KONKURSY

ROK SZKOLNY 2014/2015
 
 
  
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj...
 

Miło nam pochwalić się sukcesami plastycznymi uczniów naszej szkoły, którzy znaleźli się w gronie 20 laureatów wiosennego konkursu PISANKA 2015 zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie.


Laureaci:

Bartosz MĄKULSKI z klasy VI

Łucja KACZMAREK z klasy VI

Norbert BIŃKOWSKI z klasy IV

Artur JANISZEWSKI z klasy IV

Natalia IGNACZAK z klasy V

 

Uroczystą gala wręczenia nagród połączoną z wystawą prac konkursowych odbyła się

27 marca 2015 r. w sali wystaw Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie.

 

 

XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY - TRADYCJE WIELKANOCNE

 

                                                           Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj...

W XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "TRADYCJE WIELKANOCNE" zorganizowanym przez POKiS w Płocku, którego ideą jest ocalenie od zapomnienia polskich tradycji Świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły zajęli I, II oraz dwa III miejsca.

 

Natalia Ignaczak z klasy V - I miejsce
Dawid Tyszkiewicz z klasy VI - II miejsce
Zofia Kotfasińska z klasy V - III miejsce

Łucja Kaczmarek z klasy VI - III miejsce

 


Gratulujemy !!!

 

 

 W tym konkursie jury przyznało naszej szkole I miejsce!

 Profilaktyczny konkurs 05.12.2014

                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj...

,,Młodość bez nałogów” to już VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Profilaktycznego organizowanego przez Szkołę Podstawowa w Sierakówku, w którym czynny udział bierze nasza szkoła. W tym roku grupa 7 uczniów klasy V i VI prezentowała scenkę profilaktyczna pt . ,, Wózek”, w  której przestrzegała swoich rówieśników przed jazdą po alkoholu, bez uprawnień samochodami swoich rodziców. Celem było kształtowanie poczucie odpowiedzialności ponoszenia konsekwencji za własne czyny i zachowania. W scence zleżało nam,  aby widok człowieka na wózku był realnym przekazem sytuacji łamania prawa, nałogu młodych ludzi.

W konkursie uczestniczyło siedem szkół z terenu gminy. Prezentowane scenki oceniane były przez jury w składzie:

 Krzysztof Czerwiński - kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Gostyninie,

Pan aspirant Krzysztof Olszar - przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie,

Pani Magdalena Dołęga - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie.

Uczniów na konkurs przygotowywali nauczyciele: P. Agnieszki Kowalska, p. Teresa Murawska i  p. Łukasz Flejszer, który przygotował prezentację multimedialną, scenerię oraz na żywo akompaniował  na gitarze  śpiewającym uczniom. 

Wszyscy cieszymy się z  tego sukcesu!

 

Opracowanie: T. Murawska,

                      foto A. Zarębska

 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj...

W piątek, 21 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej w Zwoleniu odbył się GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ. Główne cele konkursu to m.in.: utrwalanie poczucia dumy narodowej, pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, a także rozwijanie recytatorskich uzdolnień młodzieży i promocja młodych talentów. W konkursie udział wzięli uczniowie klas szóstych, którzy reprezentowali szkoły z gminy Gostynin : Białotarsk, Emilianów, Lucień, Sokołów, Solec, Teodorów i Zwoleń.

W jury konkursu zasiedli: pani Jolanta Bigus - dyrektor Miejskiej Biblioteki w Gostyninie, pani Krystyna Janiszewska – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Białem i pani Barbara Gierula – przewodnicząca  MKPOiW NSZZ „Solidarność” w Gostyninie. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały: Agnieszka Kowalska  i Teresa Murawska. Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście ze Związku  Kombatantów RP      i Byłych Więźniów Politycznych koła terenowego nr 2. w Gostyninie: IRENEUSZ ZAJĄC Prezes Powiatowego Koła Kombatantów w Gostyninie i kapitan WACŁAW BŁASZCZYK .

 Patriotyzm młodego pokolenia dało się też zaobserwować podczas żywiołowego śpiewania pieśni patriotycznych przez uczniów szkoły, wszystkich uczestników i zaproszonych gości. 

