W dniu 21 stycznia 2018 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Weronika Paliwoda oraz Bartosz Laskowski wraz z nauczycielem- Krystyną Olobry wzięli udział w uroczystościach powiatowych składając wiązankę kwiatów przy pomniku w Gaśnem.

     Pomnik poświęcony bohaterom Powstania Styczniowego 1863 roku ustawiono na mogile 49 powstańców z oddziału Józefa Łakińskiego, którzy zginęli 12 marca 1863 roku. Tego dnia na stacjonujących na folwarku w Lucieniu uderzyły dwie kolumny Rosjan pułkownika Burhardta z Kutna i  majora Fenchawa z Płocka. Powstańcy wycofali się w stronę Gostynina i dalej Gaśna, gdzie zostali zepchnięci przez otaczających Rosjan, do lodowatej wody stawu Gaśno. Część powstańców przeszła przez Osetnicę i uniknęła pogoni.

      W miejscu skromnego krzyża po odzyskaniu przez Polskę niepodległości stanął kamień z tablicą. Pomnik po zniszczeniu przez Niemców podczas wojny został odbudowany z inicjatywy społeczeństwa miasta i powiatu Gostynin w 100- lecie śmierci powstańców. Płyta pamiątkowa jest poświęcona także innym oddziałom powstańczym działającym na terenie powiatu gostynińskiego, w tym oddziałom Syrewicza,  Orłowskiego, Oborskiego, Grosmana, Szumińskiego, Mieleckiego, Bechhiego. Pomnik zmodernizowano w 1998 roku. Autorem jest rzeźbiarz z Gostynina Tadeusz Biniewicz

═════════════════════════════════════════

CHOINKA NOWOROCZNA 2018

Zabawa choinkowa w tym roku szkolnym odbyła się 12 stycznia 2018 r., która dla społeczności szkolnej była niebywałym wydarzeniem.

 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

„Taneczna" muzyka dostarczyła uczniom, absolwentom i sympatykom szkoły wiele miłych wrażeń.

Rada Rodziców zorganizowała sklepik, loterię fantową, fotobudkę, które cieszyły się dużym powodzeniem oraz zakupiła paczki dla dzieci.

Punktem kulminacyjnym Choinki była wizyta Mikołaja, który przybył do szkoły i rozdawał prezenty wszystkim dzieciom, 
także tym najmłodszym, zamierzającym rozpocząć naukę w naszej szkole.

organizatorzy: Rada Rodziców

═════════════════════════════════════════

Łyżwiarki szybkie naszego powiatu w Pucharze Polski

 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dniach 20-21 stycznia 2018 r. w Tomaszowie Mazowieckim - zadaszona Arena Lodowa odbył się Puchar Polski w "łyżwiarstwie szybkim" kategorii wiekowej młodzik. Zosia Kotfasińska, Maja Michalska i Martyna Śmiałkowska z U.K.S. Zwoleń-Team sekcji łyżwiarstwa szybkiego reprezentowały miasto i gminę Gostynin na tej imprezie.

W zawodach tych uczestniczyli licencjonowani zawodnicy/zawodniczki czołowych klubów naszego kraju, którzy rywalizowali na dystansach: 500m, 1000m i 1500m. Nasze młodziczki na dystansie sprinterskim 500m pomimo dobrych startów wśród trzydziestu najlepszych zawodniczek Polski zajęły odległe miejsca, choć blisko wywalczenia kwalifikacji na Mistrzostwa Polski była Zosia, której zabrakło 5 setnych.

Zawodniczki naszego klubu po raz pierwszy wystartowały w tego typu zawodach o tak wysokiej randze sportowej. Pomimo uprawiania naszej priorytetowej dyscypliny - wrotkarstwa szybkiego, pojechaliśmy w Pucharze Polski oswajać się z nerwami towarzyszącymi startom w zawodach oraz zdobyć cenne doświadczenie w nowej konkurencji jaką jest "łyżwiarstwo szybkie", którą w okresie jesienno-zimowym promujemy wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych mieszkańców miasta i gminy Gostynin - mówi Łukasz Flejszer.

Za cel na kolejny rok stawiamy sobie udział w zmaganiach ogólnopolskich w Pucharach Polski i Mistrzostwach Polski łyżwiarstwa szybkiego oraz start w dn. 10-11.02.2018 r. w Mistrzostwach Polski młodziczek.

═════════════════════════════════════════

Łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team 

trenują pierwszej w Polsce krytej arenie Tomaszowa Mazowieckiego

 

 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dniu 13 stycznia 2018 r. łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team w ramach półrocznych przygotowań do zawodów ogólnopolskich ulicznych oraz torowych Mistrzostw Polski wrotkarstwa szybkiego odbyły trening techniczny wraz z zaprzyjaźnionym klubem MKS Koroną Wilanów z łyżwiarstwa szybkiego w krytej arenie lodowej Tomaszowa Mazowieckiego.


Jednostka treningowa trwała dwie godziny - w tym: rozruch, ćwiczenia kształtujące, technika, interwały: przyspieszenia, peleton ze zmianami oraz rozjazd. 

Miłą niespodzianką dla naszej grupy był również wspólny trening u boku kadry Polski juniorów/juniorek w łyżwiarstwie szybkim oraz wymiana wiadomości z trenerami reprezentacji Polski - Wiesławem Kmiecikiem, który w 2014 r. zdobył złoty medal ze Zbigniewem Bródką w Sochi. 

Rangę sobotniego treningu podniósł nowo powstały obiekt, w którym to młodzi adepci instruktora Łukasza Flejszera mogli po raz pierwszy wykonać pierwsze ślizgi na tafli lodowej krytej areny lodowej Tomaszowa Mazowieckiego.

"Od samego przyjazdu, aż do postawienia pierwszych kroków byliśmy pod ogromnym wrażeniem ogromnej hali lodowej, pierwszej w Polsce, na którą najlepsi Polscy panczeniści czekali kilkanaście lat. Hala nie odbiega od tych najlepszych na świecie, lód perfekcyjnie przygotowany, trybuny, bezpieczne bandy, oświetlenie, podziemne szatnie, nagłośnienie, wewnętrzne lodowiska typu short track i co najważniejsze brak działania warunków atmosferycznych co sprawia, że prędkości rozwijane są do 60km/h, po prostu warto tam przyjechać..." - mówi Ł.Flejszer.

═════════════════════════════════════════

ŚWIĄTECZNA PACZKA

     W grudniu 2017 roku społeczność naszej szkoły we współpracy z Kołem Miłosierdzia Bożego przy Parafii św. Marcina w Gostyninie zorganizowała zbiórkę artykułów spożywczych i chemicznych. Z zebranych darów w ramach wolontariatu skompletowaliśmy 5 paczek, które zawieźliśmy osobom chorym, starszym i samotnym.

     Dzięki wspólnym działaniom sprawiliśmy, że święta Bożego Narodzenia dla tych osób były bardziej radośniejsze.

═════════════════════════════════════════

Dwa TRZECIE MIEJSCA

dla solistki Amelki z kl. III i duetu Julii i Igora z kl. V 


w VIII FESTIWALU POWIATOWYM KOLĘD

"HEJ KOLĘDA, KOLĘDA"

w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W Szkole Podstawowej nr 1 w dn. 10 stycznia 2018 r. odbył się VIII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek.
Organizatorami konkursu były SP1, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego oraz Starostwo Powiatowe.
Przed jury, w którym zasiedli: Gabriel Zielak, Edwin Ciesielski oraz Andrzej Ziółkowski zaprezentowało się 45 wykonawców, podzielonych na 3 kategorie wiekowe, w tym soliści i duety.

A oto wyniki naszych uczniów...
w KATEGORII SOLO 7-9 lat: 
Amelia Kowalczyk z III klasy zajęła TRZECIE MIEJSCE
opiekun: p. A.Dąbrowska

w KATEGORII SOLO 10-13 lat: 
udział wziął Filip Sztopel z kl. VI

w KATEGORII DUET 10-13 lat:
Julia Tadeusiak i Igor Skrzeczkowski z kl. V zajęli III miejsce,
natomiast udział wzięły Klaudia Tyszkiewicz z VI klasy i
Weronika Paliwoda
z VII klasy.

opiekun: p. Ł.Flejszer

GRATULUJEMY TALENTOM WOKALNYM !!!

═════════════════════════════════════════

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

XII TURNIEJ W BADMINTONA W ZWOLENIU

W dniu 9 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu odbył się XII Szkolny Turniej w Badmintona, a zarazem „VII TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin” p. Szymona Szczypawki.

Zorganizowane zawody miały na celu: 
- popularyzowanie i upowszechnianie mało promowanej dyscypliny, jaką jest badminton wśród uczniów,

- stwarzanie możliwości uczestnictwa w sportowej rywalizacji, a także wyłonienie zwycięzców.

 

Gry eliminacyjne w listopadzie-grudniu uczniowie klas IV-VII rozgrywali na sali gimnastycznej podczas dodatkowej czwartej godziny WF.

System rozgrywek, jaki obowiązywał podczas Turnieju: w każdej klasie „dwie grupy (oddzielnie dziewczęta i chłopcy) rywalizujący w swojej grupie systemem „każdy z każdym”.

Finaliści w dniu 9 stycznia 2018 r. mieli możliwość zaprezentowania się przed zaproszonym Gościem – Patronem turnieju, Radą Pedagogiczną i społecznością szkolną.

Finałowe mecze zostały rozegrane o miejsca I-II-III między najlepszymi dziewczętami z klas IV-VII: 
Olą Dymowską, Klaudią Tyszkiewicz, Weroniką Paliwodą oraz między najlepszymi chłopcami z klas IV-VII: Filipem Sztopel, Mikołajem Justyńskim, Norbertem Bińkowskim.

WYNIKI RYWALIZACJI:
I miejsce zajęli: Weronika Paliwoda (kl. VII), Norbert Bińkowski (kl. VII).
II miejsce: Klaudia Tyszkiewicz (kl. VI), Filip Sztopel (kl. VI).
III miejsce: Ola Dymowska (kl. V), Mikołaj Justyński (kl. VII).

Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy za ambitny udział, finaliści szklane statuetki wraz z nagrodami.

═════════════════════════════════════════

Podsumowanie projektu: "Ze sportem przeciw uzależnieniom - wspólna integracja dzieci i młodzieży z terenu Gminy Gostynin" 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutajW okresie 22 listopada 2017 r. – 20 grudnia 2017 r. stowarzyszenie kultury fizycznej Uczniowski Klub Sportowy ZWOLEŃ-TEAM działający przy Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu zrealizował zadanie:

„Ze sportem przeciw uzależnieniom - wspólna integracja dzieci i młodzieży z terenu gminy Gostynin” z zakresu zdrowia publicznego.Podjęta inicjatywa miała na celu upowszechnianie i rozwijanie sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Gostynin (programem objęta 25 osobowa grupa docelowa uczęszczająca na zajęcia wrotkarstwa i łyżwiarstwa rekreacyjnego i szybkiego) wraz z przyjętymi założeniami przeciwdziałania poprzez sport agresji i uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży. 

Uczniowski Klub Sportowy "Zwoleń-Team" - jego instruktorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom w tym obszarze, opracowali system rozwiązań́ umożliwiający szkolenie młodych adeptów na zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych
 "zajęć́ sportowych z wrotkarstwa i łyżwiarstwa"oraz organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych: "pokazów, zawodów" zagospodarowujących czas wolny dzieci i młodzieży tak, by wszelkie pokusy otaczającego świata omijały młode pokolenie. 

Głównym celem programu było zredukowanie przemocy/agresji i patologii społecznych (uzależnień od substancji: alkoholu, narkotyków, nikotyny) wśród młodych ludzi poprzez stworzenie możliwości udziału dzieci i młodzieży w aktywności fizycznej, jaką jest wrotkarstwo i łyżwiarstwo rekreacyjne i szybkie dzięki metodom aktywizującym. 
Program zmierzał także do ograniczenia nowych zachowań zaburzeniowych nieletnich, związanych m.in. z masowymi uzależnieniami od urządzeń technologii informacyjnej (Internet, telefon komórkowy, tablet, gry komputerowe i sieciowe itp.). 


W ramach programu szczególnym wsparciem objęte były następujące
 zadania: 
1. warsztaty profilaktyczne i przeciwdziałające alkoholizmowi, narkomanii oraz przemocy wśród dzieci i młodzieży - prowadzone przez panie pedagog/psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyninie w dn. 8 grudnia 2017 r.; 
2. promocja zdrowego stylu życia i odżywiania dzieci i młodzieży; 
3. organizacja zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, imprez sportowych z wrotkarstwa - halowe zawody Mikołajkowe "Sięgnij po medal - stop uzależnieniom" w dn. 4 grudnia 2017.
4. zapewnienie "prawidłowego wychowania" dzieci i młodzieży i przygotowania do udziału w imprezach sportowych w duchu idei fair play;
5. wycieczka integrująca dzieci i młodzież z innym klubem – wspólny trening na lodowisku w Warszawie w dn. 16 grudnia 2017r.;
6. odgrywanie scenek profilaktycznych pt. „Stop używkom, młodość bez nałogów” - koniec listopada / początek grudnia 2017 r.;
7. konkurs plastyczny „Sport przeciw przemocy i substancją psychoaktywnym” - w dn. 13 grudnia 2017r.
8. zaprojektowanie i wykonanie baneru 4-metrowego promującego program - zawieszony w hali MOSiR w Gostyninie.
9. promocja programu w Internecie: fb Uks Zwolen-Team, www.zwolen-team.pl, strona gminy Gostynin, lokalne media.

Program pozwolił wesprzeć dzieci i młodzież z terenu gminy Gostynin, które tej pomocy najbardziej potrzebowały. 
Zajęcia sportowe były magnesem przyciągającym młodzież do uprawiania
 aktywności fizycznej w czasie wolnym i poprzez to zapewniły profilaktykę dotyczącą uzależnień od substancji psychoaktywnych i behawioralnych itp. 
Dodatkowe zajęcia sportowe (pozalekcyjne i pozaszkolne) dla dzieci i młodzieży ukierunkowane na rozwój sprawności fizycznej, ze szczególnym uwzględnieniem
 wrotkarstwa i łyżwiarstwa rekreacyjnego i szybkiego stały się ciekawym rozwiązaniem problemów związanych z używaniem substancji, czy innych zachowań ryzykownych.


Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zwoleń-Team"

═════════════════════════════════════════

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Jasełka Bożonarodzeniowe w naszej szkole

 

═════════════════════════════════════════

"MOIM DOPALACZEM JEST SPORT"

ZAJĘCIA W UKS ZWOLEŃ-TEAM JAKO ALTERNATYWA UZALEŻNIEŃ

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W ramach gminnego programu profilaktycznego "Ze sportem przeciw uzależnieniom..." dot. przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii oraz przemocy w ramach tzw. profilaktyki uniwersalnej dzieci i młodzież uczęszczająca do sekcji wrotkarskiej UKS Zwoleń-Team w dn. 8 grudnia 2017 r. w SP w Zwoleniu wzięła udział w WARSZTATACH PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNYCH podejmujących tematykę zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu, narkotyków itp.
Zajęcia profilaktyczne miały na celu zapobieganie zachowaniom ryzykownym oraz trudnym sytuacjom, jakie mogą pojawić się w życiu młodych ludzi.

Panie prowadzące warsztaty skłoniły uczniów do refleksji nad przyczynami sięgania po środki psychoaktywne. 
Przedstawiły konsekwencje (psychiczne, fizyczne, zdrowotne i estetyczne) zażywania narkotyków oraz zapoznały z systemem pomocy osobie zażywającej takie środki.

Uczestnicy dowiedzieli się także, jak odmawiać wzięcia narkotyków, jak umiejętnie przeciwstawić się naciskowi i manipulacji ze strony otoczenia i gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia.

Zajęcia prowadzone były przez specjalistów z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej i sfinansowane zostały z zakresu zdrowia publicznego określonych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 w ramach celu operacyjnego nr 2 Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi /Gmina Gostynin, 2017/.

 

═════════════════════════════════════════

Udział uczennic naszej szkoły w

II Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Trębkach 

       13 grudnia 2017 r. dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w II Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Trębkach.

   Poziom występujących był bardzo wysoki. Na zmagania konkursowe zawitali wokaliści z: Lucienia, Sierakówka, Sokołowa, Szczawina Kościelnego, Trębek, oraz ze  Zwolenia.

     W kategorii dzieci z klas I-III naszą szkołę dzielnie reprezentowała Amelia Kowalczyk z klasy III,  przygotowana przez panią Annę Dąbrowską. Jury doceniło predyspozycje wokalne  Amelki przyznając jej drugie miejsce.

 

    W kategorii klas IV- VI wystąpiła uczennica przygotowana przez pana Łukasza Flejszera -  Klaudia Tyszkiewicz z klasy VI. 

   Po raz kolejny nasi uczniowie zaprezentowali swe talenty wokalne. Mimo, że poziom występujących był niezmiernie wysoki, nasze uczennice zaprezentowały się doskonale. Świadczyły o tym brawa  i słowa uznania widzów oraz dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymane przez nasze wychowanki.  

Dziewczęta gratulujemy ! Jesteśmy z was dumni!

 

═════════════════════════════════════════

4 grudnia 2017 r. /poniedziałek/ miłośnicy rolek spotkali się w hali sportowej MOSiR w Gostyninie, by pod okiem trenera Łukasza Flejszera spędzić Mikołajki na "sportowo".
Pierwsze Mikołajkowe Zawody we wrotkarstwie rekreacyjnym i szybkim pod hasłem: 

"Sięgnij po medal - stop używkom" zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Zwoleń-Team rozpoczęły się o godz. 19:00.
Przeprowadzone zawody były częścią/jednym z zadań prowadzonego programu profilaktycznego dot. przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii oraz przemocy w ramach tzw. profilaktyki uniwersalnej - Gmina Gostynin.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Przez trzy godziny 30 osób chętnych/zgłoszonych do zawodów rywalizowało w konkurencjach: bieg na eliminacje dla grupy zaawansowanej, wyścig blade cross z przeszkodami dla rolek fitness i szybkich, sztafeta dla grupy zaawansowanej, przejazd pod tyczką grupa młodsza i grupa starsza, tor przeszkód na czas rolki fitness i szybkie.


Był klimat - Mikołaj, prezenty - najlepsi otrzymali puchary, wszyscy medale z rąk rozśpiewanego i roztańczonego św. Mikołaja. Dodatkowo Radny Miasta Gostynina p. Michał Bartosiak oprócz zaproszenia specjalnego gościa Mikołaja, dla dzieci ufundował słodycze dzięki czemu były uśmiechnięte buzie małe i duże. 

 

═════════════════════════════════════════

Sukces Amelki Kowalczyk w 

XXIII  Przeglądzie Piosenki Podróżnej ,, Jesień

            30 listopada blisko 50 młodych wykonawców zaprezentowało swój talent wokalny  w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie podczas  XXIII Przeglądu Piosenki "Jesień 2017".  Występy wokalistów oceniało jury w składzie: Renata Mosiołek, Małgorzata Kwiatkowska, Maciej Milczarek.

 Konkurs został przeprowadzony w 5 kategoriach wiekowych i stał na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie.

            W kategorii do lat 10 naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy trzeciej - Amelia Kowalczyk.  Amelka zaśpiewała piosenkę pt,, Zaczarowana piosenka”.  Śpiew Amelki zaczarował  jury, które przyznało jej trzecie miejsce. Nasza uczennica zaprezentowała się doskonale, prezentując swój talent wokalny godnie reprezentowała naszą szkołę.

Amelkę do występu przygotowała pani Anna Dąbrowska.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

 

═════════════════════════════════════════

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

w naszej szkole

 

Dnia 29 listopada 2017 r. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu zorganizował dyskotekę Andrzejkową, podczas której odbyły się wróżby. Oferta wróżb była bogata i ciekawa, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 12:00. Miłośnicy tańca bawili się przy znanych i lubianych piosenkach z list przebojów. Zabawę umilił sklepik zorganizowany przez SU, w którym można było kupić napoje, galaretki, batony i popcorn. Zabawa zakończyła się o godzinie 14:30. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do swych domów.

Opiekun SU

 

W dn. 30 listopada 2017 r. z ponad 200 prac plastycznych jury MCK w Gostyninie wyłoniło 20 laureatów (w tym dwie nagrody dla uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu): 
MAI GUTKOWSKIEJ - kl. VI (farby plakatowe) 
WERONIKI PALIWODY - kl. VII (pastele, gazeta). 

Serdecznie gratulujemy !

Nauczyciel plastyki: p. Ł.Flejszer 

═════════════════════════════════════════

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

     22 listopada 2017 roku uczniowie klasy pierwszej i 14 oddziału przedszkolnego zostali pasowani przez Pana Dyrektora Tadeusza  Fijałkowskiego na uczniów szkoły podstawowej w Zwoleniu oraz na dzielnych przedszkolaków. Ślubowanie jakie złożyły dzieci wzruszyły serca wszystkich obecnych na uroczystości rodziców jak i zaproszonych gości, którym był m.in. Wójt Gminy Gostynin- pan Edmund Zieliński.

     Pierwszaki i przedszkolaki, prezentując swoje umiejętności wokalno-recytatorskie i dzieląc się wiedzą jakiej nauczyły się w czasie trzymiesięcznego pobytu w szkole i przedszkolu dały dowód na to, że przedszkole i szkoła umożliwiają im rozwój zarówno edukacyjny jak i emocjonalny.

     Dzieci z rąk Pana Dyrektora otrzymały pamiątkowe dyplomy i kolorowe książki z bajkami, które sprawiły im wiele radości. Dziękujemy także Panu Wójtowi, Radzie Rodziców i  Samorządowi Uczniowskiemu za życzenia i upominki.

     Rodzicom dzieci dziękujemy za to, że byli razem z dziećmi w tak uroczystej dla nich chwili, a także za  przygotowanie słodkiego poczęstunku.

     Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przedszkolakom i pierwszakom w adaptacji w nowym dla nich środowisku szkolnym serdecznie dziękujemy.

Krystyna Olobry- wychowawczyni klasy 0

Anna Wojtaszewska- wychowawczyni klasy I

═════════════════════════════════════════

II miejsce CHÓRU ze Szkoły Podstawowej

im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu

W IX Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej zorganizowanym z okazji Święta Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Małkowskiego w Szczawinie Kościelnym we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury pod honorowym patronatem Wójta Gminy Szczawin Kościelny Jerzego Sochackiego w dn. 18 listopada 2017 r. CHÓR ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu w składzie: Igor Skrzeczkowski, Maja Gutkowska, Weronika Lewandowska, Klaudia Tyszkiewicz, Weronika Paliwoda, Sierocka Nikola, Natalia Tadeusiak, Filip Sztopel i ... Rafał Dymowski, Mateusz Grabowski, Bartosz Laskowski, Dominika Ignaczak, Patrycja Matuszewska, Ola Dymowska, Kamil Pokropiński, Maria Kotfasińska zajął II MIEJSCE w kategorii klas 4-6. 

Repertuar: 1. Legiony - Marsz Pierwszej Brygady 2. Piechota - Maszerują Strzelcy.


"Szczególne podziękowania kieruję do rodziców za opiekę, dowóz dzieci na Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej w Szczawinie" - nauczyciel muzyki: p. Ł.Flejszer

═════════════════════════════════════════

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

DZIEŃ RZEKI WISŁY

PAŹDZIERNIK  to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, od 2008 r. – cały październik. W tym roku szkolnym Biblioteki świętowały pod hasłem: „Kto czyta książki ten żyje podwójnie”.

W październiku nasza biblioteka włączyła się w obchody Roku Wisły.

Uczniowie klas I-IV brali udział w  szkolnym  konkursie plastycznym pt. ,,Płynie Wisła płynie po polskiej krainie..- widokówka z Płocka.’’ Wyłonione najciekawsze prace zostały przekazane na konkurs międzyszkolny do Biblioteki dla dzieci im. Wandy Chotomskiej w Płocku. Pozostałe prace były prezentowane podczas apelu szkolnego.

Zwieńczeniem wspólnej pracy uczniów z klasy  II, III ,V, VI  był apel poświęcony Wiśle. W ramach apelu uczniowie klasy V zaprezentowali legendę o Wisełce . Dzieci z klasy  III przygotowały piosenkę o rzece . Z kolei uczniowie kl. II,  III, V i VI recytowali  wybrane wiersze o Wiśle. Natomiast szczegółowe informacje o rzece  zawierała przedstawiona uczniom prezentacja przygotowana przez nauczyciela biblioteki. Po zakończeniu apelu wręczone zostały nagrody dla uczniów klas I-IV biorących udział w konkursie plastycznym.

