Płock. Trenerem Patryka od 2001 roku jest Wojciech Pudlik, Na co dzień jest uczniem klasy sportowej LO przy ZTS "70" w Płocku.

Wyjazd na Litwę sponsorowała Jutrzenka Płock. Ogromną pomoc Patryk uzyskał od wójta gminy Gostynin Edmunda Zielińskiego.

SUKCESY W JUDO W ROKU SZKOLNYM 2011/2012 tutaj...