 I miejsce zajął Adam Migdalski ze szkoły w Lucieniu za recytację wiersza Marii Sulimy pt. „Dzień dzisiejszy”

II miejsce zdobyła Natalia Żołnowska ze szkoły w Solcu za wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. „Elegia o …(chłopcu polskim)”.

III miejsce przypadło Zuzannie Kafarskiej ze szkoły w Białotarsku za wiersz Cypriana Kamila Norwida pt. „Moja piosenka”,

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział i drobne upominki.

Organizatorzy gorąco gratulują wyróżnionym i dziękują za udział.           

                                                                                                                    Agnieszka Kowalska

 

Udział uczniów naszej szkoły w XX Przeglądzie Piosenki Podróżnej w

Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.

  

       21 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Piosenki Podróżnej organizowanym już po raz dwudziesty przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. W kategorii do lat dziesięciu wystąpili uczniowie klasy III: Klaudia Tyszkiewicz, Weronika Lewandowska oraz Filip Sztopel. Uczniów do występu przygotowała pani Anna Dąbrowska, trzecioklasiści wyśpiewali dla naszej szkoły trzecie miejsce.

 

       W kategorii klas IV- VI wystąpili uczniowie przygotowani przez pana Łukasza Flejszera: Natalia Skalska, Natalia Adamczyk, Karolina Szczepańska, Zofia Kotfasińska oraz Dawid Tyszkiewicz. Tych wykonawców nagrodzono wyróżnieniem.

        Po raz kolejny nasi uczniowie zaprezentowali swe talenty wokalne na forum regionalnym. Mimo, że poziom występujących, wykonawców był bardzo wysoki nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale. Świadczyły o tym brawa  i słowa uznania widzów oraz dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymane przez naszych uczniów. Gratulujemy !!!

                                                                                                               Anna Dąbrowska

 

ROK SZKOLNY 2013/2014
wyniki konkursów kliknij tutaj
 
 

Sukces naszej szkoły w konkursie Talentowisko

   W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez: Bank Polskiej Spółdzielczości, zrzeszone z nim Banki Spółdzielcze oraz Kuratorium Oświaty. Konkurs trwał od 30 września br. do 30 kwietnia 2014 r. Składał się z dwóch etapów - regionalnego i ogólnopolskiego. Wzięło w nim udział ponad 400 szkół.

 Celem  konkursu było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych pozytywnych postaw związanych z zarabianiem pieniędzy i przedsiębiorczością, szacunku dla pracy, a także aktywności związanej z oszczędzaniem. Przez cały rok szkolny realizowaliśmy zadania konkursowe, miedzy innymi: przeprowadziliśmy akcję charytatywną, przygotowaliśmy inscenizacje o oszczędzaniu, przeprowadziliśmy turniej wiedzy i programie Talentowisko. Ponadto opiekun SKO - pani Anna Dąbrowska przez cały rok prowadziła bloga, na którym prezentowała naszą pracę, uczniowie systematycznie oszczędzali pieniądze oraz brali udział w wielu konkursach szkolnych dotyczących SKO. Uwieńczeniem tej pracy było zajęcie II miejsca w województwie mazowieckim. Jesteśmy dumni, że nasze zmagania zostały tak wysoko ocenione, bardzo się z tego cieszymy.

                                                                                                                          Opiekun SKO: Anna Dąbrowska

 

III Festiwal Młodych Talentów Muzycznych

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Już po raz kolejny nasza Szkoła była organizatorem Festiwalu Młodych Talentów Muzycznych dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów szkół z terenu Gminy Gostynin i miasta Gostynina.

Na tegorocznym Festiwalu gościliśmy dzieci z czterech oddziałów przedszkolnych oraz jednego punktu przedszkolnego. W kategorii klas I-III zaprezentowali się uczniowie z siedmiu szkół gminy Gostynin, a także uczennica ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gostyninie. Uczniowie śpiewali piosenki o tematyce związanej z rodziną.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Gostynin - p. Edmund Zieliński, Inspektor ds. Oświaty Urzędu Gminy w Gostyninie - p. Andrzej Robacki oraz Radny Gminy Gostynin - p. Szymon Szczypawka.