Agata Durma-Buchner

 

═════════════════════════════════════════

IV GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Listopad to czas zadumy i pamięci o tych, którzy odeszli. Tych, którzy stracili życie dokonując heroicznych czynów oraz tych, którzy niewidoczni dzień po dniu poświęcali życie dla innych. Aby pamięć o nich nie zagubiła się w codzienności ludzkich spraw w Szkole Podstawowej w Zwoleniu pielęgnowane są wartości i postawy patriotyczne. Nauczyciele podejmują wiele różnych działań mających na celu budzenie w uczniach przywiązania do Ojczyzny, uczą dostrzegać jej piękno. Jednym z takich działań jest organizowanie przez panią Agnieszkę Kowalską Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej, który w tym roku odbył się 15 listopada. Otwarcia i powitania przybyłych gości, uczestników wraz z nauczycielami i opiekunami dokonał dyrektor szkoły Tadeusz Fijałkowski. Następnie uczniowie szkoły wystąpili w pantomimie, której przesłaniem była droga Polski od niewoli do wolności. Chór szkolny pod kierunkiem pana Łukasza Flejszera odśpiewał hymn narodowy i pieśni patriotyczne. Uroczystość uświetnili swoja obecnością przedstawiciele  Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych Koła Powiatowego w Gostyninie. Na przesłuchanie zgłosiło się 7 recytatorów ze szkół podstawowych, z terenu gminy Gostynin. Każdy uczestnik przygotował jeden utwór o tematyce patriotycznej. Dominowały wiersze Władysława Broniewskiego, Tadeusza Kubiaka, Wisławy Szymborskiej i  Władysława Bełzy. W jury konkursu zasiedli: pani Katarzyna Leśniewska - dyrektor Miejskiej Biblioteki w Gostyninie, pani Barbara Gierula – przewodnicząca MKPO i WNSZZ „Solidarność” w Gostyninie i pani Zenona Radzka – gostynińska poetka. Komisja konkursowa zwracała uwagę na: interpretację, dykcję, zrozumienie tekstu i ogólne wrażenia artystyczne. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniono zwycięzców. Oto laureaci: Im. Przemysław Szczupałkiewicz ze szkoły w Emilianowie, II m. Marta Kujawa ze szkoły w Sierakówku i Szymon Przybysławski z Sokołowa, III m. Szymon Lewandowski z Teodorowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki książkowe. Konkurs był wspaniałą lekcją historii.

 

═════════════════════════════════════════

 

W związku z obchodami „Święta kundelka” odbyło się spotkanie z prezesem Fundacji na rzecz zwierząt Animal Go(h)st  p. Małgorzatą Trocha. Uczniowie przedstawili program artystyczny przygotowany przez  P. Monikę Kacprzak i p. Annę Dąbrowską. Zaproszony gość opowiedział o działalności fundacji
i przeprowadził pogadankę. Uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w akcji zbiórki karmy , zabawek kocyków  dla podopiecznych fundacji
.

═════════════════════════════════════════

Konkurs plastyczny - Rodzina zastępcza

III miejsce Marysia Kotfasińska, lat 9  (Kategoria szkoła podstawowa do lat 10)

III miejsce Kacper Lewandowski, lat 11  (Kategoria szkoła podstawowa powyżej lat 10)

nauczyciel plastyki: Ł.Flejszer

Gratulujemy zwycięzcom w konkursie plastycznym na plakat promujący rodzicielstwo zastępcze.

Jury konkursowe miało trudny wybór, ponieważ na konkurs wpłynęło aż 70 przepięknych prac.

W dn. 25.10.2017r. w godz. 9.30- 10.00 nastąpi wręczenie nagród.

Natomiast dn. 27.10.2017r. na godz. 15.00 zapraszamy na otwarcie wystawy pokonkursowej w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.

organizator: FUNDACJA FRIDA GOSTYNIN

 

═════════════════════════════════════════

11 października 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyninie rozstrzygnięto VIII edycję Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda gostynińska w obiektywie”  organizowanego przez Starostę Gostynińskiego dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Komisja wybrała z 251 zdjęć /udział 124 uczniów/ w poszczególnych kategoriach "laureatów" oraz osoby wyróżnione, którą została uczennica naszej szkoły:
Klaudia Tyszkiewicz ucz. klasy VI /WYRÓŻNIENIE/

nauczyciel plastyki: p. Ł.Flejszer

═════════════════════════════════════════

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

           13 października 2017 roku był dniem szczególnym w naszej szkole, świętem uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.  W tym dniu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy II i V pod okiem pani Anny Krawczyk przedstawili  program artystyczny, a chór wraz z panem Łukaszem Flejszerem zaśpiewał piosenki tematycznie związane z uroczystością. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję złożyć wszystkim podziękowania za przekazywaną wiedzę, za trud włożony w edukację i wychowanie, za cierpliwość i uśmiech codzienny. Do życzeń przyłączył się pan dyrektor Tadeusz Fijałkowski, Samorząd Szkolny oraz Rada Rodziców. Tradycyjnie dyrektor szkoły wręczył nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

═════════════════════════════════════════

Trener Zwoleń-Team kończy sezon

wrotkarstwa szybkiego 2017 z I miejscem w Jaśle


Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W tegorocznej jubileuszowej V-tej edycji "RUN & ROLLSPEED" w Jaśle wzięło udział ponad dwustu zawodników.  Impreza sportowa rozpoczęła się w dn. 7 października 2017 r., a na startujących czekały konkurencje: biegowe, nartorolkowe: techniką klasyczną 6km, łyżwową 10km, łyżworolki szybkie 10km, bieg 5km, dwubój.  Najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 2 latka.

Uczniowski Klub Sportowy Zwoleń-Team reprezentował w odległym Jaśle /400km/ TRENER Łukasz Flejszer z GOSTYNINA, który ok. godz. 12:00 rozpoczął zmagania w konkurencji "łyżworolki szybkie" na dystansie 10 km /7 pętli/.  
Od samego startu z ponad 100 zawodników zawiązała się 3 osobowa grupa "uciekająca" na czele z Trenerem UKSu. Tempo dość szybkie dochodzące do 48km/h (średnie 35km/h), częste zmiany doprowadziły grupę uciekającą do "ostatecznego czarowania się" tuż przed wyjściem z zakrętu na "ostatnią" 300 metrową prostą. Przeciwnicy nie wytrzymali zaatakowali pierwsi, ale czujnym kontratakiem odpowiedział Trener Zwoleń-Team, który pierwszy wszedł w 90 stopniowy zakręt i maksymalnym 300 metrowym finishem wpadł na metę z 0,8 sekundową przewagą nad dwójkom goniących /czas 16:41:7 min - rekord trasy !!!, ...ubiegłoroczny czas: 20:53:74 minut/. 

Wyniki:
TRENER 1 miejsce w OPEN - złota statuetka  
TRENER 1 miejsce w kat. M20-39 - złota statuetka 

 
To był niezwykle udany weekend pod względem super organizacji, pogody, wygranej, rekordu trasy. Przed zawodnikami UKS nadchodzi sezon łyżwiarstwa szybkiego listopad-marzec 2018 oraz okres przygotowawczy do sezonu wrotkarstwa szybkiego kwiecień-październik 2018 - mówi Trener
 

═════════════════════════════════════════

Wrotkarze szybcy ZWOLEŃ-TEAM kończą sezon 2017 z dorobkiem medali w Grójcu 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Piękna pogoda, roześmiane dzieci i młodzież, mnóstwo kibiców to VII Grójecka Dycha. W kolejnym grójeckim biegu ulicznym 1 października 2017 r.wzięło udział ponad 600 uczestników. Imprezę rozpoczęły biegi dziecięce, wrotkarskie sprinty od 100m do 600m, 10km wrotkarzy szybkich oraz 10km biegaczy. Uczestnicy dobrze się bawili, smakowali grójeckie jabłka i pyszną wojskową grochówkę po ukończonym biegu. 

Padły też dobre wyniki, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie jaką mieliśmy w niedzielę - mówi Trener. 
Klasyfikację Open Kobiet na łyżworolkach na dystansie 10km wygrała: absolwentka naszej szkoły ZOSIA KOTFASIŃSKA UKS Zwoleń-Team. 

W kategorii M30-39 najwyższe podium przypadło TRENEROWI UKS Zwoleń-Team /VI w Open na wszystkich startujących/. 

W biegach dziecięcych - sprinty na łyżworolkach szybkich: 
wygrała uczennica klasy VI - KLAUDIA TYSZKIEWICZ na dystansie 400m.
 

Serdecznie gratulujemy !
 

═════════════════════════════════════════

Uczennica SP w Zwoleniu

wyróżniona w międzynarodowym konkursie plastycznym

W dniu 4 października 2017 r. jury XII międzynarodowego konkursu plastycznego  „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, wybrało prace i przyznało nagrody oraz wyróżnienia. 
Jak co roku, konkurs jest organizowany przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku we współpracy z Wydziałem Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanatem Bielskim.  

Podczas tegorocznej edycji wpłynęło ponad dwa tysiące prac, które zilustrowały tegoroczne hasło konkursu i Dnia Papieskiego – „Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją”. 

Wyróżnioną w kategorii III /klasy IV-VII/ została uczennica ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu: Patrycja Matuszewska z klasy V /nauczyciel plastyki: mgr Łukasz Flejszer/.

═════════════════════════════════════════

 

Zwoleń-Team w sprinterskich zawodach

na torze Stegny w Warszawie

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj


W ostatnią sobotę września na 400 metrowym torze Stegny w Warszawie odbyły się zawody na łyżworolkach dla dzieci, młodzieży, seniorów, zawodników masters. Impreza przyciągnęła z najlepszych klubów polskich ponad 200 startujących, którzy mięli możliwość rywalizowania na dwóch dystansach: sprint 100 metrów oraz w zależności od kategorii wiekowej 300 metrów do 2000 metrów. 


W mocnej obsadzie przed ostatni raz w tym sezonie wystartowali zawodnicy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM zajmując wysokie lokaty:


TRENER: 1 miejsce /100m/ i 1 miejsce /2000m/ - kat. Masters 

ZOSIA KOTFASIŃSKA /absolwentka/: 2 miejsce /100m/ i 2 miejsce /2000m/ - kat. Kadetka

KLAUDIA TYSZKIEWICZ /uczennica kl. VI/: 5 miejsce /100m/ i 3 miejsce /300m/ - kat. Juniorka D

Gratulujemy zawodnikom !

═════════════════════════════════════════

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

SPOTKANIE WOLONTARIUSZY ,,POLA NADZIEI".

                Dnia 9 września szóstka dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu i Emilianowie pod opieką p. katechetki Renaty Matuszewskiej zostały zaproszone do wzięcia udziału w uroczystej inauguracji kampanii „Pola Nadziei”, edycji 2017/2018, która odbyła się w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym w Popowie-Letnisko k. Warszawy. Spotkanie było okazją do wyrażenia podziękowań wolontariuszom i ich opiekunom za ich pomoc na co dzień, za chęć działania, za poświęcony czas, za dobroć, życzliwość i zaangażowanie w dotychczasowe akcje Caritas Diecezji Płockiej. Najbardziej zaangażowane osoby otrzymały nagrody rzeczowe. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., a potem czekały na uczestników gry i zabawy. Na koniec wspólny grill i dyskoteka na piasku. Pamiętajmy: Warto pomagać innym!

═════════════════════════════════════════

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Rolkarze Zwoleń-Team zwyciężają w Skawinie  

W Skawinie /podkarpackie/ 17 września 2017 r. odbyła się piąta jubileuszowa edycja wyścigu "Pokonaj Focha". To ogólnopolskie zawody, w których swoich sił spróbować mógł każdy, niezależnie od wieku. Ponad 500 uczestników zmierzyło się w zmaganiach na: rowerze, rolkach oraz biegiem. Najbardziej odważni wzięli udział w tzw. Fochatlonie, czyli trójboju (bieg 5km, rower 10km, rolki 10km). 

Wyniki rolkarzy Zwoleń-Team:
- dystans 1800 m - Klaudia Tyszkiewicz - uczennica klasy VI /w r. 2004-2006/  III miejsce  
- dystans 10 km   - Zosia Kotfasińska - absolwentka /w kat. kobiet do 19 lat - K19 / I miejsce    
   w OPEN KOBIET 2 miejsce / OPEN WSZYSCY 20 miejsce  /czas 00:18:36/  
- dystans 10 km   - TRENER / nauczyciel WF /kat. M30/ I miejsce    
  w OPEN WSZYSCY 2 miejsce  /czas: 00:17:11/ ze stratą 2 s do 1 miejsca

═════════════════════════════════════════

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Udział społeczności naszej szkoły w X Gminnych Dożynkach Ekologicznych w Sierakówku.

W niedzielę 10 września br. w Sierakówku odbyły się jubileuszowe X Gminne Dożynki Ekologiczne. Święto plonów rozpoczął przemarsz korowodu dożynkowego. Po uroczystym przemarszu i prezentacji pięknych wieńców dożynkowych  uroczystą Mszę Świętą odprawił ksiądz dziekan Ryszard Kruszewski.  

  Po części oficjalnej przyszła pora na część artystyczną imprezy.
W programie znalazły się koncerty Gminnej Orkiestry Dętej Foxodeon i chóru gminnego Vox Cordis. Po nich na scenie wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Sierakówku,  zespół folklorystyczny Białki oraz zespół pieśni i tańca Promyki Lucienia.

   Jednym z punktów programu był pokaz mody ekologicznej. W pokazie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły:  Aleksandra Dymowska oraz Rafał Dymowski, którzy wcielili się w role hiszpańskich modeli. Prezenterką natomiast była Weronika Lewandowska. Na tle hiszpańskiej muzyki nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale, a ich stroje zachwyciły oglądających. Stroje dla tej pary  oraz prezentację przygotowały panie: Monika Kacprzak oraz Anna Dąbrowska.

Podczas dożynek na stoiskach każdy mógł spróbować przysmaków od lokalnych wytwórców.

   W trakcie niedzielnego święta plonów rozstrzygnięto także konkursy na najsmaczniejszy chleb dożynkowy, najlepszą nalewkę oraz najładniejszy wieniec dożynkowy.  Jak co roku i tym razem wieniec na dożynki wykonały również  współpracujące z naszą szkołą w ramach Programu Współpracy ze Środowiskiem członkinie Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Bielawy Zwoleń, wśród których aktywnie działają panie pracujące w naszej szkole. W tym roku nasz wieniec otrzymał wyróżnienie.

  Jak widać udział społeczności naszej szkoły w X Gminnych Dożynkach Ekologicznych był  bardzo aktywny i udany.

═════════════════════════════════════════

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Katowicki Puchar Polski we wrotkarstwie szybkim w strugach deszczu

W dniu 3 września 2017 r. w Katowickim Parku Leśnym (Dolina 3 Stawów) odbyły się zawody rolkowe „Puchar Śląska” na dystansie 42 km i 21 km. 
Wyścig na rolkach na dystansie maratonu był klasyfikowany w "Pucharze Polski" Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich oraz Pucharze Śląska.  

Dla dzieci i młodzieży, jak i dla wszystkich, którzy dopiero zaczęli swoją przygodę z rolkami organizatorzy zaoferowali starty z cyklu „Bieg po zdrowie”, na dystansie 2 km /do 16 roku życia/ oraz 10 km dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych.

Tym razem w temperaturze 15 stopniowej oraz deszczu rolkarze szybcy "ZWOLEŃ-TEAM" wystartowali na trzech dystansach rywalizując z czołowymi klubami naszego kraju: Legią Warszawa, Zniczem Kłodzko, Orlicą Duszniki Zdrój, Jabrą Team, Plich Wyścig, Silesią Skating, AZS AWF Katowice, Rollą Speed.

Wyniki "U.K.S. Zwoleń-Team": 
dystans 2 km /dziewczęta/:
II miejsce - Klaudia Tyszkiewicz - ucz. klasy VI
dystans 21 km /OPEN/:
III miejsce - Łukasz Flejszer - trener - nauczyciel WF

 

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Roll&Run 2017 w Bydgoszczy.

 Za nami zmagania miłośników rolek i biegania!


ROLL & RUN, to cykl trzech imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim. Zawodnicy mięli możliwość zmierzenia się na trasach: biegowej, roll-karskiej lub dwuboju. 

Tym razem 3 września 2017 r. impreza zawitała do Bydgoszczy, która była wielkim finałem cyklu ROLL&RUN. 
Była to jedyna tego typu impreza w Polsce, gdzie zawodnicy rywalizowali miedzy sobą zarówno na rolkach, w biegu, jak i w dwuboju. Ponad 450 uczestników zmierzyło się w konkurencjach: rolki fitness (7 kilometrów), rolki szybkie (21 kilometrów), bieg główny (7 kilometrów), dwubój (rolki szybkie + bieg).  

Miasto i Gminę Gostynin reprezentowała 8 osobowa drużyna "U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM", którzy łącznie wywalczyli 8 medali.

W kat. 10-12 lat dziewczęta /dyst. sprinterski 1 km/:
I miejsce Klaudia Tyszkiewicz - uczennica klasy VI
W kat. 13-16 lat dziewczęta /dyst. sprinterski 1 km/:
II miejsce Zosia Kotfasińska - absolwentka naszej szkoły
W kat. OPEN /dyst. 7 km - koła do 90mm/:
I miejsce Łukasz Flejszer - trener
W kat M30-39 /dyst. 21 km - koła do 125mm/:
I miejsce Łukasz Flejszer - trener /w OPEN Vm/

 

.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Powitanie nowego roku szkolnego

,, Witaj szkoło’’- pod takim hasłem odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. Tradycyjnie przy takich uroczystościach poczet sztandarowy wprowadził flagę a wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.

            Na tę okoliczność uczniowie klasy V w piosenkach i wierszach powspominali miniony czas odpoczynku, zabawy czyli wakacji. Witając się ze szkołą, zachęcali swoich kolegów i koleżanki do systematycznej nauki, przestrzegania ustalonych w niej zasad, a przede wszystkim,  by się w niej dobrze i bezpiecznie czuli. Serdecznie powitali nowych uczniów, szczególnie przedszkolaków i pierwszoklasistów. Podobne słowa uczniowie skierowali do rodziców, by byli współtwórcami  atmosfery zaufania i troski o swoje dzieci. Dyrektora, radzę pedagogiczną i pracowników szkoły prosili o wyrozumiałość i wiarę w chęci uczniów do nauki i właściwego zachowania się.

W dalszej kolejności Dyrektor poinformował wszystkich o organizacji nauki w roku szkolnym, omówił główne założenia pracy szkoły, przekazał bieżące ogłoszenia. Złożył podziękowania za przygotowanie szkoły do rozpoczęcia roku.

Na koniec pierwszego dnia pobytu w szkole uczniowie wraz z licznie przybyłymi rodzicami rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.

Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego!

═════════════════════════════════════════

  

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

═════════════════════════════════════════

"Sportowy show" w wykonaniu rolkarzy

U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM w miniony weekend

 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W minioną niedzielę 4 czerwca 2017 r. rolkarze ZWOLEŃ-TEAM wyjechali na kolejny etap zmagań we wrotkarstwie szybkim. 
Tym razem w Lęborku organizatorzy zaplanowali zawody sportowe, które były 2 etapem z sześciu zaliczanych do Pucharu Kaszub.
Pomimo deszczu zawodnicy zaprezentowali się na najwyższym poziomie uzyskując w ogólnopolskiej obsadzie następujące miejsca:

- na dystansie 600 m: 1 miejsce Maja Kafarska 
- na dystansie 1150 m dziewczęta: 3 miejsce Zosia Kotfasińska /absolwentka/ 
- na dystansie 1150 m chłopcy: 2 miejsce Artur Janiszewski.

Również w niedzielę trener grupy rywalizował w Warszawie na 400 m torze Stegny podczas torowych zawodów przygotowujących dzieci, młodzież, dorosłych do Ulicznych Mistrzostw Polski w Tomaszowie Lubelskim.
Na dystansie sprinterskim 100 m ze startu wspólnego zajął 1 miejsce oraz na dystansie 2000 m ze startu wspólnego 5 pętli również 1 miejsce w kat. Masters.

A już w najbliższą niedzielę 11 czerwca rolkarze Zwoleń-Team zaprezentują swoje możliwości w Gostyninie podczas II Biegu Zamkowego na dystansie 3,3 km ulicami miasta /start godz. 11:00 z ronda Zamkowego/. 

Serdecznie zapraszamy !!!

═════════════════════════════════════════

Gminny Konkurs Młodsza Liga Szkolna tym razem w naszej szkole.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

         Dnia 31.05.2017r. odbyła się w naszej szkole XIX już edycja konkursu adresowanego dla uczniów klas III z terenu Gminy Gostynin.  Zadania konkursowe obejmowały wiadomości i umiejętności z zakresu treści programowych I etapu kształcenia. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 6 drużyn. Przyjechali do nas uczniowie z:

- Białotarska - Maria Szczęsna i Justyna Torbińska pod opieką pani Barbary Marciniak.

- Emilianowa - Igor Basiewicz i Blanka Liberadzka pod opieką panin Bożeny Romanowskiej.

- Lucienia - Maja Pietrowicz i Weronika Lewandowska pod opieką pani Danuty Woźnickiej.

- Sokołowa - Kastian Ciepły i Łukasz Laskowski pod opieką  pani Beaty Milczarek.

- Solca - Weronika Zabłotowicz  i Jakub Szkopiński pod opieką pani Ewy Sobczyk.

- Teodorowa - Szymon Czerwiński i Filip Kędzierski pod opieką pani Ewy Masztakowskiej.

 Zmaganiom konkursowym towarzyszyła atmosfera zdrowej rywalizacji. Poziom uczestników był bardzo wyrównany.

Na podium stanęły następujące drużyny:

I miejsce -  Lucień

II miejsce  - Teodorów

III miejsce -  Solec

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !

═════════════════════════════════════════

DRUGIE MIEJSCE REPREZENTACJI DZIEWCZĄT W

XI SZTAFETACH BIEGOWYCH

o PUCHAR WÓJTA GMINY GOSTYNIN

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj


W Białotarsku w dniu 30 maja 2017 r. zostały zorganizowane widowiskowe XI zawody sportowe „sztafety biegowe” o Puchar Wójta Gminy Gostynin. 
W zawodach tych uczestniczyły szkoły z terenu Gminy Gostynin /podstawowe i gminazjalne/. 

Zadaniem drużyn było rywalizowanie w dwóch konkurencjach: sztafeta sprinterska 4 x 100m i sztafeta olimpijska 800m – 400m – 200m – 100m/.

REPREZENTACJA DZIEWCZĄT: Weronika Paliwoda, Patrycja Matuszewska, Olivia Morawska, Klaudia Tyszkiewicz, Dominika Ignaczak (R), Maja Gutkowska (R) 
a) po 1 sztafecie zajmowały IV miejsce - czas 1 min 5 s
b) po 2 sztafecie wytrzymałościowej I miejsce - w niesamowitym stylu z 50 metrową przewagą rozprowadziła 800 m Klaudia 
Tyszkiewicz /czas sztafety 5 min 12 s/
c) z SP w Teodorowie nasze dziewczęta remisowały !!!
d) w dogrywce SZTAFECIE SZWEDZKIEJ 400x300x200x100m o 2-3 miejsce Weronika Paliwoda wyprowadza nas na 10 metrową przewagę, którą utrzymaliśmy do końca biegu tym samym zdobywając II miejsce !!!
* * * * *
REPREZENTACJA CHŁOPCÓW: Artur Janiszewski, Mikołaj Justyński, Adrian Kowalski, Filip Sztopel, Kacper Lewandowski (R), Bartek Laskowski (R)
a) po 1 sztafecie zajmują V miejsce
b) po 2 sztafecie wytrzymałościowej IV miejsce 
c) tym samym trzy szkoły miały tą samą liczbę punktów, którym przyznano równorzędne IV-VI miejsca !!!

Gratulacje !!!

═════════════════════════════════════════

♥♥♥DZIEŃ MATKI♥♥♥

ORAZ

XV ŚWIĘTO SZKOŁY

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

Sukces drugoklasistek

            W tym roku odbyła się już XIX edycja Ogólnopolskiego konkursu Plastycznego ,, 25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni i Pomocni”.  Do eliminacji gminnych,  w kategorii  klas I – III nasza szkoła  zgłosiła  na ten konkurs prace trzech uczennic z klasy drugiej.   Dziewczynki pracowały pod opieką  wychowawczyni – pani Anny Dąbrowskiej. Z ogromną radością przyjęliśmy werdykt jury, który brzmi następująco:

 I miejsce – Patrycja Lelińska

II miejsce – Amelia Stawicka

III miejsce – Zuzanna Grzelecka

Gratulujemy laureatkom i życzymy kolejnych sukcesów!!!

═════════════════════════════════════════

Jest praca, jest pudło

- niezwykle udany weekend dla rolkarzy !!!

W miniony weekend 20 maja 2017 r. rolkarze U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM wyjechali na 1 etap zmagań PUCHARU KASZUB we wrotkarstwie szybkim. 
Tym razem w Rozłazinie organizatorzy zaplanowali zawody sportowe pod nazwą "Jak na wrotki, to na Kaszuby"
Rolkarze z naszej szkoły zaprezentowali się na najwyższym poziomie uzyskując w ogólnopolskiej obsadzie najwyższe miejsca:  

bieg dziecięcy na 600m /do 12 lat/:

I miejsce Klaudia Tyszkiewicz 
III miejsce Amelia Kowalczyk 


 


bieg młodzieżowy na 2000m /od 13-16 lat/ dziewczęta:
IV miejsce Olivia Kowalczyk - absolwentka 

Z kolei w niedzielę 21 maja 2017 r. trener grupy uczestniczył w "II Festiwalu Biegowym PKO", który odbył się w Bydgoszczy. Ponad 200 rolkarzy rywalizowało w jednym z dwóch dystansów: 10km i 20km. W pierwszym dystansie trener Zwoleń-Team współzawodniczył z 80 zawodnikami wygrywając tym samym zmagania na łyżworolkach.

═════════════════════════════════════════

Zwoleń wygrał tegoroczną Kibicomanię !!!

Już po raz czwarty gostynińscy policjanci i Gimnazjum nr 2 zorganizowali turniej „Kibicomania – fair kibicowanie, tak ważne jak granie”. Ideą imprezy jest zaprezentowanie przez młodzież zasad „fair play” podczas rywalizacji piłkarskiej i sportowego dopingu.

W tym roku do rywalizacji łącznie zgłoszonych zostało 9 drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 3 z Gostynina oraz szkół z: Sierakówka, Zwolenia, Lucienia, Solca, Emilianowa, Szczawina Kościelnego i Białotarska. Każda szkoła wystawiła drużynę zawodników piłki nożnej i drużynę kibiców. Arbitrem meczu finałowego był Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski.

Turniej wygrały w kategorii dopingu uczennice ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu - opiekun: p. Łukasz Flejszer. 

Impreza „Kibicomania” jak najbardziej wpisuje się w założenia ogólnopolskiego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Docelowym założeniem akcji jest podniesienie poziomu kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych.

Niemniej ważnym aspektem jest fakt, że uczniowie poprzez przygotowania do turnieju poświęcają czas na sportowy trening, który jest świetną alternatywa na radzenie sobie z negatywnymi emocjami i pokusami.

═════════════════════════════════════════

Trzy medale dla UKS ZWOLEŃ-TEAM podczas Torowych Mistrzostw Polski w jeździe szybkiej na rolkach

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Niezwykle udaną imprezą okazały się rozegrane w Tomaszowie Lubelskim /470 km od Gostynina/ Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach w dn. 12-14 maja 2017 r. Zawody planowane były na 3 dni, jednak niezbyt sprzyjała takiemu rozwiązaniu pogoda i starty piątkowe się nie odbyły.
W sobotę rano udało się rozegrać dystans sprinterski 300m, w którym to srebrny medal w kat. MASTERS 30-39 wywalczył na 200 metrowym torze trener UKS ZWOLEŃ-TEAM Łukasza Flejszer, z kolei absolwentka naszej szkoły uplasowała się na:
12 miejscu Zosia Kotfasiska /kadetka/ na 22 zawodniczki  

Niestety później ponownie pojawiły się opady, które uniemożliwiły dalsze rozgrywanie zawodów. Organizatorzy i uczestnicy jednak się nie poddali i ok. 21:30 udało się rozpocząć sesję wieczornych wyścigów, podczas, której odbyły się biegi na eliminację na 5000m: 11 miejsce ZosiNiedziela to już piękna pogoda i realizacja całego założonego programu, który rozpoczęliśmy konkurencją sprinterską 500m ze wspólnego startu. Złoty medal w kat. masters 30-39 zdobył trener ZWOLEŃ-TEAM, natomiast zawodniczka Zosia w przedbiegach 4 biegu zajmuje 3 miejsce /tylko dwie przechodzą dalej/.

W południe rozegrano kolejną konkurencję bieg na 3000m do mety mastersów, w której to srebrny medal przypadł trenerowi UKS ZWOLEŃ-TEAM. 
Zosia w biegu na 3000m na punkty uplasowały się na 12 miejscu.

Rywalizowaliśmy po raz  pierwszy w Torowych Mistrzostwach  Polski dotrzymując kroku ponad 300 utytułowanym, licencjonowanym zawodnikom z całej Polski jak i z zagranicy. Gratulacje dla naszych zawodniczek za wspaniałą walkę do ostatnich metrów toru wrotkarskiego. Szczególne podziękowania kieruję w stronę rodziców za wysiłek organizacyjny... To dzięki Waszemu wsparciu, pracy na rzecz  dzieci stwarzamy młodym możliwość sportowej rywalizacji, rozwijania się. Atmosfera zawodów była świetna i z całą pewnością można powiedzieć, że te zawody na długo zapiszą się w naszej pamięci - trener.

A już w ten weekend wystartujemy w 1 etapie Pucharu Kaszub w m. Rozłazino oraz w II PKO Festiwalu Biegowym w Bydgoszczy.Trzymajcie za nas kciuki !!!

═════════════════════════════════════════

Wycieczka do Płocka

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

09 maja 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-IV wyjechali na wycieczkę do Płocka. W Płocku zwiedziliśmy ZOO, gdzie dzieci najbardziej zachwycone były Akwarium. Następnie pojechaliśmy do Stróżówka k/Płocka - największego w okolicy parku rozrywki dla najmłodszych. Centrum zabaw zapewniło dzieciom moc atrakcji, wiele zabaw i radości. Happy park umożliwił dzieciom aktywnie i zdrowo spożytkować ich pokłady energii.

Na tę wycieczkę dzieci wyjechały pod opieką swoich wychowawczyń: p. T. Murawskiej, p. K. Olbory, p. A. Dąbrowskiej i p. A. Krawczyk.

════════════════════════════════════════

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Święto Konstytucji 3 Maja

W coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ten dzień to wspaniała okazja, aby zastanowić się nad ważnymi słowami w historii Polski, takimi jak: WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA, a także zrozumieć jak istotnym wydarzeniem dla Polaków było uchwalenie Konstytucji 3 Maja           w 1791 roku. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie w swoim wystąpieniu  przybliżyli wydarzenia w historii naszej ojczyzny sprzed 226 lat. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń 3 maja 1791 roku oraz wyjaśnili dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. 

          Uczestnicy apelu mogli przypomnieć sobie, iż Konstytucja to dokument, który zawiera prawa i obowiązki obywateli oraz określa ustrój państwa. Aby oddać radość i wolność majowego święta, uczniowie śpiewali pieśni i recytowali utwory o tematyce patriotycznej. Głównym celem apelu było wyrobienie wśród uczniów postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych. Cieszymy się więc wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn. 

═════════════════════════════════════════

Majówka pełna wrażeń i sukcesów dla rolkarzy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM  

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj


Miła niespodzianka czekała w środę 3 maja 2017 r. na miłośników jazdy na łyżworolkach, wrotkach i nartorolkach. 
Na torze wyścigowym w Poznaniu-Przeźmierowo ponad 300 zawodników z Polski, Słowacji wzięło udział w sportowej rywalizacji. Dziewiąta wrotkarska majówka "ZICO-RACING" była wyjątkowa - nie tylko ze względu na frekwencję, ale także ze względu na atrakcje dla najmłodszych "speedowców", które rywalizowały na dystansach: 400m, 1000m, 3000m. 

Rolkarze U.K.S. "ZWOLEŃ-TEAM" zaprezentowali się na najwyższym poziomie wśród czołowych klubów polskich zdobywając siedmiokrotnie podium: 

Klaudia Tyszkiewicz II miejsce /j.w./

Zosia Kotfasińska I miejsce /kat. 14-15 lat - 3000m/ absolwentka

W grupie seniorskiej, na prawdziwych śmiałków czekał dystans 20 km /5 okrążeń toru/, w którym to I miejsce zajął trener Zwoleń-Team rywalizujący z rolkarzami tym razem na wrotkach tradycyjnych. Na ok. 180 startujących rolkarzy z całej Polski 53 miejsce w open, ale na wrotkach to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Torowymi Mistrzostwami Polski w Tomaszowie Lubelskim /czas: 00:47:32:10 nowy rekord toru, tempo: 25,2km/h /. 

"Przed nami  najważniejsze zmagania sportowe Torowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim w Tomaszowie Lubelskim 12-14 maja 2017 r. - trzymajcie za nas kciuki !!!" mówi - Trener.

═════════════════════════════════════════

Rolkarze "ZWOLEŃ-TEAM" wracają z Pucharu Polski w Grodzisku Wielkopolskim z 4-krotnym podium

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Gotowi, mocni jak nigdy wcześniej, zawodnicy UKS ZWOLEŃ-TEAM zameldowali się 30 kwietnia 2017 r. na starcie Pucharu Polski we wrotkarstwie szybkim w Grodzisku Wielkopolskim /350 zawodników: 130 dzieci/młodzież, 220 dorośli/. 

Po solidnie przepracowanej zimie /w tym treningach z łyżwiarstwa szybkiego/, wielu treningach indywidualnych i grupowych, godzinach spędzonych na hali, w plenerze, treningach terenowych, siłowni i zajęciach Lifefitnessclub rolkarze "ZWOLEŃ-TEAM" zdobyli czterokrotnie podium na Pucharze Polski. 

Dystans 1 km /r. 2007-2008/:
VI miejsce Amelia Kowalczyk  kl. II 00:02:39

Dystans 3,1 km /K1 r. 2005-2006/:
V miejsce Klaudia Tyszkiewicz  kl. V 00:07:19


Dystans 3,1 km /K2 r. 2003-2004/:
II miejsce Zosia Kotfasińska  - absolwentka 00:06:07

VI miejsce Olivia Kowalczyk  - absolwentka 00:07:24

Dystans 3,1 km /M2 r. 2003-2004/:

VI miejsce Artur Janiszewski  kl. VI 00:07:35

Dystans 9,3 km /Mężczyźni/:
I miejsce TRENER 00:17:02 - tytuł obroniony z ubiegłego roku

po 20 minutowej przerwie królewski dystans 21,7 km /Mężczyźni/:
TRENER XV miejsce w OPEN na 185 startujących 00:37:42 /IV miejsce w M30-39/

 

"Przy dużym wsparciu ze strony rodziców, przyjaciół, instruktorów-trenerów nasi rolkarze wzmocnieni nie tylko fizycznie, ale także mentalnie wśród czołowych KLUBÓW POLSKICH /Legia Warszawa, Sparta Grodzisk, Rolla Speed Toruń, Znicz Kłodzko, Tomaszów Lubelski ... trenujących 10-15 lat/ zdobyli czołowe lokaty. Półroczne, systematyczne przygotowania zaowocowały. Miło jest widzieć rozwijającą się młodzież, ich postępy, wysiłek wkładany w pasję, którą kochają... Wyznaczyliśmy ambitne cele, układaliśmy wspólne strategie czego efektem były nasze barwy na podium. Mamy nadzieję, że wrotkarstwo: rekreacyjne, szybkie na stałe wpisze się w tradycje sportowe naszej Gminy i Miasta Gostynina. 
Przed nami "Wrotkarska Majówka" na torze w Poznaniu 3 maja 2017 r. oraz Torowe Mistrzostwa Polski w Tomaszowie Lubelskim 12-14 maja 2017 r. - trzymajcie za nas kciuki !!!" mówi - Trener Ł.Flejszer

Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Gostynina, Urzędu Gminy Gostynin

═════════════════════════════════════════

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W "OSTATNI CZWARTEK KWIETNIA" NASZE TALENTY WOKALNE ZAPREZENTOWAŁY SIĘ PODCZAS XXIII PRZEGLĄDU MUZYCZNEGO GAMA 2017 w MCK W GOSTYNINIE 

27 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Muzycznym Gama 2017 organizowanym już po raz dwudziesty trzeci przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. W tym roku uczestniczyło w nim ponad stu wykonawców, poziom występujących był bardzo wysoki. Na zmagania konkursowe zawitali wokaliści z: Płocka, Łącka, Duninowa, Iłowa, Gostynina, Emilianowa, Białotarska, Teodorowa, Luciena, Zwolenia.  

            W kategorii uczniów do lat dziesięciu wystąpiła uczennica klasy II: Amelia Kowalczyk,  do występu przygotowała ją pani Anna Dąbrowska. W kategorii klas IV- VI wystąpili uczniowie przygotowani przez pana Łukasza Flejszera: Klaudia Tyszkiewicz, Igor Skrzeczkowski, Filip Sztopel oraz Weronika Paliwoda. Spośród uczestników tej kategorii jury doceniło predyspozycje wokalne  Weroniki, którą nagrodziło wysokim DRUGIM miejscem.

         Mimo, że poziom występujących, wykonawców był niezmiernie wysoki,  wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale. 

Jesteśmy z Was dumni !!!

═════════════════════════════════════════

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

VI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW

 

VI Festiwal Młodych Talentów  Muzycznych z oddziałów przedszkolnych i klas I-III z 25 kwietnia  2017r., przeszedł do historii naszej szkoły. W tym roku najwięcej uczestników zgłosiło się z Oddziałów Przedszkolnych naszej gminy. W festiwalu uczestniczyły cztery szkoły oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  z Gostynina. Gośćmi byli zastępca Wójta Gminy Gostynin-Pan Andrzej Szyszka, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi  w Białem -Pani Krystyna Janiszewska, absolwent naszej szkoły Pan Paweł Adamczewski. Tradycją festiwalu jest zapraszanie  absolwentów, którzy rozwinęli swój talent muzyczny, i właśnie Paweł jest tego przykładem. Jest bowiem od paru miesięcy organistą w Parafii Św. Marcina w Gostyninie.

 

Reprezentacje przedszkoli i szkół wykonywały  piosenki o tematyce wiosennej i dowolnej. Festiwal to również okazja do prezentowania talentów muzycznych uczniów naszej szkoły. W festiwalu nie ma przegranych, doceniamy talent i pracę każdego dziecka i ich nauczycieli-opiekunów. Zachęcamy rodziców, aby wspierali własne dzieci w rozwijaniu ich różnorodnych  talentów. Występujący uczniowie z naszego festiwalu zawsze  wyjeżdżają z dyplomami, upominkami.  W tym roku jury jednomyślnie przyznało  następujące miejsca:

W kategorii Oddziały przedszkolne:

I miejsca: Oddział Przedszkolny przy SP w Sokołowie

                  Oddział Przedszkolny przy SP w Teodorowie

II miejsca: Oddział Przedszkolny przy ZSPiG w Emilianowie 

                   Oddział Przedszkolny przy ZSPiG w Solcu

III miejsca: Oddział Przedszkolny przy ZSPiG w Białotarsku

                   Oddział Przedszkolny przy ZSPiG w Lucieniu

                   Oddział Przedszkolny przy ZSPiG w Sierakówku

W kategorii  klas I-III:

I miejsca: Szkoła Podstawowa z Lucienia

                Szkoła Podstawowa z Solca

                Szkoła Podstawowa z Teodorowa

II miejsca: Szkoła Podstawowa z Białotarska

                 Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Gostyninie

═════════════════════════════════════════

 Dzień Ziemi

 

W dniu 21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbył się apel pod hasłem „Drzewo  - Twój przyjaciel” .Uczniowie klasy V i klasy I pod opieką p.  Moniki Kacprzak i p. Anny Krawczyk zaprezentowali rolę drzew w przyrodzie i dla człowieka oraz wskazali powody, dla których warto sadzić drzewa.   

Uczniowie klasy IV pod opieką p. Agnieszki Kowalskiej przygotowali makiety „Tajemniczego ogrodu”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego posadzili symbolicznie krzew na terenie przyszkolnego ogródka.

 

═════════════════════════════════════════

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Samolotem z Warszawy do Gdańska…

Dnia 12 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami: p. Anną Dąbrowską i Anną Smyczyńską udali się na wycieczkę do Gdańska.

            Wyjazd rozpoczął się od zbiórki przed szkołą już o 3.30. Autokarem firmy „Ban-Tur” dojechaliśmy do Warszawy na Lotnisko Fryderyka Chopina. Następnie odbyła się odprawa. O godzinie 8.10 siedzieliśmy wygodnie w samolocie, którym lecieliśmy do Gdańska. Lot trwał około 40 minut. Z lotniska w Gdańsku udaliśmy się pociągiem do Sopotu. Po spacerze na sopockim Molo wróciliśmy pociągiem do Gdańska, gdzie zwiedzaliśmy Stare Miasto wraz z najważniejszymi zabytkami: Pomnik Neptuna, Złota Brama, Bazylika. Zmęczeni, ale i zadowoleni, mieliśmy chwilkę na zakup pamiątek. Po posiłku w Mc Donald pociągiem InterCity udaliśmy się w drogę powrotną do Kutna, a stąd autobusem do szkoły.

Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia byliśmy bardzo zadowoleni.  Z pewnością zawdzięczamy to Agencji Turystycznej „Ban-Tur”, a przede wszystkim panu Zbigniewowi Chorążkowi, który wzorowo zrealizował program wycieczki.

═════════════════════════════════════════

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

ROLKARZE UKS Z DOROBKIEM MEDALI W STOLNIE !!!


W sobotę
8 kwietnia 2017 roku w Stolnie /woj. kujawsko-pomorskie/ odbyły się pierwsze w tym sezonie Ogólnopolskie Zawody Sportowe "ROLL & RUN" we wrotkarstwie szybkim, dwuboju oraz bieganiu. 

Sezon zmagań sportowych w Polsce rozpoczęły dzieci na rolkach w kategorii wiekowej 7-9 lat, w których to III miejsce zajęła Amelia Kowalczyk /UKS ZWOLEŃ-TEAM.

W kolejnym starcie 10-12 lat: V miejsce Klaudia Tyszkiewicz, natomiast w kategorii wiekowej 13-15 lat:

 II m Zosia Kotfasińska - absolwentka, VI Olivia Kowalczyk - abolwentka, VII Artur Janiszewski, VIII Weronika Paliwoda.

Oprócz zmagań na rolkach dzieci i młodzież rywalizowała również w konkurencjach biegowych na dystansach 600m-1000m. 
W kategorii wiekowej 10-12 lat:  II miejsce przypadło Klaudii Tyszkiewicz.
W starszej kategorii 13-15 lat:  IV m osiągnęła Zosia Kotfasińska - absolwentka.

Kolejnym punktem programu były zawody na rolkach fitness /koła do 90mm/, w których to I miejsce zdobył Trener UKS ZWOLEŃ-TEAM z czasem 00:09:51 na dystansie 5,25km.

Królewskim dystansem zmagań w Stolnie był półmaraton na dystansie 21 km, w którym to wystartowało 110 zawodników z całej Polski. Trener ZWOLEŃ-TEAM po doskonałej jeździe i 50 metrowym finishu, oderwaniu się z drugiego peletonu zajął w open VIII miejsce /natomiast w U30-39 IV miejsce/ z czasem 00:37:29, w ubiegłym roku XIII m czas 00:40:14. 

"Wróciliśmy ze Stolna ze zdobyczami na podium! Cieszy fakt, iż nasi zawodnicy wytrzymali presję podczas wysokiego poziomu zawodów oraz pokazali swoje umiejętności rywalizując w ogólnopolskiej obsadzie. 
Podium "jednego" jest zawsze podkreśleniem pracy wielu osób (wsparcie rodziców, przyjaciół, całego zespołu)... Często niezauważalna energia, długotrwała determinacja i wytrwałość skrywa się za sukcesem. Nasz klub wrotkarski ze Stolna wraca z 7 medalami! Bardzo udany weekend i kto by pomyślał, że w Gminie i Mieście Gostynin można wychować rolkarzy?" - Trener

═════════════════════════════════════════

CZWÓRKA LAUREATÓW

KONKURSU PLASTYCZNEGO

"PISANKA 2017"

 

Miło nam pochwalić się sukcesami plastycznymi uczniów naszej szkoły, którzy znaleźli się w gronie 20 laureatów wiosennego konkursu PISANKA /XI edycja/ zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. 

 

Laureaci naszej szkoły:
Weronika LEWANDOWSKA z klasy V
Mikołaj JUSTYŃSKI z klasy VI
Patrycja MATUSZEWSKA z klasy IV
Weronika TADEUSIAK z klasy V

nauczyciel plastyki: p. Ł.Flejszer

Uroczysta gala wręczenia nagród połączona z wystawą prac konkursowych odbyła się 7 kwietnia 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.

═════════════════════════════════════════

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

XXXXII RAJD „PRIMA APRILIS”

W dniu 8 kwietnia 2017 roku drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu  wzięła udział w XXXXII Rajdzie „Prima Aprilis” zorganizowanym przez Zarząd PTTK Oddział Gostynin. Uczniowie pod opieką  p. Moniki Kacprzak poznawali walory krajoznawcze Ziemi Gostynińskiej. Podczas rajdu uczniowie wysłuchali pogadanki przewodnika, który opowiadał o ciekawych miejscach znajdujących się na trasie rajdu.  Opiekunowie przeprowadzili konkurs przyrodniczy i wyłonili zwycięzców, którzy otrzymali symboliczne upominki. /Opracowała: Monika Kacprzak/

═════════════════════════════════════════

KLAUDIA TYSZKIEWICZ i MAJA GUTKOWSKA z klasy V laureatkami kwietniowego konkursu plastycznego "MARZANNA 2017" zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie /nauczyciel plastyki p. Ł.Flejszer/.

 

 

 

═════════════════════════════════════════

Uczennica ze Zwolenia z drugim miejscem

w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym 

W XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje Wielkanocne" zorganizowanym 
przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki uczennica Szkoły Podstawowej w Zwoleniu 
Maja Gutkowska (10 lat) otrzymała II nagrodę w kategorii 10-12 lat.

 
Nagrodzona praca w technice mieszanej powstała pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Ł.Flejszera.

═════════════════════════════════════════

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

DZIEŃ KOBIET

W dniu 8 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię dla wszystkich Kobiet i Kobietek.

Montaż słowno-muzyczny pt. „Wiersze dla Kobiet” przeplatany był poezją do świętujących Pań.

Życzenia Paniom złożył Pan Dyrektor, Samorząd Uczniowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców.

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

CHOINKA NOWOROCZNA 2017

Zabawa choinkowa w tym roku szkolnym odbyła się 3 lutego 2017 r., która dla społeczności szkolnej była niebywałym wydarzeniem.

„Taneczna" muzyka dostarczyła uczniom, absolwentom i sympatykom szkoły wiele miłych wrażeń.

Rada Rodziców zorganizowała sklepik, który cieszył się dużym powodzeniem oraz zakupiła paczki dla dzieci.

Punktem kulminacyjnym Choinki była wizyta Mikołaja, który przybył do szkoły i rozdawał prezenty wszystkim dzieciom, 
także tym najmłodszym, zamierzającym rozpocząć naukę w naszej szkole.

organizatorzy: Rada Rodziców

 

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

XI TURNIEJ W BADMINTONA W ZWOLENIU 

W dniu 27 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu odbył się XI Szkolny Turniej w Badmintona, a zarazem „VI TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin” p. Szymona Szczypawki.


Zorganizowane zawody miały na celu: 
- popularyzowanie i upowszechnianie mało promowanej dyscypliny, jaką jest badminton wśród uczniów, 

- stwarzanie możliwości uczestnictwa w sportowej rywalizacji, a także wyłonienie zwycięzców. 


Gry eliminacyjne w listopadzie-grudniu uczniowie klas IV-VI rozgrywali na sali gimnastycznej podczas dodatkowej czwartej godziny WF. 

System rozgrywek, jaki obowiązywał podczas Turnieju: w każdej klasie „dwie grupy (oddzielnie dziewczęta i chłopcy) rywalizujący w swojej grupie systemem „każdy z każdym”.

Finaliści w dniu 27 stycznia 2017 r. mieli możliwość zaprezentowania się przed zaproszonym Gościem – Patronem turnieju, Radą Pedagogiczną i społecznością szkolną. 

Finałowe mecze zostały rozegrane o miejsca I-II-III między najlepszymi dziewczętami z klas IV-VI: 

Olą Dymowską, Klaudią Tyszkiewicz, Weroniką Paliwodą  oraz między najlepszymi chłopcami z klas IV-VI: Adrianem Kowalskim, Filipem Sztopel, Arturem Janiszewskim.


WYNIKI RYWALIZACJI:
I miejsce zajęli: Weronika Paliwoda (kl. VI), Filip Sztopel (kl. V).
II miejsce: Klaudia Tyszkiewicz (kl. V), Artur Janiszewski (kl. VI).
III miejsce: Ola Dymowska (kl. IV), Adrian Kowalski (kl. IV).