 

Występy uczniów oceniało Jury:

v p. Krystyna Janiszewska- Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem

v p. Jadwiga Adamska - przewodnicząca Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Bielawy- Zwoleń

v p. Łukasz Flejszer- nauczyciel muzyki w SP Zwoleń

W młodszej grupie wiekowej:

- I miejsce zajęły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w  Białotarsku,

- II miejsce - Oddziału Przedszkolny w Sierakówku oraz Punkt Przedszkolny w Solcu

- III miejsce – Oddział Przedszkolny w Lucieniu oraz Oddział Przedszkolny w Solcu

W kategorii klas I-III czołowe miejsca zdobyli:

- I miejsce – SP w Lucieniu oraz SP w Sierakówku,

- II miejsce – SP w Solcu oraz SP w Teodorowie,

- III miejsce – SP w Sokołowie oraz SP w Emilianowie.

      Festiwal uświetnił występ zespołu „Gwiazdeczki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Gostyninie. Atrakcją był także występ Klaudiusza Kowalskiego ucznia SP Nr 3 w Gostyninie, który zaprezentował układ tańca nowoczesnego – Breakdance.

      Tegoroczny festiwal był okazją do prezentacji talentów muzycznych dzieci z różnych szkół, a przede wszystkim okazją do integracji i wspólnej zabawy.

 

XX  Gama

9 maja 2014 roku odbył się XX Przegląd Muzyczny "Gama 2014." Do Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie napłynęło 81 zgłoszeń. Wśród tych zgłoszeń było aż  sześć z naszej szkoły.

W kategorii klas I- III śpiewali Klaudia Tyszkiewicz i Filip Sztopel, do występu przygotowała ich pani Anna Dąbrowska, w kategorii klas IV –VI wystąpiły uczennice klasy V: Natalia Skalska, Karolina Szczepańska i Natalia Adamczyk, dziewczęta przygotował do występu pan Łukasz Flejszer. W kategorii instrumentalnej wystąpiły uczennice klasy IV Natalia Ignaczak i Oliwia Kowalczyk. Tegoroczne zmagania uczestników oceniali: Pan Jacek Ciesielski, Pani Katarzyna Lisicka i Pan Józef Pakulski. Laureaci otrzymali jak co roku statuetki i dyplomy, a także z okazji uroczystości jubileuszowych drobne upominki.

Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, Klaudia i Filip zajęli trzecie miejsce, Natalia Ignaczak drugie, a Oliwia Kowalczyk trzecie.

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury - Pan Jacek Michalski wręczył podziękowania dla pedagogów,  którzy swoją długoletnią pracą zasłużyli się w przygotowaniach dzieci i młodzieży do  przeglądu. Otrzymali je również pani Anna Dąbrowska oraz pan Łukasz Flejszer.

Tradycyjnie swoim kolegom i koleżankom dopingowała cala klasa druga, która dzięki pomocy i wsparciu rodziców mogła przyjechać do Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie i podziwiać występujących.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj...

Anna Dąbrowska

 

KONKURS RECYTATORSKI

       29 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rejonowych eliminacjach konkursu recytatorskiego w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie. Szkołę reprezentowali Igor Skrzeczkowski z kl. I, Weronika Lewandowska z kl. II, Weronika Paliwoda i Bartosz Laskowski z kl. III, Zofia Kotfasińska z kl. IV, Łucja Kaczmarek z kl. V i Julia Kołaczkowska z kl. VI. Recytatorzy mieli okazję wysłuchać utworów w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek z Gostynina i okolic, i jednocześnie porównać swoje umiejętności z innymi. Troje naszych uczniów zostało docenionych przez jury. Weronika Lewandowska zajął trzecie miejsce ,a Igor wyróżnienie w młodszej kategorii wiekowej, Łucja Kaczamrek zdobyła wyróżnienie w starszej grupie.