Oprócz sportowej rywalizacji chętni uczniowie zaprezentowali swoje prace plastyczne promujące dyscyplinę sportową "badminton" w formie plakatu, z których to p. Szymon Szczypawka oraz Dyrekcja wyłonili 3 prace: Olivii Morawskiej, Dominiki Ignaczak i Mikołaja Justyńskiego. 
Nagrody za wyróżnienia plastyczne ufundowała rada Rodziców szkoły.


Na zakończenie niespodzianką turnieju był mecz pokazowy p. Szymona z nauczycielem WF/organizatorem, inicjatorem Turnieju p. Łukaszem.

Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy za ambitny udział, finaliści puchary.

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

VII Festiwal Kolęd i Pastorałek w SP 1

z podwójnym "drugim" miejscem i "trzecim"

W Szkole Podstawowej nr 1 w dn. 25 stycznia 2017 r. odbył się VII Festiwal Kolęd i Pastorałek.
Organizatorami konkursu były SP1, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego oraz Starostwo Powiatowe.
Przed jury, w którym zasiedli: 
Katarzyna Lisiecka, Gabriel Zielak, Edwin Ciesielski oraz Andrzej Ziółkowski zaprezentowało się 44 wykonawców, podzielonych na 3 kategorie wiekowe, w tym soliści i duety.

A oto wyniki naszych solistek:
w KATEGORII SOLO 7-9 lat: 

Amelia Kowalczyk z II klasy zajęła DRUGIE MIEJSCE

opiekun: p. A.Dąbrowska

w KATEGORII SOLO 10-12 lat: 

Klaudia Tyszkiewicz z V klasy TRZECIE MIEJSCE  

Weronika Paliwoda​ z VI klasy DRUGIE MIEJSCE

opiekun: p. Ł.Flejszer

GRATULUJEMY TALENTOM WOKALNYM !!!

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

,,Dzień  Babci  i  Dziadka”   pod takim tytułem odbyło się w szkole coroczne spotkanie z wnukami.  Dyrektor szkoły w imieniu całej  społeczności  powitał przybyłych gości.  Złożył życzenia  Babciom i Dziadkom, podkreślił  jaką rolę spełniają  współcześnie w wychowaniu dzieci. Widzimy codziennie ich w szkole jak pomagają swoim wnukom pokonać  drogę do szkoły i służą pomocą w każdej sytuacji.  Wieku z nich opiekują się, gdy rodzice pracują.

          A  ukochane wnuki  na tę okoliczność  przygotowały wiersze, piosenki, upominki a nawet  taniec. W emocjonalny sposób wyrażały swoją wdzięczność i podziękowanie, za to że mają swoje Babcie i Dziadków. Przygotowana inscenizacja wiersza J. Brzechwy ,, Rzepka”, przeniosła ich w czas, gdy sami uczyli się tego wiersza na pamięć. Wielu z nich pamiętało doskonale jego treść. Każdy występ wnuków nagradzali gromkimi brawami. Po odśpiewaniu ,,Stu lat” swoim ,,dziadkom”, uczniowie zaprosili ich na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców  z każdej klasy. Spotkania takie są okazją do utrwalania więzi rodzinnych, przekazywania tradycji, a samym dziadkom  okazją do spotkania się z innymi, wymianą doświadczeń i do wspomnień.

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Jasełka Bożonarodzeniowe w naszej szkole

            Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 20 grudnia 2016 r. o godzinie 12.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pan Dyrektor Tadeusz Fijałkowski, Sekretarz Gminy Gostynin Pani Marzena Bulińska, Radny Gminy Gostynin Pan Szymon Szczypawka, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Edyta Grzelecka, nauczyciele, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz członkowie ich rodzin.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Scenariusz Jasełek zawierał treści ekologiczne. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa, do nich i małego Jezuska przybyli honorowi  goście: zwierzęta, dzieci, aniołowie, pastuszkowie oraz  trzej  królowie.  Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami.

             Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych.

 

Udział uczniów naszej szkoły w

I Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Trębkach 

       14 grudnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Trębkach.

      W tym roku uczestniczyło w nim ponad czterdziestu wykonawców. Poziom występujących był bardzo wysoki. Na zmagania konkursowe zawitali wokaliści z: Lucienia, Sierakówka, Solca, Sokołowa, Szczawina, Strzelca, Trębek, oraz ze  Zwolenia.

     W kategorii dzieci z klas I-III naszą szkołę dzielnie reprezentował Hubert Tyszkiewicz z klasy I, którego przygotowała pani Anna Krawczyk oraz Amelka Kowalczyk z klasy II,  przygotowana przez panią Annę Dąbrowską.

       W kategorii klas IV- VI wystąpiły uczennice przygotowane przez pana Łukasza Flejszera: Klaudia Tyszkiewicz z klasy V oraz Weronika Paliwoda z klasy VI. Weronika zajęła bardzo wysokie, bo drugie miejsce. Spośród uczestników tej kategorii jury w szczególny sposób doceniło predyspozycje wokalne Klaudii Tyszkiewicz, która otrzymała nagrodę Grand Prix .

      Po raz kolejny nasi uczniowie zaprezentowali swe talenty wokalne. Mimo, że poziom występujących, wykonawców był niezmiernie wysoki,  wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale. Świadczyły o tym brawa  i słowa uznania widzów oraz dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymane przez naszych wychowanków.  

Gratulujemy ! Jesteśmy z was dumni!

 

BAL ANDRZEJKOWY

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W piątek 25 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Agnieszką Kowalską zorganizował BAL ANDRZEJKOWY dla całej społeczności uczniowskiej. Jedna z izb lekcyjnych została zamieniona w "salę wróżb".  Uczniowie z klasy piątej i szóstej zadbali o magiczny nastrój. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, przebijał balony, by odczytać przepowiednię. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały uczniom przepowiednie. 

Podczas wróżbiarskiego wieczorku była też  dyskoteka. Dużą atrakcją andrzejkowego balu był pokaz strojów, przygotowanych specjalnie na ten tajemniczy wieczór. Wszyscy bawili się świetnie. Chętnie zajmowali miejsce na parkiecie i tańczyli w rytm ulubionej muzyki, przygotowanej przez pana Łukasza Flejszera. Uczniowie zakończyli dyskotekę andrzejkową w dobrym i radosnym nastroju. Byli zmęczeni, ale zadowoleni.

 

III GMINNY KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Po raz trzeci w naszej szkole 15 listopada 2016r. odbył się  Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Nie bez przyczyny odbywa się on w listopadzie – miesiącu, w którym Polacy świętują Odzyskanie Niepodległości. Jest to dobra okazja, aby młodzi ludzi sięgnęli do poezji sławiącej piękno, historię i tradycje naszej Ojczyzny.

Konkurs ma na celu pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie piękna i wartości  narodowej kultury, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci. W konkursie wzięli udział uczniowie  ze wszystkich szkół z terenu gminy Gostynin.  Uczniowie, którzy przeszli eliminacje w swoich szkołach, zaprezentowali przygotowane utwory przed swymi rówieśnikami i jury. Organizatorem tego przedsięwzięcia były nauczycielki: Pani Agnieszka Kowalska i Pani Teresa Murawska, a oprawę muzyczną  przygotował Pan Łukasz Flejszer. Uczniów oceniało jury w składzie: Pani Katarzyna Leśniewska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyninie, Pani Barbara Gierula – emerytowana nauczyciela naszej szkoły i Pani Zenona Radzka – gostynińska poetka.

Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:  za ekspresję i siłę wyrazu z jaką zaprezentowali wiersze:  Wiktoria Krajewska ze szkoły w Lucieniu i Oskar Rowińska ze szkoły w Emilianowie, zostali nagrodzeni ex aequo I miejscem.

II miejsce – Oliwier Myszkowski ze szkoły w Sokołowie oraz ex aequo Michał Pasikowski z Sierakówka

III miejsce – Oskar Kućba z Solca  i Bartosz Laskowski – uczeń naszej szkoły.

Uczestnicy konkursu odkryli przed słuchającymi piękno Ojczyzny ubrane w poetyckie słowo. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Podczas konkursu nietypową lekcję patriotyzmu  przy udziale uczniów przeprowadził wieloletni nauczyciel naszej szkoły, historyk Pan Stanisław Adamski. Uczniowie pomimo młodego wieku pozytywnie zaskakiwali zebranych  swoją wiedzą na temat historii naszego narodu.

 

Pasowanie na przedszkolaka i pierwszaka

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Dnia 8 listopada 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania dzieci z oddziału przedszkolnego na przedszkolaków oraz Ślubowania uczniów klasy I. Uroczystość - obok rodziców i dziadków - uświetnili zaproszeni goście: p. Agata Uczciwek - przedstawiciel Gminy Gostynin, p. Mirosława Broda - przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Gostyninie oraz przewodnicząca Rady Rodziców - p. Edyta Grzelecka. W tym dniu przedszkolaki i uczniowie klasy I zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Do części artystycznej przygotowywały dzieci -panie: Krystyna Olobry i Anna Krawczyk. Rodzice i goście nagradzali dzieci gromkimi brawami. Pierwsi przysięgę złożyli przedszkolacy, następnie w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy I ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami...
Następnie p. dyrektor - Tadeusz Fijałkowski pasował symbolicznym ołówkiem dzieci z OP na przedszkolaków oraz klasę I -na uczniów naszej szkoły.

W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyli: pan dyrektor, zaproszeni goście, koleżanki z klasy IV i Samorząd Uczniowski. Każde dziecko otrzymało od gości i SU upominki, a uczniom kl. I przedstawicielka Banku Spółdzielczego - p. M. Broda wręczyła książeczki oszczędnościowe SKO z wkładem 10 zł i zachętą do dalszego oszczędzania.
Po uroczystej akademii rodzice zorganizowali "słodki" poczęstunek dla dzieci, rodziców i zaproszonych gości. Ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, pierwszaków i ich rodziców.

 

Owocny udział uczennic naszej szkoły w  XXII Przeglądzie Piosenki Podróżnej

,, Jesień” 2016 zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie.

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij GOSTYNIN.INFO

   03 listopada 2016 r. w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie odbył się XXII Przegląd Piosenki Podróżnej ,,Jesień”.  Uczestnicy przyjechali z Płocka, Iłowa, Duninowa, Łącka oraz Gostynina, tradycyjnie wzięli w nim również udział uczniowie naszej szkoły.

     W kategorii do lat 10 naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy drugiej: Amelia Kowalczyk i Amelia Stawicka. Ogromny sukces odniosła  Amelia Kowalczyk  jej śpiew zachwycił  jury, które przyznało jej pierwsze miejsce. Drugoklasistki do występu przygotowała pani Anna Dąbrowska.

 W kategorii klas IV – VI wystąpiła Klaudia Tyszkiewicz z klasy V i Weronika Paliwoda z klasy VI. Starsze  koleżanki do występu przygotował pan Łukasz Flejszer.

  Mimo, że poziom uczestników występujących podczas przeglądu był bardzo wysoki nasze uczennice zaprezentowały się doskonale, prezentując swoje talenty wokalne  godnie reprezentowały naszą szkołę.  

   Dziewczętom gratulujemy i życzymy kolejnych, udanych występów.

 

OLIWIA MORAWSKA LAUREATKĄ

KONKURSU PLASTYCZNEGO "JESIEŃ 2016"


W dn. 28 października 2016 r. z ponad 200 prac plastycznych jury MCK w Gostyninie wyłoniło 20 laureatów 

(w tym nagroda dla uczennicy ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu):
OLIWII MORAWSKIEJ - kl. V (farby plakatowe "PANI JESIEŃ") 

 

KLAUDIA TYSZKIEWICZ Z WYRÓŻNIENIEM W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM 
"PRZYRODA GOSTYNIŃSKA W OBIEKTYWIE 2016"21 października 2016 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyninie rozstrzygnięto VII edycję Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda gostynińska w obiektywie” 
organizowanego przez Starostę Gostynińskiego dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.


Komisja wybrała w poszczególnych kategoriach laureatów oraz osoby wyróżnione, którą została uczennica naszej szkoły:
Klaudia Tyszkiewicz – zdjęcie: „Jezioro łabędzie” w m. Gaśno gm. Gostynin /WYRÓŻNIENIE/

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

             Nasza szkoła  postanowiła pomóc hospicjom prowadzonym przez Caritas w Płocku. Z inicjatywy katechetki Pani Renaty Matuszewskiej przyłączyliśmy się do akcji  "Pola Nadziei". Jest to międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów realizowana wyłącznie przez hospicja, w tym prowadzone przez Caritas Diecezji Płockiej.   W roku 2003 "Pola Nadziei" stały się programem ogólnopolskim. Zgodnie z tą ideą „Pola Nadziei” przebiegają  dwuetapowo. Pierwszy etap to kampania jesienna , podczas której powstają żonkilowe pola. Dnia 19.10.2016r. na wyznaczonym miejscu przed  szkołą posadzone zostały sadzonki żonkili przez przedstawicieli dzieci, rodziców oraz zaproszonych gości: koordynatora akcji Caritas Płock Panią Małgorzatę Przemylską, pracownikiem biura Panią Sandrą Gapińską, Ks. Dziekana Ryszarda Kruszewskiego oraz Sekretarz Urzędu Gminy Gostynin Panią Marzenę Bulińską. Rozstrzygnięty został również konkurs na najładniejszy strój żonkilowy. Na wiosnę czeka nas drugi etap, podczas którego zakwitną już żonkilowe pola nadziei. Będziemy wtedy pozyskiwać fundusze ze sprzedaży żonkili na potrzeby pacjentów hospicjów oraz propagować idee wolontariatu w społeczeństwie. Czekamy więc jak przed naszą szkołą zakwitną kwiaty symbolizujące naszą solidarność z chorymi.

 

UCZENNICE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZWOLENIU z 2 i 3 miejscem

w VIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

"Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży"


Na początku roku szkolnego 2016/2017 Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki był organizatorem VIII Ogólnopolskich Biennali Grafiki Dzieci i Młodzieży. 
Celem konkursu plastycznego było stworzenie ilustracji-GRAFIKI do wiersza Stefana Themersona 
"O stole, który uciekł do lasu".


Ideą konkursu było przybliżenie twórczości Stefana Themersona, wybitnego artysty i płocczanina. 
Wiersz pt. "O stole, który uciekł do lasu" stanowił inspirację tematyczną tegorocznej edycji konkursu dla młodych artystów.


Wśród ogólnopolskich laureatów znalazły się uczennice małej szkoły z GMINY GOSTYNIN - Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu:
II miejsce: Aleksandra Dymowska - ucz. kl. IV
III miejsce: Patrycja Matuszewska - ucz. kl. IV

nauczyciel plastyki: p. Łukasz Flejszer

technika wykonania prac: 
LINORYT

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Dzień  Edukacji  Narodowej w naszej szkole

12 października 2016 roku był dniem szczególnym w naszej szkole, świętem uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.  W tym dniu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz uroczyste otwarcie zmodernizowanego boiska szkolnego, na którym założono sztuczną trawę, wstawiono nowe bramki. Na święto przybyli  zaproszeni goście: wójt Gminy Gostynin p. Edmund Zieliński, sekretarz Urzędu Gminy Gostynin p. Marzena Bulińska, skarbnik Gminy p. Patrycja Rosa oraz radny Gminy Gostynin p. Szymon Szczypawka. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję złożyć wszystkim podziękowania za przekazywaną wiedzę, za trud włożony w edukację i wychowanie, za cierpliwość i uśmiech codzienny. Uczniowie klas II- VI   przedstawili  program artystyczny. Były to scenki z życia szkoły na wesoło.

            Do życzeń przyłączył się pan dyrektor Tadeusz Fijałkowski, Samorząd Szkolny oraz Rada Rodziców. Tradycyjnie dyrektor szkoły wręczył nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

 

Artur i Klaudia - rolkarze ZWOLEŃ-TEAM w Grójcu z 3 miejscem

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Udanymi startami w VI edycji zmagań rolkarzy w Grójcu 2.X.2016 r. U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM potwierdzili swoją przynależność do czołówki ogólnopolskich zawodników w jeździe szybkiej na rolkach. 
Wysokie miejsca wywalczone w sprincie jak i biegu na 10 km to świetny prognostyk przed kolejnym sezonem 2017. 
Pomimo, iż grupa trenuje od marca 2016 rywalizujemy z czołowymi zawodnikami uprawiającymi wrotkarstwo szybkie od 10 lat. 
Cel i marzenia na nowy sezon 2017 ... udział i uplasowanie się na podium w torowych Mistrzostwach Polski naszych zawodników
 - mówi trener Łukasz Flejszer. 

WYNIKI "VI EDYCJI GRÓJECKIEJ DYCHY" sprint:

Klaudia Tyszkiewicz - 200m - V m
Artur Janiszewski - 400m - 
III m

WYNIKI "VI EDYCJI GRÓJECKIEJ DYCHY" 10km:
nauczyciel Łukasz Flejszer - IV open - I m w M30-39 - czas 18:02

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

 Dzień 30 września był dniem szczególnym dla męskiej części naszej szkolnej społeczności. Świętowaliśmy wtedy Dzień Chłopaka. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla swoich kolegów słodkie upominki i ognisko z kiełbaskami.  Przeprowadzony został też  plebiscyt „Siedmiu Wspaniałych”. A oto wyniki:

Zawsze Uśmiechnięty: Hubert Tyszkiewicz

Sportowiec Roku: Filip Sztopel

Pozytywnie Zakręcony: Mikołaj Justyński

Przystojniak: Miłosz Fijałkowski

Prawdziwy Przyjaciel: Kacper Tadeusiak

Na nim zawsze można polegać: Kacper Lewandowski

Chodząca encyklopedia: Igor Skrzeczkowski

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 Przez całą dzień wszystkim dopisywał  dobry humor i wspaniała zabawa, a nasi panowie mamy nadzieję, że będą mile wspominać swoje święto.

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Powitanie nowego roku szkolnego

,, Witaj szkoło’’- pod takim hasłem odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017. Tradycyjnie przy takich uroczystościach poczet sztandarowy wprowadził flagę a wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.

            Na tę okoliczność uczniowie klasy III w piosenkach i wierszach powspominali miniony czas odpoczynku, zabawy czyli wakacji. Witając się ze szkołą, zachęcali swoich kolegów i koleżanki do systematycznej nauki, przestrzegania ustalonych w niej zasad, a przede wszystkim,  by się w niej dobrze i bezpiecznie czuli. Serdecznie powitali nowych uczniów, szczególnie przedszkolaków i pierwszoklasistów. Podobne słowa uczniowie skierowali do rodziców, by byli współtwórcami  atmosfery zaufania i troski o swoje dzieci. Dyrektora, radzę pedagogiczną i pracowników szkoły prosili o wyrozumiałość i wiarę w chęci uczniów do nauki i właściwego zachowania się.

W dalszej kolejności Dyrektor poinformował wszystkich o organizacji nauki w roku szkolnym, omówił główne założenia pracy szkoły, przekazał bieżące ogłoszenia. Złożył podziękowania za przygotowanie szkoły do rozpoczęcia roku.

Na koniec pierwszego dnia pobytu w szkole uczniowie wraz z licznie przybyłymi rodzicami rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.

Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego!

 

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

 

ROLKARZE Z GMINY GOSTYNIN

NA PODIUM W KOPALINIE-CHOCZEWIE

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

    W niedzielę 19 czerwca 2016 r. w ramach Pucharu Kaszub we Wrotkarstwie Szybkim rozegrano zawody w Kopalinie, gdzie rolkarze walczyli w Długodystansowym Pucharze Polski. Oprócz maratonu oraz półmaratonu odbyły się wyścigi dla szkół podstawowych oraz gimnazjum na krótszych dystansach dostosowanych do wieku i możliwości. Gminę Gostynin reprezentowali zawodnicy i zawodniczki klubu "ZWOLEŃ-TEAM" zajmując czołowe lokaty: 

1 miejsce /wśród dziewcząt/,  2 miejsce /wśród dziewcząt i chłopców/, 4 miejsce /wśród chłopców/.

 

PIELGRZYMKA DO SKĘPEGO I SIERPCA

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

   W dniu 18 czerwca 2016r. uczniowie klasy III wraz z rodzicami brali udział w pielgrzymce autokarowej jako dziękczynienie za dar I Komunii św. Wycieczkę zorganizował ks. Artur Ciuba, a opiekunem była p. Renata Matuszewska. Pierwszym punktem było Skępe, gdzie zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej. W miejscu objawień Maryi odmówiliśmy wspólnie Litanię loretańską. Następnie wyruszyliśmy do Sierpca. Tam w Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej Pani Niezawodnej Nadziei odprawiona została przez naszego księdza Msza św. W intencji dzieci i ich rodzin. Poznaliśmy historię tego sanktuarium, którym opiekują się siostry Benedyktynki. Siostra Maura Zielińska poczęstowała nas słodkimi wypiekami oraz ofiarowała wodę z cudownego źródełka.

   Ostatnim punktem pielgrzymki było zwiedzanie Muzeum Mazowieckiej Wsi, które bardzo nam się podobało. Na zakończenie jedliśmy kiełbaski z ogniska oraz pajdę wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem.

   Zarówno pogoda, jak i dobry humor nam dopisywały. Nie możemy się już doczekać kolejnej pielgrzymki.

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Pożegnanie uczniów klasy szóstej

Uroczystość pożegnania odbyła się w dniu 17 czerwca 2016 r. Wśród zaproszonych gości byli: rada pedagogiczna, pracownicy szkoły, rodzice uczniów klasy VI i uczniowie klasy V. Częścią artystyczną uczniowie pożegnali nauczycieli i młodszych kolegów wręczając im upominki. Rodzicom natomiast podziękowali za troskę, opiekę, trud wychowania i pomoc w codziennych szkolnych zmaganiach. Później odbyła się zabawa połączona z poczęstunkiem.

Życzymy tegorocznym absolwentom dobrego startu w nowych szkołach.

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

WYCIECZKA DO STADNINY W ŁĄCKU

W dniu 16 czerwca 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawczynią p. Krystyną Olobry oraz uczniowie klasy I i IV z wychowawczynią p. Anną Dąbrowską udali się z wizytą do Stada Ogierów w Łącku. Była to wycieczka integracyjna, ponieważ dzieciom towarzyszyły ich mamusie.

     Wraz z pracownikiem stadniny, który nas oprowadzał po terenie, zobaczyliśmy stajnie z końmi, kucyki, powozownię z bryczkami, karetami oraz liczne medale i puchary, które zdobyły na zawodach konie. Super atrakcją była przejażdżka bryczką po najbliższej okolicy w promieniach letniego słońca. Wyjazd zakończył się pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

     Apetyt i humor wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywał. Mile będziemy wspominać ostatnie przed wakacjami, tak atrakcyjne dni nauki szkolnej.

 

 

II MIEJSCE reprezentacji chłopców ze Zwolenia

w PIŁKĘ RĘCZNĄ podczas XVIII Mistrzostw Powiatu

W dniu 15 czerwca 2016 r. odbyły się XVIII Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców ze Szkół Podstawowych, w których drużyna ze Zwolenia zajęła II miejsce.

 

MŁODSZA  LIGA   SZKOLNA

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

         Dnia 15.06.2016r. uczniowie klasy III naszej szkoły: Kamil Pokropiński i Igor Skrzeczkowski wzięli udział w Gminnym XVII Konkursie „Młodsza Liga Szkolna” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Sierakówku.

            Zadania konkursowe obejmowały wiadomości i umiejętności z zakresu treści programowych I etapu kształcenia. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 6 drużyn ze szkół Gminy Gostynin. Nasi chłopcy Kamil i Igor zajęli II miejsce. Wykazali się dużą wiedzą.

            Do konkursu zostali przygotowani przez p. A. Krawczyk.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

ZWOLEŃ-TEAM na zawodach rolkarzy w Pruszczu Gdańskim

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 W dn. 12 czerwca 2016 r. w Pruszczu Gdańskim odbyły się zawody Pucharu Kaszub Rolkarstwa Szybkiego na dystansie 21 km.
W zmaganiach tych Gminę Gostynin reprezentował zawodnik U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM Adrian Lewandowski, który na 110 zawodników
zajął piętnaste miejsce w kategorii OPEN /w U20-29 8 miejsce/ z czasem przejazdu 0:40:38.

Gratulujemy !

 

10 pucharów dla rolkarzy z

U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM w wyścigu zamkowym


Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

11 czerwca 2016 r. na gostynińskim zamku rozpoczęło się wielkie święto sportowe.
Po raz pierwszy w historii w Gostyninie odbył się bowiem Bieg Zamkowy, który przyciągnał setki mieszkańców oraz uczestników z całej Polski.

Od godziny 9 dzieci zmierzyły się w biegach na dystansach: 800m, 400m i 60m w różnych kategoriach wiekowych. Po biegach maluchów, do startu przygotowały się panie, które musiały pokonać tor o długości 100 m w szpilkach. 