Agnieszka Kowalska

Sukces naszych uczniów w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie

podczas Przeglądu Piosenki Podróżnej

     22 listopada 2013 r. wszyscy uczniowie klasy drugiej  wzięli udział w wycieczce do Gostynina. Celem tego wyjazdu było dopingowanie Filipowi Sztopelowi Klaudii Tyszkiewicz, Weronice Lewandowskiej, Natalii Skalskiej oraz Karolinie Szczepańskiej podczas ich udziału w Przeglądzie Piosenki Podróżnej  zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie.

     Reprezentanci naszej szkoły w kategorii klas I – III: Klaudia Tyszkiewicz, Weronika Lewandowska i Filip Sztopel zdobyli wyróżnienie. Drugoklasistów do występu przygotowała pani Anna Dąbrowska.

     W kategorii klas IV – VI Karolina zajęła III miejsce, a Natalia otrzymała wyróżnienie. Starsze  koleżanki do występu przygotował pan Łukasz Flejszer.

     W wyjeździe do Gostynina pomogły  pani Annie Dąbrowskiej mamy naszych uczniów, panie: Magdalena Tyszkiewicz, Ewelina Gutkowska, Iwona Sztopel oraz Marzena Skalska. Dzięki ich pomocy uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w Przeglądzie Piosenki Podróżnej, zdobywając przez to nowe doświadczenia.

     Mimo, że poziom uczestników występujących podczas przeglądu był bardzo wysoki nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale, prezentując swoje talenty wokalne  godnie reprezentowali naszą szkołę.

                                                                                                                    Anna Dąbrowska.

 

 
 
ROK SZKOLNY 2012/2013
wyniki konkursów kliknij tutaj
 
 

Wielki sukces małej szkoły!

Sukcesem naszej szkoły było zakwalifikowanie się do projektu ,,Dziecięca akademia przyszłości wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych.” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013.

Jednak nie spodziewaliśmy się jeszcze większego sukcesu- I-szego miejsca na liście laureatów konkursu ,,Start w przyszłość” ogłoszonego przez  Zarząd Województwa Mazowieckiego w ramach realizowanego projektu. Tematyka konkursu dotyczyła przeprowadzenia najciekawszych  realizowanych w szkole zajęć. A realizowane były następujące zajęcia: matematyczno-przyrodnicze, języka angielskiego, ICT, wsparcia psychologiczno-pedagogicznego oraz sportowo-wychowawcze. I właśnie  scenariusz zajęć  sportowo –wychowawczych zgłoszono do konkursu. Współtwórcami pomysłu byli p. Teresa Murawska –opiekun grupy i p. Łukasz Flejszer prowadzący zajęcia. Opracowany scenariusz  dotyczył zajęć nie tylko dla grupy projektowej (21 uczniów klas IV-VI), ale i dla całej społeczności szkolnej: uczniów od klasy 0, nauczycieli, rodziców i absolwentów. Scenariusz konkursowy realizowany był metodą projektu, a na  temat  przewodni wybrano dyscyplinę sportu- badminton. W rankingu pomysłów zwyciężył tytuł ,, W badmintona grajcie, zdrowie i zainteresowania rozwijajcie”. Zależało nam na pokazaniu- na przykładzie badmintona, że sportem można interesować się na różny sposób, w każdym wieku i warunkach. Ważne by robić coś dla siebie, i by umieć dzielić się pasją z innymi.

 Do oceny jury przekazaliśmy wymaganą  prezentację multimedialną  zawierającą realizację tematu konkursowego, folder z etapami naszej pracy. Dołączyliśmy również prace plastyczne w  formie albumiku, wytwory uczniów-wszystko tematycznie związane z tą dyscypliną sportu.

 Wartość nagrody jest dla nas ogromna, postaramy się wykorzystać ją w sposób najlepszy jak tylko potrafimy, ustalimy to wspólnie z uczniami i rodzicami. Nagroda bowiem przeznaczona jest na dofinansowanie  wypoczynku wakacyjnego oraz różnych form krajoznawstwa i turystyki takich jak: wycieczki, dla uczniów.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zrealizowania naszego pomysłu z tak wielkim sukcesem.

                                                                            Uczniowie,

                                                                            Ł. Flejszer- nauczyciel prowadzący zajęcia

                                                                            T. Murawska- szkolny koordynator

Zwoleń,05.07.2013

 

Wieści z konkursu fotograficznego ,, Nasz Przyjaciel Pies”

      

,,Weronika i Łatka” pod takim tytułem zdjęcie Weroniki Paliwody z klasy II  zdobyło II miejsce w I-szej kategorii konkursu fotograficznego organizowanego przez Płocki Oddział  Kynologiczny. Do konkursu   zgłosiły się 64 szkoły, a na konkurs wpłynęło 540 zdjęć. Konkurencja więc była ogromna, a  zdobycie II miejsca jest dla Weroniki ogromnym sukcesem. Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w dniu 26 maja 2013r. na 35 Ogólnopolskiej wystawie psów na stadionie OSiR w Gostyninie. Gratulujemy! 

 

Zachęcamy innych do rozwijania swoich pasji i do udziału w podobnych konkursach.

 

 

Kolejny sukces naszych uczniów w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie podczas XIX Przeglądu Piosenki Gama 2013.

     

        19 kwietnia wszyscy uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w wycieczce do Gostynina. Celem tego wyjazdu było dopingowanie koledze Filipowi Sztopelowi podczas jego udziału w XIX Przeglądzie Piosenki Gama 2013 zorganizowanemu przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie.

            Reprezentant naszej szkoły w kategorii klas I – III zajął bardzo wysokie drugie miejsce. Filip zaśpiewał piosenkę pod tytułem ,, Kaczka Dziwaczka”, jego występ ubarwiła  Weronika Lewandowska, która  tańcząc w stroju kaczki stworzyła doskonałe tło dla śpiewającego Filipa. Pierwszaków do występu przygotowała pani Anna Dąbrowska. W wyjeździe do Gostynina pomogli wychowawczyni pani Magdalena Tyszkiewicz oraz państwo Iwona i Włodzimierz Sztopelowie. Dzięki ich pomocy wszyscy uczniowie klasy pierwszej mogli uczestniczyć w Przeglądzie Piosenki, zdobywając przez to nowe doświadczenia.

            Mieli również okazję, aby podziwiać uczniów naszej szkoły, którzy wystąpili w kategorii klas IV–VI: Natalię Skalską i Karolinę Szczepańską śpiewające utwór „ Hell the Word” ,, oraz Mateusza Sztopla i Adriana Baranowskiego, którzy zaśpiewali utwór   ,,Ona tańczy dla mnie”. Starszych kolegów i koleżanki do występu przygotował pan Łukasz Flejszer.

            Mimo, że poziom występujących podczas przeglądu uczestników był bardzo wysoki nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale, godnie reprezentowali naszą szkołę, udowodnili , że są perełkami, o których z pewnością nieraz jeszcze usłyszymy, czego im szczerze życzymy.

                                                                                                           Anna Dąbrowska

 

 Sukces uczennic naszej szkoły w XXXV edycji

Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka

,, Pięknie Być Człowiekiem”.

       11 kwietnia 2013 r. cztery uczennice z naszej szkoły pod opieką pani Anny Dąbrowskiej wzięły udział w rejonowych eliminacjach konkursu recytatorskiego, dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie. 

Rok 2013 został ogłoszony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Juliana Tuwima. Organizatorzy konkursu mieli na celu popularyzację postaci i twórczości autora ,, Kwiatów Polskich. Nasze uczennice recytowały wiersze tego poety.

Kategorię klas I – III reprezentowały:

- Weronika Lewandowska z klasy I. Uczennica ta  recytowała wiersze pt,, Kotek” i ,, Okulary”, przygotowywała ją pani Anna Dąbrowska. Nasza recytatorka była najmłodsza wśród uczestników konkursu, mimo to zdobyła wyróżnienie.

- Oliwia Kowalczyk z klasy III prezentowała wiersze : pt ,, Spóźniony słowik” i

,, Gabryś”, Oliwia również zdobyła wyróżnienie.