O godzinie 11.30 wystartowali rolkarze /z 25 osobową drużyną ZWOLEŃ-TEAM/, którzy mieli do pokonania trasę o długości 3500m.

Na 12 pucharów zawodnicy i zawodniczki ZWOLEŃ-TEAM zdobyli 10 nagród

 

 

ZWOLEŃ PROMUJE AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ

PODCZAS XIV ŚWIĘTA SZKOŁY

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dn. 10 czerwca 2016 r. podczas 14-tego święta, społeczność Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu zorganizowała gry, zabawy ruchowe, zmagania sportowe dla przybyłych rodzin z Gminy Gostynin.

Od godziny 15 uczestnicy mogli spróbować swoich sił w wieloboju rekreacyjnym: kręgle, mini golf, unihokej, koszykówka, rzuty karne w piłce ręcznej, rzut beretem, ringo, rzut w kalosze. 

Po godzinie 16 odbył się turniej przeciągania liny o puchar Radnego Gminy Gostynin p. Szymona Szczypawki, w którym udział wzięli rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Po trzech emocjonujących pojedynkach najlepsi w tej konkurencji okazali się rodzice. 

 

Niespodziankę sprawił p. Szymon Szczypawka, który przekazał uczniom-sportowcom torbę sportową.

 

Po przeciąganiu liny rozegrano mecz piłki nożnej o puchar wójta Gminy Gostynin pomiędzy rodzicami, a uczniami. Mecz od początku był bardzo emocjonujący i obie ekipy walczyły z całych sił. Po ostatnim gwizdku sędziego lepsi okazali się rodzice, wygrywając z uczniami 4:1.

Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci. Dzieci mogły skorzystać m.in z: 
- dmuchanych zjeżdżalni
- zamku wypełnionego kulkami
- jazdy konnej
- trampoliny
- malowania twarzy
- trampolin "jumping frog"
- grupowych zdjęć w przebraniach
- sterowania modelami czołgów, a także 
- zagrać w siatkówkę plażową.
 


Rada rodziców oprócz zorganizowania święta zadbała również o: sklepik z lodami, goframi, ciastami oraz napojami, wspólne grillowanie, pokaz latawców oraz dronów.

 

 

CO W PROGRAMIE KLIKNIJ TUTAJ

 

ZWOLEŃ WYGRYWA CZWARTEK LEKKOATLETYCZNY

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dn. 9 czerwca 2016 r. na stadionie MOSiR w Gostyninie odbył się CZWARTEK LEKKOATLETYCZNY, w których to Gminę Gostynin reprezentowali Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu.

Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, 600/1000m - wybierając jedną z nich. Klasyfikację generalną wśród dziewcząt /drużynowo/ wygrała Szkoła ze Zwolenia oraz klasyfikację generalną chłopców również Szkoła ze Zwolenia. 

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

„Warszawa da się lubić …"

Dnia 06 czerwca 2016 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami: p. Anną Dąbrowską, Teresą Murawską, Krystyną Olobry, Agnieszką Kowalską oraz Anną Smyczyńską udali się na wycieczkę do Warszawy.

 

            Po dojechaniu do stolicy spotkaliśmy się z lokalnym przewodnikiem, który przedstawił nam program wycieczki.   Pierwszym jego punktem była wizyta w Manufakturze Lizaków na Starym Mieście, udały się tam dzieci z klas 0-III. Wiele satysfakcji i radości sprawiło  im własnoręczne wykonanie lizaków, za co otrzymali certyfikat ,,Małego cukiernika”.  

            W tym samym czasie uczniowie  z klas IV- VI pojechali do Parku Trampolin ,,Hangar 646” miejsca, które łączy rozrywkę ze sportem. Miłośnicy dobrej zabawy i skakania mieli dla siebie aż 2700 metrów kwadratowych przestrzeni wypełnionych trampolinami, planszami i batutami. więcej...

 

Bartek Laskowski z III miejscem na zawodach wędkarskich

 

Nad jeziorem Dybanka 5 czerwca 2016 r. odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane przez Urząd Miasta Gostynina z okazji DNIA DZIECKA, w których udział wzięło z terenu gminy Gostynin i Gostynina 30 uczestników w wieku 5-14 lat.

W zawodach tych uczestniczył z klasy V Bartosz Laskowski, który zajął wysokie III miejsce.

 

GRUPA TANECZNA DZIEWCZĄT
"ZWOLEŃ-DANCE"

NA II FESTIWALU TANECZNYM

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

350 tancerzy zaprezentowało swoje talenty, zapewniając mieszkańcom rozrywkę na najwyższym poziomie. 
4 czerwca 2016 r. rozpoczęła się bowiem druga edycja Powiatowego Festiwalu Tańca Gostynin.

O godz. 10. uczestnicy zebrali się w centrum miasta, a barwny taneczny korowód prowadzony przez Miejską Orkiestrę Dętą zrobił obchód gostynińskiego Rynku . Następnie wszyscy udali się w stronę Liceum Ogólnokształcącego, gdzie odbywała się dalsza część imprezy. Głównym miejscem wydarzenia była scena plenerowa znajdująca się na boisku przy szkole LO. Widzowie oglądać mogli zespoły różnych kategorii, począwszy od tańca ludowego czy towarzyskiego po taniec nowoczesny, w którym zaprezentowały się dziewczęta z naszej szkoły:Zosia, Klaudia, Natalia i Weronika.

 

PIERWSZE MIEJSCE REPREZENTACJI DZIEWCZĄT i PIERWSZE MIEJSCE CHŁOPCÓW 
W SZTAFETACH BIEGOWYCH

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

  W Białotarsku w dniu 3 czerwca 2016 r. zostały zorganizowane widowiskowe X zawody sportowe „sztafety biegowe” o Puchar Wójta Gminy Gostynin. W zawodach tych uczestniczyły wszystkie szkoły z terenu Gminy Gostynin /podstawowe i gminazjalne/. Zadaniem drużyn było rywalizowanie w dwóch konkurencjach: sztafeta sprinterska 4 x 100m i sztafeta olimpijska 800m – 400m – 200m – 100m/.

REPREZENTACJA DZIEWCZĄT: Zosia KotfasińskaOlivia KowalczykWeronika PaliwodaPatrycja Zaborowska, Klaudia Tyszkiewicz (R), Olivia Morawska (R)
REPREZENTACJA CHŁOPCÓW: Sebastian Starczewski, Adam Dymowski, Artur Janiszewski, Mikołaj Justyński

 

I  HALOWE MISTRZOSTWA

WROTKARSTWA SZYBKIEGO U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W Hali Miejskiego Sportu i Rekreacji w Gostyninie rozegrane zostały 1 czerwca 2016 r. I Halowe Mistrzostwa we Wrotkarstwie Szybkim.
W zawodach zorganizowanych prz
ez U.K.S. Zwoleń-Team rywalizowało 25 dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

Młodzi sportowcy mieli do pokonania bieg w pętli, wyścig typu blade cross, przejazd pod tyczką oraz tor z przeszkodami.
W przerwie wyścigów odbył się pokaz taneczny w wykonaniu Klaudiusza Kowalskiego. Każdy uczestnik niesiony dopingiem zgromadzonych na widowni rodziców wylewał z siebie siódme poty, by uplasować się na jak najwyższym miejscu. Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami współfinansowanymi ze środków Urzędu Gminy Gostynin, a w konkurencjach: tory przeszkód ze środków Miasta Gostynina.


Organizatorzy zapewniali, iż mistrzostwa na stałe wpiszą się w kalendarz imprez sportowych.

Zdjęcia pochodzą z portalu: GOSTYNIN.INFO

 

HALOWE MISTRZOSTWA WROTKARSTWA SZYBKIEGO

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY SYMPATYKÓW wrotkarstwa szybkiego w dn. 1 czerwca 2016 r. o godz. 17:00
miejsce: HALA MOSiR ul. Kutnowska 7A w Gostyninie
na Halowe Mistrzostwa WROTKARSTWA SZYBKIEGO, na których to wyłonimy Mistrzynie i Mistrzów 
Gminy i Miasta Gostynina na 6 dystansach:

- 25 pętli /2500m/ rocznik: 2000 i starsi
- 20 pętli /2000m/ r. 2001-2002
- 20 pętli /2000m/ r. 2003-2004
- 15 pętli /1500m/ r. 2005-2006
- 10 pętli /1000m/ r. 2007-2008
- 5 pętli /500m/ r. 2009 i młodsi


CEL IMPREZY: 
► Popularyzacja sportów wrotkarskich wśród dzieci i młodzieży jako sposób na spędzanie wolnego czasu.
► Wyłonienie najlepszych zawodników z GMINY i MIASTA GOSTYNINA w/w kategoriach wiekowych. 
► Promocja Gminy Gostynin oraz Miasta Gostynina

 

DODATKOWO oprócz biegów/wyścigów na 5-10-15-20-25 pętli/
odbędzie się: 
- wyścig BLADE CROSS 
- PRZEJAZD POD TYCZKĄ zaczynając od największej wysokości /obniżając co 5 cm/ 
- TOR PRZESZKÓD na czas.

Serdecznie zapraszamy !!!

 

MAJOWY NIGHTSKATING W PŁOCKU

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Kolejny przejazd rolkarzy ulicami Płocka odbył się w ostatni letni piątek 27 maja 2016 r. przy Orlen Arenie.

Punktualnie o 20:00 rozpoczęliśmy przejazd na trasie: Orlen Arena, Łukasiewicza, Gałczyńskiego, Dobrzyńska, Kobylińskiego, Bielska, Mickiewicza, Chopina, Otolińska, Piłsudskiego, Kilińskiego, Warszawska, Pl. Dąbrowskiego, Misjonarska, Sienkiewicza, Nowowiejskiego, Łukasiewicza, Orlen Arena.

Udział w imprezie był bezpłatny i nie wymagał rejestracji. Wszyscy świetnie się bawili jadąc przy muzyce, w tempie do 15km/h. Nie zabrakło uczennicy ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego Zosi Kotfasińskiej oraz nauczyciela WF.

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Najukochańsze Mamusie! Całujemy Wasze ręce.

 Matka - to jedno słowo, ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są na zawsze najpiękniejsze wspomnienia z najwcześniejszego dzieciństwa, nasze pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dała nam największy skarb - życie.

Uczniowie naszej szkoły pamiętali  o swych mamach  w przeddzień ich święta - 25 maja. W dniu tym, wszystkie mamy obdarzone zostały szczególnymi dowodami miłości.  Uczniowie pod kierunkiem wychowawców przygotowali dla nich koncert życzeń. Każda mamusia otrzymała  również symboliczny kwiatek. Na zakończenie zaproszono mamy na słodki poczęstunek.

 

AKTYWNIE W BYDGOSZCZY NA ROLKACH ZE ZWOLEŃ-TEAM

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W słoneczną niedzielę 22 maja 2016 r. w Bydgoszczy odbył się I-szy PKO Bydgoski Festiwal Biegowy, w którym uczestnicy mieli do pokonania bieg na 10km, 21 km oraz 10km sprint
na rolkach.

Na dystansie "dychy na rolkach szybkich" wystartował trener U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM zajmując na ponad 130 zawodników w kategorii OPEN 4 miejsce /sekunda straty do 3 miejsca - przegrywając z wielokrotnym Mistrzem Polski Krzysztofem Plichem/, choć w kategorii wiekowej U30-39 trener uplasował się na DRUGIM MIEJSCU z czasem 16:51.  

 

WZOROWE ZAWODY w Bydgoszczy prowadzili prezenterzy telewizyjni:

Maciej Kurzajewski, Paulina Chylewska.

oraz srebrny medalista w skoku wzwyż /2,37m/ Artur Partyka

 

Adrian Lewandowski z UKS Zwoleń-Team

z 3 miejscem w Gorlicach

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
         
W dn. 21 maja 2016 r. w Gorlicach odbyły się zawody wrotkarstwa szybkiego, w których podopieczny U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM Adrian Lewandowski zajął 3 miejsce w półmaratonie /21 km/ w GORLICACH /kategoria wiekowa U20-35/.

Serdecznie gratulujemy !

 

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

ZŁOTO Sebastiana i BRĄZ Zosi

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dn. 11.05.2016 r. na stadionie MOSiR w GOSTYNINIE odbył się CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH z powiatu gostynińskiego.
Indywidualne wyróżnienia spośród najlepszych lekkoatletów i lekkoatletek zdobyli nasi uczniowie:


ZŁOTY MEDAL - Sebastian Starczewski 240 punkty uzyskane w 4 konkurencjach  BRĄZOWY MEDAL - Zosia Kotfasińska 217 punktów
Serdecznie gratulujemy !!!

 

FRANIO WOJTALEWICZ Z WIZYTĄ W SZKOLE…

 

4 maja 2016 roku przybył do naszej szkoły niespodziewany gość – FRANIO WOJTALEWICZ  z rodzicami. Przyjechał do nas, aby podziękować za ogromny wkład społeczności szkolnej w zbiórkę pieniędzy na leczenie oczu w Stanach Zjednoczonych. W imieniu Frania – na specjalnie zorganizowanym apelu – podziękowanie przekazali rodzice Paulina i Łukasz Wojtalewiczowie.

Małemu Franiowi życzyliśmy  skutecznego leczenia w USA, powrotu do zdrowia i normalnego życia.

To wzruszające spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Udział uczniów naszej szkoły w XXII Przeglądzie Piosenki Gama  2016

W Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

             29 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Piosenki Gama 2016 organizowanym już po raz dwudziesty drugi przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. W tym roku uczestniczyło w nim ponad dziewięćdziesięciu wykonawców, poziom występujących był bardzo wysoki. Na zmagania konkursowe zawitali wokaliści z: Płocka, Łącka, Duninowa, Iłowa, Gostynina, Emilianowa, Solca, Teodorowa, Sokołowa oraz ze  Zwolenia.

            W kategorii dzieci do lat sześciu naszą szkołę dzielnie reprezentował Hubert Tyszkiewicz, którego przygotowała pani Krystyna Olobry.

            W kolejnej kategorii uczniów do lat dziesięciu wystąpiła uczennica klasy I: Amelia Kowalczyk,  do występu przygotowała ją pani Anna Dąbrowska, pierwszoklasistka wyśpiewała dla naszej szkoły bardzo wysokie, bo drugie miejsce.

            W kategorii klas IV- VI wystąpili uczniowie przygotowani przez pana Łukasza Flejszera: Klaudia Tyszkiewicz, Maja Gutkowska I Filip Sztopel z klasy IV oraz Weronika Paliwoda z klasy V. Spośród uczestników tej kategorii jury doceniło predyspozycje wokalne  Klaudii Tyszkiewicz, którą nagrodziło  wyróżnieniem.

            W kategorii instrumentalnej naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI:  Oliwia Kowalczyk i Natalia Ignaczak, Oliwia otrzymała wyróżnienie.

            Po raz kolejny nasi uczniowie zaprezentowali swe talenty na forum regionalnym. Mimo, że poziom występujących, wykonawców był niezmiernie wysoki,  wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale. Świadczyły o tym brawa  i słowa uznania widzów oraz dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymane przez naszych wychowanków.  

Gratulujemy !!!  Jesteśmy z was dumni.

 

ZWOLEŃ-TEAM

na wrotkarskiej majówce w Poznaniu

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Miła niespodzianka czekała we wtorek 3 maja 2016 r. na miłośników jazdy na rolkach i wrotkach. Na torze wyścigowym w Poznaniu-Przeźmierowo mogli wziąć udział w sportowej majówce rolkarze z całej Polski.

Zabawa rozpoczęła się o godzinie 10. Na jej uczestników czekał darmowy kurs jazdy, poprowadzony przez profesjonalnych instruktorów. W programie znalazł się też pokazy bladecross (wyścigi z przeszkodami), jazda po torze wyścigowym, gra w hokeja na rolkach oraz slalom na rolkach. W bladecross zawodniczki z U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM: Maja Kafarska zajęła II miejsce, a III miejsce Jagoda Sochacka.

Chętni mogli również wziąć udział w wyścigu na dystansie 20 kilometrów (pięć okrążeń Toru Poznań). Aby stanąć do rywalizacji, wystarczyło włożyć na nogi rolki, wrotki lub nartorolki. 
W akcji można było zobaczyć utytułowanego zawodnika Pawła Ciężkiego zdobywającego na arenie międzynarodwej czołowe lokaty /1 miejsce/.

U.K.S. "ZWOLEŃ-TEAM" specjalizujący się w szybkiej jeździe na rolkach zaprezentował się na najwyższym poziomie wśród czołowych klubów polskich.

WYNIKI na dyst. 20 km /na 138 zawodników startujących/:
4 miejsce open /1 miejsce w U30-39/ - trener p. Ł.Flejszer - czas 00:36:59:30 
35 miejsce open /8 miejsce w U16-29/ Marcel Grzegorczyk - czas 00:42:41:70
90 miejsce open /1 miejsce w K1-15/ Maja Michalska - czas 00:59:32:05
92 miejsce open /2 miejsce w K1-15/ Olivia Kowalczyk - czas 00:59:35:70
111 miejsce open - Artur Janiszewski - czas 1:07:41:40

 

Mistrzostwa Polski na rolkach

w Grodzisku Wielkopolskim

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Majowy weekend rolkarze "U.K.S ZWOLEŃ-TEAM" /Gmina Gostynin/ rozpoczęli od wyjazdu 259km do Grodziska Wielkopolskiego. 
Zawody o randze Mistrzostw Polski są jedną z największych imprez dla rolkarzy w kraju, mówili uczestnicy. 


Pierwsze zmagania /w kategoriach wiekowych/ rozpoczęli najmłodsi zawodnicy/zawodniczki na dystansie 1km, w których to MAJA KAFARSKA /ZWOLEŃ-TEAM/  zdobyła IV miejsce tym samym zdobywając PUCHAR na Mistrzostwach Polski.
Przypomnijmy, iż na MP nagradzanych jest 5 zawodników. 

W kolejnym starcie na dystansie 3,2 km w swojej kategorii wiekowej OLIVIA KOWALCZYK /ZWOLEŃ-TEAM/ wywalczyła V miejsce /PUCHAR NA MISTRZOSTWACH POLSKI/.

Zmagania młodszych w różnych kategoriach wiekowych były przedsmakiem przed główną atrakcją MP czyli samym dystansem na 9,6km i 22,4 km. 
Na pierwszym dystansie TRENER ZWOLEŃ-TEAM uplasował się na I miejscu z czasem 16,21, natomiast podopieczni MARCEL GRZEGORCZYK na VIII /20:29/ i AGATA SERWATKIEWICZ na XXII /31:42/. 

WYNIKI 1km w swoich kategoriach wiekowych:
MAJA KAFARSKA - IV miejsce /03:10/ puchar
LIDIA WAĆKOWSKA - XII miejsce /03:33/ 

 

WYNIKI 3,2km:
OLIVIA KOWALCZYK - V miejsce /07:59/ puchar
MAJA MICHALSKA - VI miejsce /08:02/
KACPER GRZEGORCZYK - VII miejsce /08:44/
ARTUR JANISZEWSKI - X miejsce /09:04/
MARTYNA ŚMIAŁKOWSKA IX miejsce /10:21/

 

WYNIKI 9,6km:
TRENER - I miejsce /16:21/ puchar
MARCEL GRZEGORCZYK - VI miejsce w swojej kategorii wiekowej / VIII w OPEN /20:29/

AGATA SERWATKIEWICZ - VIII m w swojej kategorii wiekowej / XXII w OPEN /31:42/ 

   

Oprócz wyścigów można było przyjść i nauczyć się jeździć na rolkach. Specjaliści grupy Roll4life pokazywali jak zrobić najprostsze slalomy i zwroty, ekstremalne wyskoki potocznie zwanych freestyle, urban.

Impreza zrobiła bardzo dobre wrażenie na wszystkich uczestnikach. Podkreślali oni bardzo dobrą organizację oraz świetną atmosferę /poczęstunek, występy zespołów muzycznych, losowanie nagród, przejazdy samochodami FERRARI/.

Kolejne zmagania rolkarzy ZWOLEŃ-TEAM na dystansie 20km w Poznaniu - tor /3 maja 2016/.

 

V FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW MUZYCZNYCH

w Zwoleniu

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

            Już po raz piąty Szkoła Podstawowa w Zwoleniu gościła „talenty muzyczne” z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas I-III z terenu Gminy Gostynin i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gostyninie. 28 kwietnia odbył się V MIEDZYSZKOLNY FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW MUZYCZNYCH, którego motywem przewodnim były utwory ludowe. Zamiarem organizatorów była popularyzacja muzyki i utworów ludowych, budzenie zainteresowania dzieci  piękną tradycją wsi polskiej i śpiewania ludowych utworów „ przy każdej okazji”. Ponadto udział w Festiwalu – to wspaniała rozrywka dobry moment na integrację różnych środowisk.

            W tym roku do Festiwalu zgłosiło się 8 grup z Oddziałów Przedszkolnych i 7 ze szkół podstawowych. Młodzi artyści zaprezentowały utwory w pięknych strojach ludowych.

JURY w składzie:

Krystyna Janiszewska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji  Wsi Gminy Gostynin,

Katarzyna Lisicka – założycielka i dyrygentka Gminnej Orkiestry Dętej FOXODEON,

Marlena Szwechowicz – absolwentka szkoły wyłoniło laureatów:

W kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne:

 

I miejsce:

Punkt Przedszkolny przy ZSPiG w Emilianowie

Oddział Przedszkolny przy SP w Sokołowie

 Punkt Przedszkolny przy ZSPiG w Solcu

II miejsce:

Punkt Przedszkolny przy ZSPiG w Sierakówku

Oddział Przedszkolny przy ZSPiG w Solcu

Oddział Przedszkolny przy SP w  Teodorowie

III miejsce

Oddział Przedszkolny przy ZSPiG w Emilianowie

Oddział Przedszkolny przy ZSPiG w Sierakówku

  

W kategorii klas I-III:

I miejsce:

Szkoła Podstawowa w Teodorowie

ZSPiG w Białotarsku

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

II miejsce:

ZSPiG w Lucieniu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gostyninie

III miejsce:

ZSPiG w Sierakówku

ZSPiG w Solcu

Wszyscy występujący otrzymali dyplomy i nagrody książkowe z rąk  Dyrektora Szkoły Tadeusza Fijałkowskiego oraz gościa specjalnego Festiwalu Pani Marzeny Bulińskiej – Sekretarza Urzędu Gminy Gostynin. Opiekunowie natomiast otrzymali podziękowania za wkład pracy w przygotowanie dzieci do występów.

Laureatom składamy serdeczne gratulacje!

Poza konkursem wystąpiły uczniowie naszej szkoły.

Tańce i utwory muzyczne wykonane przez uczniów Szkoły w Zwoleniu zdobyły uznanie i aplauz gości i uczestników festiwalu.

 

SUKCES TRZECIOKLASISTÓW...

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Dnia 27 kwietnia 2016r. - dwoje uczniów klasy III Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu wzięło udział w II Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym – „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3
w Gostyninie. W tym roku uczestnicy musieli wykazać się znajomością wierszy Jana Brzechwy.

Konkurs przebiegał w  trzech rundach:

  • pytania dotyczące znajomości treści wierszy
  • rekwizyty – rozpoznawanie z jakiego wiersza kojarzy się dany rekwizyt
  • recytacja wybranego wiersza.

W konkursie tym wzięło udział kilkunastu uczniów z kl. III z 4 szkół:
SP Nr 3 w Gostyninie, SP Nr 1 w Gostyninie, ZSPiG w Sierakówku,
SP w Zwoleniu.

W JURY konkursu zasiedli przedstawiciele Biblioteki Miejskiej w Gostyninie, Biblioteki Pedagogicznej w Gostyninie oraz SP Nr 3 w Gostyninie.

Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów. Odnieśli duży sukces, gdyż Igor Skrzeczkowski zajął I miejsce egzekuo z uczennicą ZSPiG w Sierakówku, a Patrycja Matuszewska zajęła III miejsce. II miejsca nie przyznano.

Jesteśmy dumni z Patrycji i Igora, bowiem konkurs ten okazał się dla niech miłym doświadczeniem. 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 KOLEJNY NIGHTSKATING

                                TYM RAZEM W PŁOCKU

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dn. 24 kwietnia 2016 r. o godz. 20:00 dzieci i młodzież z terenu Gminy Gostynin wraz z opiekunem grupy p. Ł.Flejszerem wystartowali na 17km trasie ulicami Płocka. 

Drugi w tym roku przejazd rolkarzy rozpoczął się przy Orlen Arenie. 
Udział w imprezie był bezpłatny i nie wymagał rejestracji. 

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

ZWOLEŃ-TEAM z 4 medalami

na Ogólnopolskich zawodach wrotkarstwa szybkiego w Stolnie

W dniu 23 kwietnia 2016 roku w Stolnie /woj. kujawsko-pomorskie/ odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowe "ROLL & RUN" we Wrotkarstwie Szybkim. Zawodnicy mieli możliwość wyboru w jakiej dyscyplinie chcą wziąć udział: bieganie, rolki oraz dwubój (rolki + bieganie).