- Zosia Kotfasińska pięknie recytowała : ,, Zosię Samosię „ i ,,Trudny rachunek”, i  zdobyła zaszczytne trzecie miejsce.

Obydwie uczennice z klasy III przygotowała pani Anna Krawczyk.

 Kategorię klas IV – VI reprezentowała Łucja Kaczmarek, recytowała wiersz:

,, Dwa Wiatry” oraz fragment prozy ,, Ślusarz”. Występ naszej uczennicy podobał się jury,  ponieważ  zajęła trzecie miejsce.

Łucję przygotowała pani Agnieszka Kowalska.

   Przy doborze repertuaru zwracano uwagę na wartości artystyczne wybieranych tekstów, a także na  zawarte w nich treści moralne, postawy zachowania, stosunek do człowieka, przyrody, szczególnie zaś brano pod uwagę dobór tekstów do możliwości interpretacyjnych recytatora.

   Nasze recytatorki wróciły do szkoły szczęśliwe, z dyplomami i nagrodami książkowymi.

Odniosły sukces oraz doznały pięknych przeżyć w obcowaniu z  poezją Juliana Tuwima.

                                                                                                                   Anna Dąbrowska

ROK SZKOLNY 2011/2012

wyniki konkursów kliknij tutaj

VI edycji konkursu "Młodość bez nałogów

 

W VI edycji konkursu ,, Młodość bez nałogów” organizowanym przez SP w Sierakówku, nasza reprezentacja uczniów klas IV-VI zdobyła III miejsce. Tematem tegorocznej scenki profilaktycznej był problem wyboru właściwej postawy przez młodzież w sytuacji nietypowej- namawiania do palenia papierosów, brania narkotyków i  picia alkoholu. 5-osobowy zespół zaprezentował scenkę kuszenia przez diabła i  przeciwstawienie się tym namowom przez anioła. Występ wzbogaciły dobrane do tematu utwory muzyczne, akcesoria oraz prezentacja multimedialna. Drużynę do występu przygotowywali p. Agnieszka Kowalska, p.  Łukasz Flejszer i p. Teresa Murawska.

Opracowanie notatki T. Murawska

 

 
Konkurs „Ziemniaczki – cudaki ”

Konkurs „Ziemniaczki – cudaki ” organizowany przez Gminne Centrum Kultury i Tradycji wsi Gminy Gostynin w Białem w dniu 21.10.2011r.

           

III miejsce           Łucja Kaczmarek

Wyróżnienia         Igor Skrzeczkowski

                              Damian Dzięgielewski

                              Adrian Baranowski

                              Jakub Komorowski

 
ROK SZKOLNY 2010/2011
wyniki konkursów kliknij tutaj

Konkurs Recytatorski „Śpieszmy się kochać ludzi”.

 

            24 maja sześcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę w ogłoszonym przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lucieniu konkursie recytatorskim „Śpieszmy się kochać ludzi”. Uczniowie na miejsce konkursy przybyli pod opieką p. Anny Dąbrowskiej i p. Marcina Matusiaka, którzy zasiedli w komisji konkursowej.

            Dwie uczestniczki: Łucja Kaczmarek i Zofia Kotfasińska, zajęły odpowiednio II i III miejsce w kategorii kl. I –II.

            Naszą szkołę reprezentowali:

- w kategorii klas I-II Zofia Kotfasińska (opiekun p. Anna Krawczyk) i Łucja Kaczmarek (opiekun p. Anna Dąbrowska);

- w kategorii klas III-IV Julia Kołaczkowska (opiekun p. Teresa Murawska) i Karolina Bińkowska (opiekun p. Marcin Matusiak);

- w kategorii klas V-VI Dominika Zarzycka i Hubert Pruszyński (opiekun p. Marcin Matusiak).

 

 

Mistrz Ortografii

 

" .. z rozrzewnieniem, najrychlej, rzęsisty, węgorz, najsroższa, mżawka, na hamaku, wzdłuż alei, chabry ...." - z takimi ortograficznymi łamigłówkami zmierzyli się w dn. 28 kwietnia 2011r. uczniowie klas 4 - 6 na dyktandzie o tytuł "Mistrza Ortografii" szkół podstawowych miasta i gminy Gostynin, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Joanna Matuszewska i Joanna Węglewska z kl. V oraz Eliza Adamska z kl. VI.

Asia Węglewska i Eliza Adamska zostały wyróżnione w tym konkursie.

Wszystkim uczestniczkom dyktanda serdecznie dziękujemy za udział oraz życzymy dalszych sukcesów w potyczkach z ortografią.

więcej informacji tutaj

 

 

 

                                                                                

                                           

IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Tradycje Wielkanocne”

 

            Laureatów i nauczycieli zapraszamy na rozdanie nagród

                     w dniu 8 kwietnia 2011 roku o godz. 12.00

                             w Domu Darmstadt Stary Rynek 8

 

 

 

W konkursie III miejsce zdobyła uczennicy klasy III Szkoły Podstawowej w Zwoleniu Karina Ciechomska pod opieką p. Teresa Murawskiej.

Gratulujemy!!!

 

 

 

 
 

                                                              więcej zdjęć tutaj
 

„Mój ulubiony bohater literacki”

 

20 kwietnia 2011 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-literacki pt. „Mój ulubiony bohater literacki”. Konkurs organizował p. Marcin Matusiak z pomocą innych nauczycieli. Uczniowie mogli składać prace w dwóch kategoriach: plastycznej, która podzielona była na trzy grupy: oddział przedszkolny, uczniowie klas I-III i uczniowie klas IV-VI oraz literackiej, dla uczniów klas IV-VI.

Konkurs plastyczny cieszył się dużym powodzeniem. Wpłynęły w sumie 43 prace wykonane za pomocą różnych technik. Jury konkursu miało wiele dylematów, by wybrać najlepsze prace w każdej kategorii. Prace plastyczne oceniało jury w składzie:

p. Tadeusz Fijałkowski,

p. Krystyna Olobry,

p. Jolanta Kołodziejczak,

p. Monika Kacprzak,

p. Łukasz Flejszer.

Po burzliwych naradach ostateczny werdykt brzmi:

 

Kategoria oddział przedszkolny:

I miejsce Weronika Paliwoda, praca „Jaś i Małgosia”

II miejsce Mikołaj Justyński, praca „Czerwony Kapturek”

III miejsce Artur Janiszewski, praca „Krasnal Hałabała”

 

Kategoria uczniowie klas I-III

I miejsce  Bartosz Mąkulski, praca „Dżin”, kl. II

II miejsce Julia Kołaczkowska, praca „Ambroży Kleks”, kl. III

III miejsce Patrycja Zaborowska, praca „Calineczka”, kl. I

 

Kategoria uczniowie klas IV-VI

I miejsce Justyna Tumińska, praca „Pinokio”, kl. V

II miejsce Karolina Bińkowska, praca „Kopciuszek”, kl. IV

III miejsce Mateusz Sztopel, praca „Kot w butach”, kl. IV

 

            Również konkurs literacki cieszył się dużym zainteresowaniem, na który wpłynęło 11 prac. Uczniowie głównie postawili na opis ulubionej postaci literackiej, choć jedna uczestniczka spróbowała swoich sił w poezji. Ta kategoria również przysporzyła wielu dylematów jurorom. W jury, w tej kategorii, zasiadali:

            p. Teresa Murawska,

            p. Anna Dąbrowska,

            p. Anna Krawczyk,

            p. Agnieszka Nowak,

            p. Marcin Matusiak.

Ostateczne rozstrzygnięcia w tej kategorii:

 

I miejsce Eliza Adamska, praca „Ania Shirley”, uczennica klasy VI

II miejsce Natalia Jujka, praca „Staś Tarkowski”, uczennica klasy V

III miejsce Dominika Zarzycka, praca „Staś Tarkowski”, uczennica klasy V

 

Laureaci otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcom gratulujemy!!!Konkursy szkolne - 2008/2009 kliknij tutaj

***

Konkursy pozaszkolne - 2008/2009 kliknij tutaj

***

Konkursy szkolne i pozaszkolne - 2007/2008 kliknij tutaj