Pierwsze zawody w tym sezonie były doskonałym sprawdzianem umiejętności technicznych zawodników. Jazda w tłumie /kolumnach, pociągach/ na małej powierzchni z dużą prędkością /35-50km/h/ była trudna i wymagająca. Zdarzało się,  że faworyci również zaliczali upadki, co wykluczało ich z walki o medale.

Pierwsze  zmagania rozpoczęły dzieci w kategorii wiekowej 7-9 lat, w których to III miejsce zajęła Maja Kafarska /ZWOLEŃ-TEAM/.
W kolejnym starcie 10-12 lat również III miejsce wywalczył Artur Janiszewski, natomiast w kategorii wiekowej 13-16 lat Marcel Grzegorczyk zajął I miejsce, a Zosia Kotfasińska III miejsce /ZWOLEŃ-TEAM/.

Królewskim dystansem zmagań w Stolnie był półmaraton na dystansie 21 km, w którym to wystartowało 110 zawodników z całej Polski na czele z Mistrzem i Vice Mistrzem Polski: Wojciechem Baranem i Bartoszem Chojnackim. Opiekun grupy, a zarazem trener ZWOLEŃ-TEAM Łukasz Flejszer zajął /w U30-39/ IV miejsce z czasem 0:40:14 tracąc do IIIm 5 sekund, a szesnastolatek Marcel Grzegorczyk /w U20-29/ uplasował się na XVI miejscu z czasem 0:54:03.


A oto wyniki poszczególnych zawodników U.K.S. "ZWOLEŃ-TEAM": 
- 7-9 lat: Maja Kafarska 3m, Nina Sochacka 4m
- 10-12 lat: Artur Janiszewski 3m, Lidia Waćkowska 5m, Ada Kafarska 6m, Jagoda Sochacka 8m
- 13-16 lat: Marcel Grzegorczyk 1m, Zosia Kotfasińska 3m, Olivia Kowalczyk 4m, Maja Michalska 6m, Kacper Grzegorczyk 7m, Martyna Śmiałkowska 8m, Karolina Bińkowska 9m
- PÓŁMARATON: U20-29 - Marcel 16m,  U30-39 - trener 4m

Już w najbliższą sobotę 30 kwietnia drużyna z naszej Gminy Gostynin rozpocznie zmagania na Mistrzostwach Polski w Grodzisku Wielkopolskim.

 

NIGHTSKATING WARSZAWA - MY TEŻ TAM BYLIŚMY

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

        Nightskating Warszawa to największy na świecie cykl nocnych przejazdów na rolkach po ulicach miasta. Chciałeś/aś kiedyś przejechać się na rolkach Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, czy Puławską? Nierealne prawda? Dzięki inicjatywie Warszawa Nightskating niemożliwe staje się możliwe! Mieszkańcy prawie 4 milionowej aglomeracji warszawskiej mogą już poznawać stolicę z nieco innej perspektywy - przemierzając główne arterie Warszawy na ośmiu kółkach. Nightskating w Warszawie to nie zawody sportowe, ale przede wszystkim impreza popularyzująca wrotkarstwo, organizowana przez rolkarzy i dla rolkarzy, a przy tym dobra zabawa dla wszystkich miłośników jazdy na rolkach. Fakt, iż przejazdy odbywają się w godzinach wieczornych, dodaje atrakcyjności wydarzeniu, czyniąc z Warszawa-Nightskating turystyczno-sportową wizytówkę stolicy.

        W dn. 23 kwietnia po zawodach w Stolnie opiekun grupy p. Ł.Flejszer oraz zawodnicy: UKS ZWOLEŃ-TEAM udali się do Warszawy na Pierwszy NightSkating. Wystartowaliśmy o 20:30 na 18km trasie. 


Przyłącz się i jeździj razem z nami.

 

                                                       Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

        21 kwietnia 2016 r. w szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Ziemi”.
Z tej okazji klasa VI wraz z nauczycielem przygotowała inscenizację lekcji przyrody pt.: „Wszechobecna woda – niezwykła substancja” , dotyczącą walorów wody, jej roli w życiu człowieka i całej przyrody. Podczas lekcji uczniowie wykonali doświadczenia związane z wodą, które bardzo podobały się młodszym kolegom i koleżankom . Z pewnością była to pouczająca lekcja przyrody.  Zaprezentowali się również uczniowie z oddziału przedszkolnego, którzy zachęcali swoich starszych kolegów do dbania o Ziemię.

 

                                                  Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

„Od Serc dla Serca”

  KONCERT CHARYTATYWNY

Szkoła Podstawowa w Zwoleniu, jako organizator koncertu charytatywnego na rzecz Frania ,,Od serc dla serca” serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli w nim aktywny udział.

Koncert odbył się 8 kwietnia w Sali Ludowej w Legardzie. 

Podczas koncertu zbierano fundusze na leczenie ciężko chorego, małego Frania Wojtalewicza, którego mama jest absolwentką naszej szkoły. Swój niezwykły talent zaprezentowali uczniowie, absolwenci (wśród nich rodzice), wykonując różne utwory muzyczne i układy taneczne.  Rodzice zorganizowali sprzedaż własnoręcznie wykonanych ciast. Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet Bielawy-Zwoleń sprzedawało wiosenne kwiatki o wymownej nazwie bratki. Uczniowie, nauczyciele podarowali fanty na loterię. Niezwykłym elementem koncertu, była licytacja prac plastycznych wykonanych przez uczniów i absolwentów szkoły  -  laureatów wielu ogólnopolskich konkursów plastycznych.

Do licytacji włączyli się wszyscy. Do licytujących aktywnie włączyli  się przybyli goście w osobach: Wójta Gminy Gostynin Pana Edmunda Zielińskiego, Pani Skarbnik Patrycji Rosa,  Sekretarza Urzędu Gminy Pani Marzeny Bulińskiej,  Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi  w Białem Pani Krystyny Janiszewskiej, Dyrektora ZSPiG w Emilianowie Pani Marzenny Kozłowskiej. Prace licytowała również  radna Pani Mariola Dan-Liberadzka   oraz nauczyciele SP w Zwoleniu, rodzice oraz absolwenci.

Podczas trzygodzinnego koncertu udało się zebrać dużą kwotę pieniędzy - około 3566 zł. Zebrane środki przekazano rodzinie Frania - babci, dziadkowi i cioci, którzy przez cały czas byli obecni na naszym koncercie. Pieniądze znalazły się w  puszce Fundacji  "Nasze Dzieci" przy Klinice Onkologii w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji, przebiegu koncertu oraz zebranych środków pieniężnych.

DZIĘKUJEMY!

   

 

Sprawdzian Szóstoklasisty

W dniu 5 kwietnia 2016 r. odbył się sprawdzian szóstoklasisty, do którego przystąpiło 9 uczniów Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu. Sprawdzian został podzielony na dwie części: pierwsza - wiedza i umiejętności z języka polskiego i matematyki oraz druga - z języka obcego. Przystąpienie do testu jest jednym z warunków ukończenia szkoły.

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

             23 marca 2016r. w szkole zorganizowaliśmy „Dzień Promocji Zdrowia”.

Podczas apelu uczniowie klas IV-VI zaprezentowali zasady zdrowego odżywiania.  Odbyła się degustacja zdrowych sałatek i kanapek przygotowanych przez uczniów klas I-VI wraz z nauczycielami. Uczniowie z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawcą wykonali „Wesołe kukiełki” z owoców i warzyw na szkolną wystawkę. Nauczyciele przygotowali również wystawę produktów zdrowej żywności

 

 

                                                                                   

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

ZOSIA i DOMINIKA laureatkami konkursu plastycznego "PISANKA"

Miło nam pochwalić się sukcesami plastycznymi uczennic naszej szkoły, które znalazły się w gronie 13 laureatów wiosennego konkursu PISANKA /XVIII edycja/ 
zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. 

 

Laureatki:

Zosia KOTFASIŃSKA z klasy VI

Dominika IGNACZAK z klasy IV

nauczyciel plastyki: p. Ł.Flejszer

 

Uroczysta gala wręczenia nagród połączona z wystawą prac konkursowych 
odbyła się 23 marca 2016 r. w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie

 

                                                   Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

UCZCILIŚMY PAMIĘĆ…

            Dyrektor Tadeusz Fijałkowski,  uczennice: Oliwia Kowalczyk i Zofia Kotfasińska ( Samorząd Uczniowski) oraz emerytowany nauczyciel Stanisław Adamski reprezentowali szkołę w uroczystościach upamiętniających  153 rocznicę Powstania Styczniowego  - przed pomnikiem poległych Polaków  w Gaśnem.

 

 

                                                                         Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

DZIEŃ KOBIET

W dniu 10 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię dla wszystkich Kobiet i Kobietek.

Montaż słowno-muzyczny pt. „Wiersze dla Kobiet” przeplatany był poezją do świętujących Pań.

Życzenia Paniom złożył Pan Dyrektor, Samorząd Uczniowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Rybicka.

 

Uczennica Szkoły Podstawowej w Zwoleniu ZOSIA KOTFASIŃSKA

LAUREATKĄ XXXI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

pt. "Warszawa moja stolica"

 

Po 3 miesiącach oczekiwania na wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Warszawa moja stolica" ogłoszono listę laureatów, na której to znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej w Zwoleniu Zosia Kotfasińska z klasy VI /nauczyciel: mgr Ł.Flejszer/ więcej...

 

                                       Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Norbert, Artur i Mikołaj z klasy V

na XVIII MISTRZOSTWACH POWIATU DWÓJEK SIATKARSKICH

 
W dniu 24.02.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w GOSTYNINIE odbyły się

XVIII MISTRZOSTWA POWIATU DWÓJEK SIATKARSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS V

NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWALI:
 Norbert Bińkowski, Artur Janiszewski i Mikołaj Justyński.

 

CHOINKA SZKOLNA

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Zabawa choinkowa w tym roku szkolnym odbyła się 29 stycznia 2016 r., która dla społeczności szkolnej była niebywałym wydarzeniem. 
Zabawa przy „tanecznej" muzyce dostarczyła uczniom i sympatykom szkoły wiele miłych wrażeń. 
Rada Rodziców zorganizowała loterię fantową, sklepik, który cieszył się dużym powodzeniem oraz zakupiła paczki dla dzieci. 
Punktem kulminacyjnym Choinki była wizyta Mikołaja, który przybył do szkoły  i rozdawał prezenty wszystkim dzieciom, także tym najmłodszym, zamierzającym rozpocząć naukę w naszej szkole.

Op. Rada Rodziców

 

X SZKOLNY TURNIEJ W BADMINTON

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

W dniu 22 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu w odbył się X Szkolny Turniej w Badmintona, a zarazem „V TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin” p. Szymona Szczypawki.

Zorganizowane zawody miały na celu: popularyzowanie i upowszechnianie mało promowanej dyscypliny, jaką jest badminton wśród uczniów, stwarzanie możliwości uczestnictwa w sportowej rywalizacji, a także wyłonienie zwycięzców.  więcej...

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
Dzień Babci i Dziadka

     Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego 21 stycznia  nasza szkoła zorganizowała uroczystość z okazji ich święta.

      W pierwszej części babcie, dziadkowie oraz wnuczęta oglądali film w 3D pod tytułem ,,Rekin i Lawa”. Następnie uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali program artystyczny: tańczyli, recytowali wiersze, śpiewali piosenki.  Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Wszyscy zaproszeni z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Po występach babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i babć i dziadków!

 

3 miejsce Natalii Ignaczak ucz. Szkoły Podstawowej w Zwoleniu 

w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

"ANIELE STRÓŻU MÓJ" w Reczu

 

Konkurs plastyczny adresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu całej Polski.

Zadaniem konkursowym było przedstawienie w technice dowolnej wyobrażenia Anioła jako ducha pełnego miłości, opiekuńczości i cierpliwości, kogoś do kogo można zwrócić się w potrzebie.

 

Organizatorem konkursu było: 

Gimnazjum im A. Długosza w RECZU.

 

 

 

RODZINNE KOLĘDOWANIE W NASZEJ SZKOLE

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

 

Charytatywny Koncert Kolęd

pt. "Otwórzmy serca dla Piotrusia Markowskiego" 

Fundacja Gostynińskie Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych i Przedsiębiorczości i Miejskie Centrum Kultury byli organizatorem w dniu 19 grudnia 2015 r. Charytatywnego Koncertu Kolęd pt. "Otwórzmy serca dla Piotrusia Markowskiego". Akcja poświęcona chłopcu odbyła się w MCK w Gostyninie, w którym to również cegiełkę dołożyli nasi uczniowie: Maja Gutkowska, Klaudia Tyszkiewicz i Filip Sztopel (z kl. IV), Weronika Paliwoda, Bartosz Laskowski i Artur Janiszewski (z kl. V) - opiekun muz. p. Łukasz Flejszer /pianino/.

 

REPERTUAR:

1. Przybieżeli do Betlejem - aranż. Bosco Band

2. Nie było miejsca dla Ciebie - aranż. BB

3. Gdy się Chrystus rodzi - aranż. BB

obejrzyj filmik ...

 

Weronika i Norbert w VII Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego

W VII Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w sobotę 5 grudnia 2015 r., wzięło udział 94 dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjalnych/ponadgimnazjalnych. Jest to rekord pod względem frekwencji. Turniej zorganizowany został przez UKS “ALFA” Gostynin, SP 3 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V: Weronika Paliwoda i Norbert Bińkowski /opiekun: Ł. Flejszer /. 
Weronika zakończyła turniej w pojedynku "o wejście do ćwierćfinału".

Gratulujemy naszym Sportowcom.

 

Sukces naszych uczennic w 

XXI Przeglądzie Piosenki Podróżnej "Jesień" 2015

   27 listopada ponad 40 młodych artystów wystąpiło na scenie gostynińskiego Centrum Kultury prezentując piosenki podróżne o tematyce jesiennej.

W kategorii wiekowej klas I-III:
miejsce II zajęła Amelia Kowalczyk - uczennica kl. I (SP Zwoleń) - op. p. A.Dąbrowska

obejrzyj filmik...

W kategorii wiekowej klas IV-VI:
miejsce III osiągnęła Weronika Paliwoda - uczennica kl. V (SP Zwoleń) - op. p. Ł.Flejszer

obejrzyj filmik...

Tegoroczne zmagania oceniało Jury w składzie: Pani Urszula Lasota, Pani Wioletta Adamska, Pan Karol Dobrowolski, Pan Dominik Janiszewski. Uczniowie naszej szkoły jak co roku uczestniczyli  w tym przeglądzie.

  Kategorię do lat 10 reprezentowała Amelia Kowalczyk z klasy I,  do występu przygotowała ją pani Anna Dąbrowska.  Z klasy drugiej wystąpiły Nikola Sierocka i Amelia Stawicka, instruktorką dziewczynek była pani Teresa Murawska.

 W kategorii klas IV – VI śpiewali: Klaudia Tyszkiewicz i Filip Sztopel z klasy IV oraz Weronika Paliwoda z klasy V. Uczestników tej kategorii przygotował do przeglądu pan Łukasz Flejszer. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się doskonale, ich występ zachwycił oglądających. Jury doceniło jednak tylko dwie uczennice naszej szkoły.

A oto jak wygląda lista zwycięzców:

 Kategoria wiekowa klasy I-III

Miejsce I, Lilianna Szyperska, SP 3 Gostynin

Miejsce II, Amelia Kowalczyk, SP Zwoleń

Miejsce II, Nadia Machała, Przedszkole nr2 Gostynin

Miejsce III, Mateusz Staniaszek, GOK Iłów

Kategoria wiekowa klasy IV-VI

Miejsce I, Zespół "Wiolinki", GOK Iłów

Miejsce II, Marta Araszewska, SP Łąck

Miejsce II, Magdalena Cichosz, GOK Iłów

Miejsce III, Weronika Paliwoda, SP Zwoleń

Gratulujemy wszystkim, którzy tak godnie reprezentowali naszą szkołę!

 

ANDRZEJKI w naszej szkole                Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Dnia 26 listopada 2015 r. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu zorganizował dyskotekę Andrzejkową, podczas której odbyły się wróżby. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16:00. Miłośnicy tańca bawili się przy znanych i lubianych piosenkach z list przebojów. Ogromny wkład w przygotowanie zabawy mieli Rodzice. Zorganizowali oni sklepik, w którym można było kupić gofry, frytki, napoje. Było nam niezmiernie miło, że na naszą zabawę przybyli rodzice, absolwenci naszej szkoły, a także przyjaciele naszej szkoły. Zabawa zakończyła się o godzinie 19:00. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do swych domów.

Opiekun SU

                                                 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dn. 27 listopada 2015 r. w galerii Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie laureatom rozdane zostały nagrody konkursu plastycznego "Jesień 2015". Z ponad 300 prac plastycznych jury wyłoniło 20 laureatów (w tym 5 nagród dla uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu):

- Zofia Kotfasińska - podwójna nagroda - kl. VI (farby plakatowe)  
- Adam Dymowski - kl. VI (pastele)
- Weronika Rybicka - kl. VI (linoryt barwny)
- Klaudia Tyszkiewicz - kl. IV (technika mieszana: pastele, gazeta) 

op. plastyczny: p. Ł.Flejszer

WYRÓŻNIENIE "HONOROWE"

                                            dla Natalii Ignaczak w Ogólnopolskim

 

WYRÓŻNIENIE również otrzymał uczeń klasy VI: Adrian Lebociński
Tematem XVI edycji był pejzaż, portret, martwa natura lub scena rodzajowa przedstawiająca magiczny wymiar świata z przedmiotami połączonymi w sposób niespotykany "sztuka surrealistyczna".

 

Wyróżnienie Patrycji Zaborowskiej

                                           w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

"Ja i Król Maciuś Pierwszy" org. MDK w Płocku.

Cel konkursu: identyfikacja uczestników z korczakowskim bohaterem i ożywienie szlachetnych intencji. 
Interpretacja postaci Króla Maciusia wciąż zachwyca i zaskakuje odwagą twórczą, kolorystyką i konsekwencją wykonania dziecięcych portretów
.

 

XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

GRAFIKA 2015 - LUBLIN

pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz 

Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

PRACA uczennicy klasy VI Natalii Natalia Ignaczak zakwalifikowana na OGÓLNOPOLSKĄ wystawę pokonkursową prac plastycznych w technice linoryt /grafika/.

 

I miejsce DUETU ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu

   

W  VII Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej zorganizowanym z okazji Święta Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Małkowskiego w Szczawinie Kościelnym we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury pod honorowym patronatem Wójta Gminy Szczawin Kościelny Jerzego Sochackiego w dn. 14 listopada 2015 r.

DUET : Klaudia Tyszkiewicz i 
Weronika Paliwoda ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu zajęły I miejsce

  

repertuar: ROTA i TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA

opiekun muzyczny: p. Łukasz Flejszer

 

                                                                                        Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

NASZ PROGRAM ARTYSTYCZNY

W MIEJSKIM CENTRUM KULTURY

11 listopada 2015 r. w Gostyninie odbyły się uroczyste obchody 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości, które rozpoczęły się Mszą św. w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Po uroczystej Mszy św. nastąpił przemarsz do Miejsc Pamięci Narodowej: pomnika Jana Pawła II, tablicy pamiątkowej przy ul. Floriańskiej, pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, pomnika Walki i Zwycięstwa przy MCK aby złożyć kwiaty i wiązanki. Kolejnym punktem obchodów była Akademia w Miejskim Centrum Kultury. Część artystyczną przygotowała nasza szkoła. Uczniowie w niezwykłej oprawie audio – wizualnej zaprezentowali inscenizację pt. „Patriota – to brzmi dumnie”. Pani Agnieszka Kowalska zadbała o właściwy dobór repertuaru, piękną recytacje  uczniów oraz odpowiednie stroje. Pan Łukasz Flejszer czuwał nad doborem pieśni patriotycznych, ich wykonaniem przez uczniów i przygotował odpowiednią dekorację. Na koniec programu artystycznego wystąpili uczniowie klasy pierwszej  przygotowane przez panią Annę Dąbrowska. Pierwszaki recytowali „Katechizm małego dziecka” i zaśpiewali piosenkę patriotyczna. Po występie naszej szkoły zaprezentował się Gminny Chór VOX CORDIS.

Ta doniosła uroczystość na pewno pozostanie na długo w pamięci każdego małego aktora i wszystkich zgromadzonych uczestników.

 

                                                        Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

KONKURS RECYTATORSKI – LEKCJĄ PATRIOTYZMU

Wydarzeniem ciekawym, krzewiącym wartości patriotyczne, poszerzającym edukację obywatelską, a zarazem promującym kulturę żywego słowa, był II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, który odbył się 05 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej w Zwoleniu. Zgromadzonych uczniów, wraz z opiekunami, oraz wszystkich gości z wielką serdecznością przywitał dyrektor placówki Tadeusz Fijałkowski. Nauczycielka Agnieszka Kowalska przypomniała główne cele konkursu, jego regulamin i kryteria oceny jury. W zmaganiach konkursowych udział wzięli uczniowie klas szóstych z sześciu szkół gminnych. Uczestnicy prezentowali dowolnie wybraną poezję o tematyce patriotycznej. Umiejętności konkursowiczów oceniało Jury w składzie: pani Zenona Radzka – gostynińska poetka, członkini koła literatów przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gostyninie,  pani Barbara Gierula – przewodnicząca  MKPOiW NSZZ „Solidarność” w Gostyninie, pan Stanisław Adamski, emerytowany nauczyciel historii. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały: Agnieszka Kowalska  i Teresa Murawska, pomysłodawczynie tego przedsięwzięcia.  Decyzją jury najlepsza okazała się Natalia Grądziel z ZSPiG w Lucieniu, która recytowała utwór Władysława  Broniewskiego pt. „Żołnierz polski”. II miejsce przypadło Magdalenie Nyckowskiej ze ZSPiG w  Solcu za utwór  Adama  Mickiewicza,, Śmierć Pułkownika”. III miejsce zajęły dwie uczennice: Julia Brzezińska z Białotarska za wiersz Wisławy Szymborskiej pt. ,,Gawęda o miłości Ziemi Ojczystej” i Zofia Kotfasińska ze Szkoły Podstawowej w Zwolniu, która recytowała wiersz Antoniego Słonimskiego pt. ,,Polska”. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom. Po zmaganiach konkursowych można było posłuchać recytacji wierszy własnego  autorstwa pani Zenony Radzkiej i włączyć się w śpiew pieśni „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” wspólnie  ze szkolnym chórem.

Wśród osób obserwujących zmagania konkursowe obecni byli goście ze Związku  Kombatantów RP  i Byłych Więźniów Politycznych koła powiatowego w Gostyninie w osobach:  Ireneusz Zając – prezes zarządu, więzień obozu hitlerowskiego, Aleksander Kowal – wiceprezes zarządu, więzień obozu koncentracyjnego i Wacław Błaszczyk – członek zarządu, kapitan, żołnierz sił zbrojnych na Zachodzie. Żywi świadkowie historii, ludzie, którzy ją tworzyli i swym życiem dali przykład umiłowania ojczyzny, mają olbrzymi wpływ na wychowanie patriotyczne młodzieży. Zamierzmy więc kontynuować współpracę z kombatantami i spotkać się z nimi już za rok.

 

 

PROMUJEMY ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ

        W dniach 16 – 23 października 2015r. obchodziliśmy po raz pierwszy „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole. Była to ogólnopolska kampania Fundacji Dobre Życie. W związku z tym podjęliśmy szereg działań edukacyjnych upowszechniających zdrowe odżywianie, popularyzujących zdrowotne właściwości chleba na zakwasie, zdrowy styl życia, zwracających uwagę na znaczenie symbolu chleba i umacniających szacunek dla niego. Podjęliśmy następujące działania:

-  dzieci z oddziału przedszkolnego lepiły z masy solnej różnego rodzaju pieczywo,

 - uczniowie klas I, II i III układali hasła reklamujące chleb i wykonywali prace plastyczne – medale z różnych ziaren zbóż,

-  klasa II z wychowawczynią przygotowała surówkę z różnych warzyw,

- uczniowie klas IV, V i VI układali wiersze o chlebie, piramidy zdrowego żywienia i zmagali się z trudnościami w pisowni dyktanda „Od ziarenka do bochenka”,

- klasa VI na przerwach czytała swoim młodszym koleżankom i kolegom utwory literackie związane z chlebem,

- na lekcji religii prowadzone były pogadanki o konieczności i obowiązku szanowania chleba,

- uczniowie poznawali zwyczaje i polskie tradycje związane z chlebem, przysłowia i związki frazeologiczne z nim związane,

- układali rozsypanki wyrazowe o chlebie.

- nauczycielka – p. Teresa Murawska pokazała uczniom proces wypieku EKO-CHLEBKA, który połączony był z degustacją.

            „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole” cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Za udział i zaangażowanie w tej akcji szkoła otrzymała certyfikat. Patronat nad tą ogólnopolska kampanią objęli: Minister Edukacji Narodowej i  Minister Rolnictwa  i Rozwoju Wsi. Koordynatorem szkolnych działań była Agnieszka Kowalska.

Pasowanie na przedszkolaka i pierwszaka

 

                                                                                             Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

   Dnia 29 października 2015 r. w naszej szkole, odbyła się uroczystość pasowania dzieci z oddziału przedszkolnego na przedszkolaków, natomiast pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: wójt Gminy Gostynin - pan Edmund Zieliński, przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Gostyninie - pani Mirosława Broda oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Rybicka.

  Tego dnia przedszkolaki i pierwszaki zaprezentowali swe umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie w części artystycznej, do której  przygotowywały się od września pod kierunkiem pań: Krystyny Olobry i Anny Dąbrowskiej. Pięknie zaśpiewane piosenki, taniec, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu rodziców. 

  Pierwsi przysięgę złożyli przedszkolacy, następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Tadeusz Fijałkowski dokonał symbolicznego pasowania  dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion dzieci.

 W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyli zaproszeni goście i dyrektor szkoły, oraz koleżanki z klasy IV. Każde dziecko otrzymało od gości upominki. Uczniom klasy pierwszej przedstawiciel Banku Spółdzielczego - pani Mirosława Broda zachęcając do oszczędzania, wręczyła książeczki oszczędnościowe z wkładem 10,00 zł. Rodzice bardzo licznie przybyli na uroczystość zorganizowali ,,słodkie" przyjęcie dla uczestników uroczystości. Ten dzień na długo pozostanie przedszkolakom i pierwszakom w pamięci.

 

PRACE PLASTYCZNE UCZENNIC ze SP w Zwoleniu 
na OGÓLNOPOLSKIM WERNISAŻU PLASTYCZNYM 
pt: "KRÓLEWSKA GRA – SZACHY" we Wrocławiu

  

W konkursie wzięło udział 158 szkół i placówek oświatowych, nadsyłając 1245 prac malarskich, rysunkowych, rzeźbiarskich i fotograficznych.

Jury powołane przez organizatora zakwalifikowało do OGÓLNOPOLSKIEJ WYSTAWY POKONKURSOWEJ  260 P R A C z 94 szkół i pracowni plastycznych (w tym ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu: Zofii Kotfasińskiej l. 13 i Natalii Ignaczak l. 12).     Opiekun: mgr Ł.Flejszer

                                                             Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Wizyta w HAPPY PARKU

     19 października 2015 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-IV wyjechali do największego w regionie parku rozrywki w Stróżewku. Centrum zabaw zapewniło dzieciom moc wrażeń i wiele atrakcji, które pozwoliły im podejmować aktywność fizyczną w różnych formach. W tym królestwie szkolnych wrażeń, radosnych chwil i wyśmienitych atrakcji, pełnej przygody i zabawy szybko płynął czas. HAPPY PARK umożliwił aktywnie i zdrowo spożytkować dzieciom pokłady nieskończonej energii jaka w nich drzemie

     Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie wychowawczynie klas 0- III : p. Anna Dąbrowska, p. Teresa Murawska, p. Anna Dąbrowska, p. Krystyna Olobry.

     Agencji turystycznej BAN- TUR w osobie p. Mateusza Banasiaka oraz kierowcy- panu Zbyszkowi dziękujemy za doskonałą organizację i bezpieczny dojazd do celu.

 

                                                  Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Dzień  Edukacji  Narodowej w naszej szkole

           15 października 2015 roku był dniem szczególnym w naszej szkole, świętem uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.  W tym dniu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję złożyć wszystkim podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów uczniowskich.. Uczniowie klasy szóstej   przedstawili  program artystyczny „Nasza szkoła dzisiaj pięknie świętuje”.

            Do życzeń przyłączył się pan Tadeusz Fijałkowski, Samorząd Szkolny oraz Rada Rodziców. Tradycyjnie dyrektor szkoły wręczył nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

 

W dniu 5 października 2015 r. jury X – jubileuszowego ogólnopolskiego konkursu plastycznego

„Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, wybrało prace i przyznało nagrody oraz wyróżnienia. Jak co roku, konkurs jest organizowany przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku we współpracy z Wydziałem Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanatem Bielskim.

Podczas tegorocznej edycji wpłynęło ponad półtora tysiąca prac, które zilustrowały tegoroczne hasło konkursu i Dnia Papieskiego – „Jan Paweł II  Papież Rodziny”. Nagrodzonymi i wyróżnionymi zostały dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu:

- Zofia Kotfasińska /laureatka konkursu/

- Patrycja Zborowska /wyróżniona/
nauczyciel plastyki: mgr Łukasz Flejszer

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Łowcy Baterii”    

Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Łowcy Baterii” realizowanym przez Fundację Centrum Innowacji i Koordynacji w ramach projektu „Twoje zdrowie zyska na ochronie środowiska” uczennica Szkoły Podstawowej w Zwoleniu OLIVIA KOWALCZYK zdobyła I miejsce /w kategorii indywidualnej - rysunek/plakat - technika pracy: grafika - odbitka - monoryt/.

Plakat Olivii pt. "Baterię segreguję - planetę szanuję" przedstawiał dobre praktyki w zakresie postępowania ze zużytymi bateriami.

Konkurs został objęty honorowymi Patronatami przez Ligę Ochrony Przyrody, miesięcznik Przyroda Polska, prezenterów telewizyjnych polskich stacji muzycznych, psychologów, pedagogów i niektóre placówki przyszpitalne.

nauczyciel plastyki: mgr Łukasz Flejszer

 

 

                                                               Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

CYRK SZOK

W DNIU 7 PAŹDZIERNIKA

WYSTĄPIŁ W NASZEJ SZKOLE

 

 

                                             Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 DZIEŃ CHŁOPAKA  zorganizowany przez SU

 

Uczniowie ze Zwolenia w III  NIGHTSKATING w Płocku

obejrzyj filmik...

 

                                                     Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Trzeci w tym roku przejazd rolkarzy ulicami Płocka - odbył się w ostatni letni poniedziałek 21 września 2015 r. przy Orlen Arenie.

Punktualnie o 20:00 rozpoczęliśmy przejazd na trasie: Orlen Arena, Łukasiewicza, Gałczyńskiego, Dobrzyńska, Kobylińskiego, Bielska, Mickiewicza, Chopina, Otolińska, Piłsudskiego, Kilińskiego, Warszawska, Pl. Dąbrowskiego, Misjonarska, Sienkiewicza, Nowowiejskiego, Łukasiewicza, Orlen Arena.

Udział w imprezie był bezpłatny i nie wymagał rejestracji. Wszyscy świetnie się bawili jadąc przy muzyce, w tempie do 15km/h. Nie zabrakło uczennicy ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego Olivii Kowalczyk oraz ubiegłorocznej absolwentki Natalii Adamczyk.

 

                              Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

UDZIAŁ W „NARODOWYM CZYTANIU”

O tym, że czytanie to ważna umiejętność, nie trzeba nikogo przekonywać. O tym natomiast, że warto tę umiejętność pielęgnować, czasem trzeba jednak przypominać. A jak pielęgnuje się umiejętność czytania? - Po prostu... czytając. Odpowiadając na apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, 7 września 2015r., nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania „Lalki” Bolesława Prusa. więcej...

 

Olivia Kowalczyk uczennica klasy VI ze Zwolenia

LAUREATKĄ XIV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego

„Darujmy światu pokój 2015”

Oświęcimskie Centrum Kultury zorganizowało na przełomie czerwca-września XIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój", objęty patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim. Konkurs adresowany był do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki wypowiedzieli się nt. otaczającej rzeczywistości oraz wyrazili swoje odczucia, myśli jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym.

Do udziału w czternastej edycji konkursu zostało nadesłanych przez 947 autorów: 985 prac


Komisja przyznała 11 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 
11–13, w której to uczennica Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu
OLIVIA KOWALCZYK została LAUREATKĄ /nauczyciel plastyki: mgr Łukasz Flejszer/.

  

Dwie prace plastyczne OLIVII KOWALCZY

Prace plastyczne nadsyłano z: Zamościa, Katowic, Łodzi, Szczecina, Ukrainy-Kijowa, Warszawy,  Dąbrowy Górniczej, Hrubieszowa, Gdańska,  Krakowa,  Starogardu Gdańskiego,  Częstochowy,  Gorlic,  Kwidzyna, Lublina, Nowego Targu,  Oświęcimia, Polkowic, Andrychowa, Wadowic, Bydgoszczy,  Chełmna,  Chodzieży,  Kołobrzegu, Ostródy, Poznania, Rosji,  Rypina,  Siemianowic Śląskich,  Sieradza,  Starachowic, Świebodzina,  Świecia,  Tomaszowa Lubelskiego, Wołomina,  Zakopanego.

Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury do 18 października 2015 roku.

 

                                                    

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Powitanie nowego roku szkolnego

Pierwszy dzwonek rozpoczął nowy rok szkolny 2015/2016 dnia 1 września 2015r. o godz. 8:30.

Oficjalną cześć rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu. Potem nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas VI i III.

Pan dyrektor T.Fijałkowski powitał wszystkich przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli. Gorąco powitano także nowo przybyłych przedszkolaków i pierwszoklasistów. Pan dyrektor życzył uczniom w nowym roku szkolnym dużo radości i przyjemności w zdobywaniu wiedzy.

Po części oficjalnej wszyscy udali się do przydzielonych sal na spotkania z wychowawcami.

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Rok nauki w szkole został podsumowany podczas uroczystości zakończenia nauki w dniu 26 czerwca 2015r. Na uroczystość przybyli uczniowie i ich rodzice.  W części artystycznej  wystąpili uczniowie klasy O, klasy III i klasy VI.

Wszyscy uczniowie zostali klasyfikowani i promowani, a  9 uczniów klasy VI  zostało  absolwentami  naszej szkoły. W tym roku średnia ocen klas IV-VI wyniosła 4,53.

Najwyższe średnie ocen  w klasie IV  osiągnął N. Bińkowski- 4,82,  w klasie V -N. Ignaczak- i  O. Kowalczyk- 5,45, w klasie VI- Ł. Kaczmarek i Dawid Tyszkiewicz- 5,45 .

Do sukcesów szkolnych zaliczyć  można wysoki wynik ze sprawdzianu po klasie VI- 68% co uczyniło najlepszy wynik w gminie.  

Uczeń Bartosz Makulski otrzymał nagrodę Wójta Gminy Gostynin pana Edmunda Zielińskiego za najlepszy wynik ze sprawdzianu.

W minionym roku szkolnym uczniowie osiągali znaczące sukcesy w licznych konkursach plastycznych, przedmiotowych, muzycznych oraz sportowych. Były to sukcesy na etapie gminnym, regionalnym i ogólnopolskim.

Za wyniki w nauce uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Uczniowie otrzymali podziękowania Z Banku Spółdzielczego w Gostyninie za gromadzenie oszczędności na książeczkach SKO. Podziękowania złożono rodzicom za wkład pracy na rzecz dzieci i szkoły.

Wychowawcy w klasach rozdali dyplomy i świadectwa pozostałym uczniom.

 Wszystkim uczestnikom uroczystości złożono wakacyjne  życzenia.

 

Zielona  Szkoła w Goreniu Dużym

            22 czerwca 2015r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na Zieloną Szkołę do Gorenia Dużego.  Wśród uczestników byli uczniowie klas I – VI. 15  uczniów wyjechało w ramach projektu unijnego „Moja Przyszłość”. Uczniowie wyjechali pod opieką pań: Anny Krawczyk, Moniki Kacprzak oraz Anny Smyczyńskiej, kierownikiem wyjazdu była pani Anna Dąbrowska. więcej...

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Pożegnanie uczniów klasy szóstej

Uroczystość pożegnania odbyła się w dniu 19 czerwca 2015 r. Wśród zaproszonych gości byli: rada pedagogiczna, pracownicy szkoły, rodzice uczniów klasy VI i uczniowie klasy V. Uczniowie w sposób żartobliwy przeprowadzili lekcję języka polskiego, matematyki i przyrody. Częścią artystyczną uczniowie pożegnali nauczycieli i młodszych kolegów wręczając im upominki. Rodzicom natomiast podziękowali za troskę, opiekę, trud wychowania i pomoc w codziennych szkolnych zmaganiach. Miłą niespodziankę dla swoich wychowanków sprawił wychowawca, który pokazał wszystkim gościom film ze ślubowania I-klasisty. Później odbyła się zabawa połączona z poczęstunkiem.

Życzymy tegorocznym absolwentom dobrego startu w nowych szkołach.

 

Wyróżnienie Zosi Kotfasińskiej ucz. kl. V 
w regionalnym etapie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego 
pt. 
„Moja Przygoda w Muzeum”
 

            16 czerwca 2015 roku Jury Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oceniło z całej Polski prace przyznając nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych. 
            Uczennica klasy V Zosia Kotfasińska pod opieką nauczyciela plastyki p. Łukasza Flejszera - w kategorii wiekowej 10-12 lat zdobyła 1 wyróżnienie wykonując pracę pt. „Muzealne aleje” w technice grafika. Praca ta została przesłana do Muzeum Okręgowego w Toruniu, gdzie weźmie udział w międzynarodowych eliminacjach.

 

III miejsce reprezentacji chłopców

w PIŁKĘ RĘCZNĄ

 

16 czerwca 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w PIŁKĘ RĘCZNĄ na boisku wielofunkcyjnym ORLIK przy ul. Sportowej 1 w Gostyninie. więcej...

 

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

do ilustracji wierszy Jana Brzechwy

20 maja 2015 roku w Młodzieżowym Domu Kultury „Domu Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego odbyły się obrady jury konkursu plastycznego „Mój Brzechwa”.
Do konkursu zgłoszono 1590 prac z całej Polski. 

 

W kategorii klas IV  VI:  III miejsce zajęła  WERONIKA RYBICKA uczennica klasy V - nauczyciel: p. Łukasz Flejszer

 

SUKCESY SPORTOWE W CZWARTKACH LEKKOATLETYCZNYCH

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Trenujący uczniowie w Szkole Podstawowej w Zwoleniu konkurencje lekkoatletyczne zdobyli 11 czerwca 2015 r. podczas 
CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH 
I miejsce /w kat. dziewcząt/ i III miejsce /w kat. chłopców/. 
Zawody odbyły się na MOSiR w Gostyninie, w których rywalizowały 
szkoły podstawowe z: Pacyny, Solca, Emilianowa, Zwolenia, Gostynina. 

 

XIII ŚWIĘTO SZKOŁY

PIKNIK RODZINNY

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

XIII Święto Szkoły i Piknik rodzinny - to tegoroczna formuła imprezy integracyjnej w szkole, zorganizowanej z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.

W programie znalazły się piosenki, wiersze i życzenia dla mam. Ważnym i ciekawym punktem obchodów  był występ Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Centrum Tradycji i Kultury Wsi Gminy Gostynin w Białem. Dyrygentem zespołu jest Pani Katarzyna Lisicka.

Tradycyjnie zaprezentowano dorobek szkoły, wyróżniono uczniów zdobywających czołowe miejsca w konkursach, zawodach sportowych itp.

Na uroczystości przybył Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, radny Gminy Gostynin Szymon Szczypawka, którzy dla dzieci przygotowali słodkie niespodzianki. Dla uczniów oraz przybyłych na piknik dzieci Rada Rodziców zasponsorowała liczne zabawy  rekreacyjne, obsługiwane przez firmę  „Tęczowa”.

 Na wszystkich uczestników imprezy oczekiwał poczęstunek:  grill i słodycze.

Sponsorem była Wójt Gminy, Rada Rodziców, Stowarzyszenie Aktywne Kobiet Bielawy - Zwoleń oraz Dyrektor i Rada Pedagogiczna.

           

Krystian Kołaczkowski w zawodach wędkarskich

zajął III miejsce

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Nad jeziorem Dybanka 31 maja 2015 r. odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane przez Urząd Miasta Gostynina z okazji DNIA DZIECKA, w których udział wzięło z terenu gminy Gostynin i Gostynina 30 uczestników w wieku 5-14 lat.

W zawodach tych uczestniczył z klasy IV Bartosz Laskowski i z klasy VI Krystian Kołaczkowski /który zajął wysokie III miejsce/ - opiekun p. Łukasz Flejszer.

 

 

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Pokaz działań strażaków, symulator jazdy jednośladem, pogadanka z policjantem to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na dzieci podczas akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” na terenie Gimnazjum nr 1 w Gostyninie w dniu 29 maja 2015 r.

 

W spotkaniu promującym noszenie elementów odblaskowych uczestniczyło blisko 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu gostynińskiego.

Każdy z uczniów otrzymał kask rowerowy i zestaw elementów odblaskowych.
Uczniowie zapoznali się z działaniami, jakie przeprowadzają w codziennej służbie strażacy, spróbowali swoich sił na przygotowanym specjalnym miasteczku rowerowym,
a ratownicy medyczni zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny 

„Barwy dzieciństwa”
pod hasłem „DAJ SIĘ LEPIEJ POZNAĆ”

 

W dniu 28 maja 2015 r. Jury w składzie: Dorota Suwalska - instruktor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, Anna Balsam – instruktor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, Krystyna Masłowska – dyrektor GODM „Tęcza” zapoznało się z się pracami nadesłanymi na
II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  „Barwy dzieciństwa” pod hasłem „Daj się lepiej poznać”.  więcej...

 

Muzyczne laurki dla wszystkich mam

przed gostynińskim MCK-iem

 

 W poniedziałkowe popołudnie 25 maja 2015 r. przed Miejskim Centrum Kultury odbył się koncert laureatów konkursu muzycznego GAMA 2015. Swój występ młodzi artyści zadedykowali wszystkim mamusiom z okazji Dnia Matki, który obchodzimy 26 maja. 

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V: 

Olivia Kowalczyk /instrumenty klawiszowe/

Natalia Ignaczak /fagot/.

 

ZŁOTY MEDAL REPREZENTACJI DZIEWCZĄT

W SZTAFETACH BIEGOWYCH

 

  

W gminie Gostynin na bieżni lekkoatletycznej przy ZSiG w Białotarsku w dniu 21 maja 2015 r. zostały zorganizowane widowiskowe IX zawody sportowe „sztafety biegowe” o Puchar Wójta Gminy Gostynin. W zawodach tych uczestniczyły wszystkie szkoły z terenu Gminy Gostynin /podstawowe i gminazjalne/. Zadaniem drużyn było rywalizowanie w dwóch konkurencjach: sztafeta sprinterska 4 x 100m i sztafeta olimpijska 800m – 400m – 200m – 100m/. więcej...

 

 

PAMIĘTAMY O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II

Maj jest szczególnym miesiącem, w którym pamiętamy o Ojcu Świętym Janie Pawle II. To właśnie w tym czasie przypada wspomnienie tego Świętego oraz Jego urodziny. W związku z tym uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie historię życia papieża oraz obejrzeli film, pt. „Karol, który został świętym”. Z okazji Jego urodzin wykonali zaś portrety naszego rodaka, zdobiące obecnie gazetkę szkolną. Pamięć o Świętym Janie Pawle II jest wciąż żywa.

 

Olivia, Bartosz i Natalia w

 III Warszawskim Roller Cup 2015

 

  

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

            17 maja 2015 r. w Warszawie odbyły się III Międzynarodowe zawody sportowe jazdy na rolkach „Roller Cup”. Wzięło w nich udział ponad 500 uczestników z całej Polski oraz Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Estonii, Hiszpanii. Nie zabrakło akcentu z naszego regionu – gminę Gostynin reprezentowały uczennice i uczeń Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu – Olivia Kowalczyk /kl. V/ w kat. D3 18m, Natalia Adamczyk /kl. VI/ w kat. D4 16m i Bartosz Mąkulski /kl. VI/ w kat. C4 14m na dystansie „FAN”. więcej...

 

Brązowy medal w XVII MISTRZOSTWACH POWIATU 
W „CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM” DZIEWCZĄT

 
W dniu 15 maja 2015 r. na stadionie MOSiR w Gostyninie drużynowo dziewczęta naszej szkoły zajęły wysokie 3 miejsce z łączną notą 735 punktów.
więcej...

 

III miejsce Natalii w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

"Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata"

            Na konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie nadesłano 321 prac plastycznych z 28 placówek oświatowych. Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność rozwiązań, samodzielność, staranność, wrażenie artystyczne.

Jury przyznało III miejsce Natalii Ignaczak uczennicy kl. 5

technika: grafika /opiekun: p.Łukasz Flejszer/.

 

224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

04 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas, której uczniowie klas IV -  VI przedstawili „ żywą lekcję historii”, która przeniosła wszystkich obecnych  w dawne czasy i pozwoliła im spotkać samą Konstytucję Majową. więcej...

 

CZTERY PORY ROKU

Uczniowie naszej szkoły mogli ujawnić swoje talenty w kategoriach: plastycznej i literackiej podczas Konkursu CZTERY PORY ROKU zorganizowanego przez ZSiG w Nowym Duninowie.
Komisja  miała nie lada problem - spośród ponad 200 prac wybrała te najlepsze, najciekawsze, najbardziej oryginalne. Zadanie tym bardziej było trudne, gdyż prace młodych twórców – plastyków i literatów reprezentowały naprawdę wysoki poziom. Mogli się o tym przekonać uczestniczący w tej imprezie - nagrodzeni uczniowie i ich opiekunowie, bowiem podsumowanie konkursu połączone było z wystawą nadesłanych prac plastycznych oraz recytacją wierszy.

Artyści spisali się na medal. Przyznano wiele nagród i wyróżnień. więcej...

      

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

"Papież Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu"

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Papież Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu”, ogłoszony przez Szkołę Podstawową nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie 3 miejsce zajęła uczennica klasy V Zofia Kotfasińska. Na konkurs nadesłano 386 prac plastycznych z 33 placówek oświatowych z całej Polski. więcej...

 

„PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM”

 

W Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie 17 kwietnia br. odbyły się rejonowe eliminacje konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM". Naszą szkołę  reprezentowało czworo uczniów: Zofia Kotfasińska z kl. V, Bartosz Laskowski z kl. IV, Weronika Lewandowska z kl.  III     i Patrycja Matuszewska z  kl. II.  Wyróżnienie w konkursie zdobyła Weronika Lewandowska. Gratulujemy!  Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Agnieszka Kowalska, Anna Dąbrowska i Anna Krawczyk. Wyróżnienie zdobyła w konkursie Weronika Lewandowska. Gratulujemy!

XXI  Gama   obejrzyj filmik...

            16 kwietnia 2015 r.  odbył się XXI Przegląd Muzyczny ,, Gama 2015" organizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. Jak co roku  uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział.  więcej...

Dzień Otwarty w Gimnazjum im. Polskich Noblistów


 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Gimnazjum nr 2 zaprosiło szóstoklasistów na Dzień Otwarty.

Przybyłych powitały dyrektorki Beata Wasiak-Grudzińska oraz Jolanta Łykowska, 

które następnie zaprosiły do obejrzenia prezentacji na temat placówki oraz oferty edukacyjnej.

W programie Dnia Otwartego nie zabrakło również: pokazów przedmiotowych z chemii,

oraz fizyki, konkursów sportowych z nagrodami czy zwiedzania szkoły.

 

IV Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów Muzycznych

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

        W dniu 17 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się kolejny IV Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów Muzycznych. Mottem tegorocznego festiwalu było hasło: „Piękna nasza Polska cała”. W konkursie udział wzięły  dzieci z oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych, uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Gostynin oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Gostyninie.

Młodzi wykonawcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności wokalnych.

W jury zasiedli:

p. Ewa Barbara Gierula – emerytowana nauczycielka SP w Zwoleniu,

p. Krystyna Janiszewska – dyrektor Gminnego Centrum Tradycji i Kultury Wsi w Białem,

p. Adam Grabarczyk – nauczyciel SP w Trębkach.

Gościem uroczystości była także pani Ewa Ciastkowska – Inspektor Oświaty Udzędu Gminy Gostynin.

Jury przyznało wszystkim uczestnikom wysokie miejsca. I tak w kategorii oddziały przedszkolne:

I miejsce - OP przy SP w Sokołowie

II miejsce- OP przy SP w Sierakówku /4latki/

II miejsce- OP przy SP W Teodorowie

III miejsce- OP przy SP w Lucieniu

III miejsce- OP przy SP w Sierakówku

 

W kategorii klas I-III jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce - ZSPiG w Lucieniu

I miejsce - SOSW w Gostyninie

II miejsce - SP w Sokołowie

II miejsce -SP w Teodorowie

II miejsce - ZSPiG w Solcu.

         Poza konkursem wystąpiły dzieci z naszej szkoły i zaprezentowały także swoje muzyczne i taneczne umiejętności. Zespół taneczny z klas I-III pokazał     2 układy taneczne. Uczniowie z klasy III: Maja Gutkowska, Klaudia Tyszkiewicz i Filip Sztopel i chór uczniów z kl. VI uświetnili uroczystość także swoim wokalnym talentem. Swoje umiejętności gry na instrumentach muzycznych zaprezentowały uczennice z kl. V Natalia Ignaczak i Oliwia Kowalczyk.

         Niespodzianką festiwalu był występ przewodniczącego jury- p. Adama Grabarczyka , który zaśpiewał 2 piosenki.

 

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

„Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!”

 


Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich.


Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Natalia Ignaczak uczennica klasy V, której prace przestrzenną jury oceniło w dodatkowej kategorii: wkład, staranność, pomysł.

 

Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 

 

 

„Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!” 

 


W XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na etapie gminnym 

Dawid Tyszkiewicz (kl. VI), Natalia Ignaczak (kl. V) i Natalia Skalska (kl. VI) uzyskali trzy miejsca.

 

  

Celem konkursu plastycznego było zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. 

 

 

 

Sprawdzian Szóstoklasisty

 

W dniu 1 kwietnia 2015 r. odbył się sprawdzian szóstoklasisty, do którego przystąpiło 9 uczniów Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu. Sprawdzian został podzielony na dwie części: pierwsza - wiedza i umiejętności z języka polskiego i matematyki oraz druga - z języka obcego. Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów z czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce. Przystąpienie do testu jest jednym z warunków ukończenia szkoły.

 

V Gminny Przegląd Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej

        W dniu 30 marca 2015 roku o godzinie 12:00 odbył się V Gminny Przegląd Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej w Domu Ludowym w Legardzie. W tegorocznym Przeglądzie Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej wzięli udział uczniowie szkół z terenu Gminy Gostynin. Z roku na rok poziom Przeglądu wzrasta. Wszyscy wykonawcy zauroczyli publiczność swoimi występami i wprowadzili zgromadzonych na uroczystości w nastrój Świąt Wielkiej Nocy.


Na scenie naszą szkołę zaprezentowały:

solo Klaudia Tyszkiewicz z klasy III w pieśni "Mój Jezu" oraz

solo Natalia Skalska z klasy VI w "Alleluja"

wraz z towarzyszeniem chóru uczniów klas III-VI.

obejrzyj filmik...

 

 
  
 

Miło nam pochwalić się sukcesami plastycznymi uczniów naszej szkoły, którzy znaleźli się w gronie 20 laureatów wiosennego konkursu PISANKA 2015 zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. więcej...

Laureaci:

Bartosz MĄKULSKI z klasy VI

Łucja KACZMAREK z klasy VI

Norbert BIŃKOWSKI z klasy IV

Artur JANISZEWSKI z klasy IV

Natalia IGNACZAK z klasy V

 

Uroczystą gala wręczenia nagród połączoną z wystawą prac konkursowych odbyła się

27 marca 2015 r. w sali wystaw Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie.

 

 

XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

 TRADYCJE WIELKANOCNE

W XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "TRADYCJE WIELKANOCNE" zorganizowanym przez POKiS w Płocku, którego ideą jest ocalenie od zapomnienia polskich tradycji Świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły zajęli I, II oraz dwa III miejsca. więcej...

 

                               Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Mini siatkówka drużynowa – czwórek dziewcząt

W dniu 11 marca 2015 r. reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu w 17 mistrzostwach powiatowych w mini piłkę siatkową drużynową „czwórek”
zajęły III miejsce.

Serdecznie gratulujemy !

 

                                 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Sukces sportowy w Mini Piłce Siatkowej "2" Chłopców

         W dniu 10 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie odbyły się XVII Mistrzostwa Powiatu w „Mini-Siatkówce” chłopców zespołów „2”
Dwójka uczniów z naszej szkoły: Sebastian Starczewski i Adam Dymowski przygotowani przez p. Ł.Flejszer (nauczyciela WF) miała możliwość uczestniczyć i rywalizować z uczniami z innych szkół w w/w zawodach sportowych.

Chłopcy w grupie B wygrali wszystkie 3 mecze , natomiast w meczach finałowych uklasowali się na 3 miejscu / SP Zwoleń - SP Pacyna 13:15 i SP Zwoleń - SP Szczawin 13:15.
Chłopcy otrzymali za III miejsce piękny puchar, medale oraz dyplom.

 

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dniu 6 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię dla wszystkich Kobiet i Kobietek.

Montaż słowno-muzyczny pt. „Wiersze dla Kobiet” przeplatany był poezją do świętujących Pań.

Życzenia Paniom złożył Pan Dyrektor oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Rybicka.

 

Patryk Ciechomski zdobywa brąz

na European Open w Judo w Warszawie !!!

Patryk Ciechomski pokazał jak się walczy do samego końca!!! Z wyżej notowanym Komronshokh Ustopiriyonem (Tadżykistan) przegrywał na waza-ari, a jego przeciwnik był pewien wygranej. Po skutecznej akcji na ippon wykonanej na 17 sek przed końcem walki widać było zdumienie Komronshokha i ogromny uśmiech na twarzy naszego judoki!  czytaj dalej >>

artykuł opracowany przez portal terazgostynin.pl

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

ŻYWA LEKCJA HISTORII     

W poniedziałek 16 lutego 2015r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna ,,Rekonstrukto” z Lublina. Przygotowany dla nas pokaz historyczny był żywą lekcją historii zatytułowaną ,,Życie i kultura w średniowieczu”. Wszyscy obecni przenieśli się w podróż do wieków, kiedy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłków, by bronić honoru i ojczyzny, kiedy  spieszyli służyć pomocą i bronić damy swego serca.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć między innymi zapierający dech w piersiach pojedynek, pasowanie na rycerz
a czy zakuwanie w dyby. Podczas pokazu odbyła się też prezentacja ekwipunku i uzbrojenia rycerzy. Zaprezentowano kilka rodzajów broni, składającej się na rycerski rynsztunek. Każdy uczeń mógł wziąć miecz czy buzdygan do ręki, by przekonać się, jakiej siły i zręczności wymagało posługiwanie się nimi. Uczestnicy prezentacji  poznali też gry i zabawy plebejskie. Dowiedzieli się,  jak karano tych, którzy łamali prawo. Kłamcom obcinano język lub zakładano tzw. świński ryj, w którym mówienie było prawdziwym wyzwaniem. Złodziei zakuwano w dyby, biczowano i obcinano im palce. 
Na zakończenie spotkania  istniała możliwość osobistego zapoznania się ze strojem i rekwizytami.  Ta niezwykle barwna lekcja historii na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego jej uczestnika.

OPRACOWAŁA:  

Agnieszka Kowalska

 

”IV TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin”

         W dniu 13 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu w odbył się IX Szkolny Turniej w Badmintona, a zarazem „IV TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin” p. Szymona Szczypawki. więcej...

 

 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Choinka Noworoczna

      Choinka Noworoczna  w tym roku szkolnym, w naszej szkole odbyła się 16 stycznia, dla społeczności szkolnej była niebywałym wydarzeniem. Zabawa przy „żywej” muzyce, wykonywanej przez pana Łukasza Flejszera dostarczyła uczniom i gościom wiele miłych wrażeń.  Rada Rodziców zorganizowała sklepik, który cieszył się dużym powodzeniem oraz zakupiła paczki dla dzieci. Punktem kulminacyjnym  Choinki była wizyta Mikołaja, który przybył do szkoły  i rozdawał prezenty wszystkim dzieciom, także tym najmłodszym, zamierzającym rozpocząć naukę w naszej szkole.

Anna Dąbrowska

 

Wycieczka do Torunia

Zajęcia w ramach projektu "Moja Przyszłość"

w Planetarium i Młynie Wiedzy

           20. 12. 2014r.  w ramach projektu ,, Moja Przyszłość" pojechaliśmy  na wycieczkę do Torunia. Opiekę nad uczniami pełnili: pani Anna Dąbrowska, pani Monika Kacprzak oraz pan Michał Szczepaniak. więcej...

     

GMINNE JASEŁKA pt. „Betlejemska Dobranocka”

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Tradycyjnie już przed Świętami Bożego Narodzenia, Wójt Gminy Gostynin oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin zorganizowali Gminne Jasełka w Domu Ludowym w Legardzie. Tegoroczna uroczystość odbyła się 18 grudnia 2014r. Jasełka bardzo licznie zgromadziły mieszkańców gminy Gostynin oraz zaproszonych gości.

Bożonarodzeniowy spektakl pt. "Betlejemska Dobranocka", przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, pod kierunkiem nauczycieli: Pani Anny Dąbrowskiej, Pani Renaty Matuszewskiej i Pana Łukasza Flejszera zachwycił zgromadzoną publiczność. Zmusił widzów do refleksji i przemyśleń nad cudem Narodzenia Pańskiego. Misternie przygotowane, wzruszające widowisko, wprowadziło uczestników uroczystości w nastrój Świat Bożego Narodzenia.

 

W tym konkursie jury przyznało naszej szkole I miejsce!

 Profilaktyczny konkurs 05.12.2014

,,Młodość bez nałogów” to już VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Profilaktycznego organizowanego przez Szkołę Podstawowa w Sierakówku, w którym czynny udział bierze nasza szkoła. W tym roku grupa 7 uczniów klasy V i VI prezentowała scenkę profilaktyczna pt . ,, Wózek”, w  której przestrzegała swoich rówieśników przed jazdą po alkoholu, bez uprawnień samochodami swoich rodziców. więcej...

 
 
                                    Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Dnia 28 listopada 2014 r. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu zorganizował Andrzejki. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16:00. Miłośnicy tańca bawili się przy znanych i lubianych piosenkach z list przebojów. Ogromny wkład w przygotowanie zabawy mieli Rodzice klasy VI. Zorganizowali oni sklepik, w którym można było kupić gofry, frytki, napoje. Było nam niezmiernie miło, że na naszą zabawę przybyli rodzice, absolwenci naszej szkoły, a także przyjaciele naszej szkoły. Zabawa zakończyła się o godzinie 20:00. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do swych domów.

Opiekun SU

 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

    W piątek, 21 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej w Zwoleniu odbył się GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ. Główne cele konkursu to m.in.: utrwalanie poczucia dumy narodowej, pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, a także rozwijanie recytatorskich uzdolnień młodzieży i promocja młodych talentów. W konkursie udział wzięli uczniowie klas szóstych, którzy reprezentowali szkoły z gminy Gostynin : Białotarsk, Emilianów, Lucień, Sokołów, Solec, Teodorów i Zwoleń. więcej...

 

Udział uczniów naszej szkoły w XX Przeglądzie Piosenki Podróżnej w

Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.

  

       21 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Piosenki Podróżnej organizowanym już po raz dwudziesty przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. W kategorii do lat dziesięciu wystąpili uczniowie klasy III: Klaudia Tyszkiewicz, Weronika Lewandowska oraz Filip Sztopel. Uczniów do występu przygotowała pani Anna Dąbrowska, trzecioklasiści wyśpiewali dla naszej szkoły trzecie miejsce. więcej...

 

                                  Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

PASOWANIE NA UCZNIA

         24 października  uczniowie klasy pierwszej zostali  pełnoprawnymi członkami szkolnej rodziny.  W uroczystości ślubowania i pasowania uczniów,  Urząd Gminy Gostynin oraz Wójta reprezentował Kierownik Referatu Oświaty p. Andrzej Robacki, władze samorządowe - radny p. Szymon Szczypawka, Bank Spółdzielczy w Gostyninie,  z którym współpracuje szkoła reprezentowała Pani Mirosława Broda.  W uroczystości uczestniczyła również  Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Rybicka. więcej...

 

                                  Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Dzień  Edukacji  Narodowej w naszej szkole

           15 października 2014 roku był dniem szczególnym w naszej szkole, świętem uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.  W tym dniu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję złożyć wszystkim podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów uczniowskich.. Uczniowie klasy piątej i szóstej   przedstawili  program artystyczny „Ciało Darwin”, w którym obyły się zabawne konkurencje pomiędzy nauczycielami ,a uczniami.

            Do życzeń przyłączył się pan Tadeusz Fijałkowski, Samorząd Szkolny oraz Rada Rodziców. Tradycyjnie dyrektor szkoły wręczył nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. 

 

Wyjazd rodzinny do Płocka

         30 września 2014. z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią,  rodzicami, rodzeństwem pojechali do ZOO w Płocku.  Podróż odbyła się autobusem gminnym. Odwiedziny  zwierząt sprawiły wszystkim wiele radości. więcej...

 

 

 

                                                             Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 DZIEŃ CHŁOPAKA  zorganizowany przez SU

 

XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka dzieci i młodzieży
do Przasnysza i Rostkowa

            Dnia 20.09.2014r. uczniowie naszej szkoły pod opieką katechetki P. Renaty Matuszewskiej wzięli udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa.  Towarzyszyło jej hasło: "Jestem dzieckiem Boga". więcej...

 


                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Witaj  szkoło

Rozpoczęcia  nowego roku szkolnego

     Dnia 1 września 2014 roku o godzinie 8.30 nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2014/2015  dla uczniów naszej szkoły.

Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Zaraz potem nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy trzeciej i szóstej. Oddano w niej cześć wszystkim poległym podczas drugiej wojny światowej. Następnie głos zabrał Pan dyrektor Tadeusz Fijałkowski.

      Uroczystość zakończyło złożenie życzeń z okazji nowego roku szkolnego. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.

 

Sukces naszej szkoły w konkursie Talentowisko

   W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez: Bank Polskiej Spółdzielczości, zrzeszone z nim Banki Spółdzielcze oraz Kuratorium Oświaty. Konkurs trwał od 30 września br. do 30 kwietnia 2014 r. Składał się z dwóch etapów - regionalnego i ogólnopolskiego. Wzięło w nim udział ponad 400 szkół. więcej...

 


                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Wakacje !!!

        27 czerwca rok szkolny 2013/2014 przeszedł do historii. Szóstoklasiści na zawsze opuścili mury Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, pozostali uczniowie wrócą w poniedziałek 1 września, wypoczęci i gotowi do pracy. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dyrektor Tadeusz Fijałkowski dokonał podsumowania i uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy za pilność w nauce, dyplomy za wzorowa frekwencje i nagrody za rozsławianie imienia szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego pożegnały się z beztroskim czasem gier i zabaw. Uczniowie klasy trzeciej zakończyli pierwszy etap edukacji. Występ uczniów klasy VI  był jednocześnie pożegnaniem i podziękowaniem. Absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy sukcesów w dalszej edukacji, wszystkim uczniom życzymy udanego odpoczynku. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa!

 

 

 

TALENT SHOW

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

  

 

 

                                Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Klasa szósta dziękuje

12 czerwca 2014r. klas szósta przygotowała program artystyczny pt. „Ale to już było…”. Uczniowie w sposób żartobliwy przeprowadzili Galę Filmów Fabularnych przyznając  reżyserom - nauczycielom i pracownikom szkoły tytuły, nagrody i odznaczenia. więcej...

 

ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

           W tym roku szkolnym w ramach wolontariatu nasza szkoła  przystąpiła do akcji charytatywnej  „Adopcja na odległość”. Jest to odpowiedź na apel polskiego misjonarza ks. Adama Pergóły - proboszcza  misji katolickiej w Mpunde w Zambii. Koszt utrzymania jednego dziecka to 100 euro. Suma ta pokrywa koszt rocznej nauki w szkole oraz zakup potrzebnych podręczników i przyborów szkolnych.  Sumę tą zebraliśmy wspólnie z uczniami z ZSPiG w Emilianowie. Dzięki  tym pieniądzom mogliśmy pomóc  Veronice  Sokontwe uczennicy klasy drugiej. Jest to półsierota, którą wraz z bratem Mumbą  wychowuje babcia  na misji w  Mpunde. To właśnie dzięki nam będzie mogła przez cały rok chodzić do szkoły i nie martwić się o dach nad głową i jedzenie. Po raz kolejny udowodniliśmy, że w naszej szkole jest bardzo wielu uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy mają serca gotowe do niesienia pomocy. 

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

 

Patryk Ciechomski z trenerem nagrodzeni...

Podczas XII Święta Szkoły Wójt Gminy Gostynin Pan Edmund Zieliński uhonorował naszego judokę PATRYKA CIECHOMSKIEGO i Jego trenera WOJCIECHA PUDLIKA nagrodą pieniężną za sukcesy w JUDO w Pucharach Polski i Mistrzostwach Świata. Nagrodę w imieniu Patryka odebrał z rąk Wójta ojciec - Pan Krzysztof Ciechomski.  Inicjator nagrody Pan Radny - Szymon Szczypawka, Wójt Gminy Gostynin oraz Dyrektor Szkoły w Zwoleniu gratulują i życzą dalszych sukcesów, tym razem w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w stolicy Brazylii - Rio de Janeiro w 2016 roku.

 

 

 

XII ŚWIĘTO SZKOŁY

PIKNIK RODZINNY

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

            14 czerwca 2014r. w szkole odbył się Piknik rodzinny zorganizowany w ramach XII Święta Szkoły. Uroczystość uświetnili swoją obecnością wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński z małżonką, radny Gminy Gostynin Szymon Szczypawka, skarbnik gminy Patrycja Rosa i trener judo Wojciech Pudlik. Współorganizatorami imprezy byli: Rada Sołecka Wsi Zwoleń, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet Bielawy - Zwoleń. Uroczystego otwarcia święta i powitania wszystkich uczestników pikniku dokonał dyrektor szkoły Tadeusz Fijałkowski. Wśród atrakcji dla miejscowych dzieci i ich rodzin były gry i zabawy, malowanie twarzy, zjeżdżalnia, sklepik, grill, poczęstunek na słodko oraz dyskoteka. Podczas imprezy nagrodzony przez wójta został nasz judoka Patryk Ciechomski i trener Wojciech Pudlik za sukcesy w judo w Pucharach Polski i Mistrzostwach Świata. Radny gminy jak co roku nagrodził najlepszych uczniów klasy szóstej. Upominki trafiły do rąk: Kariny Ciechomskiej i Adama Grabowskiego.

 

 

 

INTEGRACYJNY BIWAK W TEODOROWIE

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dniach 30-31 maja 2014r. uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w biwaku integracyjnym w Szkole Podstawowej w Teodorowie. Zostali tam zaproszeni przez GROMADĘ ZUCHOWĄ, DYRAKCJĘ I RADĘ PEDAGOGICZNĄ. Uczniowie z Teodorowa i ze Zwolenia wspólnie uczestniczyli we wrześniu w wycieczce do Karpacza, Pragi i Tropikalnej Wyspy, jako nagroda w projekcie „Dziecięca Akademia Przyszłości”. Podczas biwaku dyrektor szkoły pan Tadeusz Fijałkowski w ramach podziękowania wręczył na ręce pani Dyrektor Szkoły Podstawowej   w Teodorowie pamiątkowe zdjęcie ze wspólnego wyjazdu z piękną dedykacją. Uczniowie miło spędzili czas na grach i zabawach przygotowanych przez gromadę zuchową. Było też wspólne przygotowywanie kolacji i śniadania, wspólne ognisko. Noc szybko minęła i następnego dnia podziękowaliśmy gospodarzom za tak miłe przyjęcie i pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów.

Agnieszka Kowalska

 

 

Zielona Szkoła

w

"Słonecznej Farmie”

   29 maja  45 uczniów i przedszkolaków z naszej szkoły  wyjechało na Zieloną Szkołę do ,,Słonecznej Farmy‘’ w Budach Lucieńskich. Opiekunkami dzieci były: pani Krystyna Olobry, Anna Krawczyk, Anna Dąbrowska i Teresa Murawska. Wyjazd sfinansowali rodzice, Rada Rodziców oraz Szkolna Kasa Oszczędnościowa. więcej...

 

Piknik Literacki w Płocku

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dniu 25 maja 2014 r grupa uczniów klas II i III była uczestnikiem  Pikniku Literackiego w Płocku.  Zorganizowany na Wzgórzu Tumskim w plenerze Piknik   nosił tytuł ,, Z BAŚNIĄ W HERBIE”.  Organizatorem  była Książnica Płocka im.  Władysława Broniewskiego. Uczniowie w wyznaczonym czasie zaprezentowali motyw baśni Aladyn. W programie znalazł się taniec ,,Abrakadabra” oraz życzenia dla wszystkich mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Dodatkową atrakcją  było spotkanie ze  współczesnym autorem książek dla dzieci Panem  Marcinem Pałaszem. Byliśmy jedyną szkołą spoza Płocka, która włączyła się w  ideę popularyzacji  literatury i czytelnictwa  oraz odkrywanie młodych talentów. Uczniowie za swój występ otrzymali dyplom i książkę  z autografem autora. Uczniów do występu przygotowała pani Anna Dąbrowska i pani Teresa Murawska.

Szkoła składa podziękowania rodzicom uczniów, którzy włączyli się w  dowiezieniu  dzieci do Płocka i we wspieraniu ich podczas występu.

Teresa Murawska

 

III Festiwal Młodych Talentów Muzycznych

Już po raz kolejny nasza Szkoła była organizatorem Festiwalu Młodych Talentów Muzycznych dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów szkół
z terenu Gminy Gostynin i miasta Gostynina.
więcej...

 

 

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Społeczność Szkoły Podstawowej w Zwoleniu uroczyście uczciła 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 05 maja 2014r. o godzinie 12.05 odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Agnieszki Kowalskiej zaprezentowali inscenizację zatytułowaną „Powtórka z historii”. Ponadto młodzi aktorzy przypomnieli, jak ważne są słowa: „Ojczyzna”, „Naród”, „Wolność”. Powinniśmy o nich pamiętać zawsze. Odśpiewanie hymnu państwowego i piosenki „Witaj majowa jutrzenko” przez uczniów kl. V ubogaciło uroczystość i dodało jej szczególnego, wyjątkowego charakteru. Do śpiewu uczniów przygotował pan Łukasz Flejszer. Apel miał za zadanie nie tylko przypomnieć uczniom o ważnym wydarzeniu historycznym, ale także uczyć patriotyzmu i dumy z dokonań minionych i współczesnych pokoleń Polaków.

 

                                 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

DNI ZIEMI

25 kwietnia 2014 r. Samorząd Szkolny oraz Szkolna Kasa Oszczędnościowa pod kierunkiem swych opiekunów przygotowały apel z okazji Dnia Ziemi.  Uczennice klas V – VI zaprezentowały uczniom informacje na temat oszczędzania w szerokim tego słowa znaczeniu,  ich wystąpieniu przyświecało hasło: ,,Jak zmniejszyć rachunki i dbać o przyrodę? Wystarczy tylko oszczędzać energię i wodę” więcej...

 

Zwiedzanie Warszawy z Fundacją OMNIBUS

8 kwietnia 2014 r. grupa 35 uczniów, głównie klas III-VI wraz z absolwentami,  dzięki Fundacji  OMNIBUS,  miała możliwość uczestniczenia w wycieczce do Warszawy. więcej...

 

                          Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

POWITANIE WIOSNY

 

  

151 ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO

   

                                                                 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W środę, 12 marca 2014r. Szkoła Podstawowa w Zwoleniu wzięła udział w obchodach 151 Rocznicy Powstania Styczniowego połączonego z nadaniem imienia Powstańców Styczniowych skrzyżowaniu drogi krajowej nr 60 z drogą powiatową w kierunku Zwolenia. więcej...

 

                           Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

DZIEŃ KOBIET

 

”III TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin”

         W dniu 13 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu w odbył się VIII Szkolny Turniej w Badmintona, a zarazem „III TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin” p. Szymona Szczypawki   więcej...

 

                           Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

                           Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

CYRK HECA

W DNIU 24 STYCZNIA

WYSTĄPIŁ W NASZEJ SZKOLE

 

                           Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

CHOINKA SZKOLNA

 

"DAR SERCA"

Nasz szkoła przyłączyła się do akcji "Dar serca". Wspomagaliśmy biedne rodziny w godnym przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia. Przynosiliśmy do szkoły artykuły spożywcze i chemiczne. Nasze dary zostały dostarczane do Koła Miłosierdzia im. Brata Chmielowskiego działającego przy Parafii św. Marcina w Gostyninie, a następnie przekazane potrzebującym osobom.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji dziękujemy.

 

                               Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Jasełka

 19 grudnia 2013 r. 

 

Ciekawy wyjazd uczniów z projektu

W dniu 04.12.2013r.byliśmy na konferencji ,, Działaj na Mazowszu, korzystaj i zmieniaj- Unia Europejska otwarta dla młodych’ w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego na podsumowaniu projektu, konkursu Dziecięca Akademia Przyszłości. więcej...

 

                          Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

„Dzień Seniora w Zwoleniu”

     29 listopada 2013 roku w Szkole Podstawowej w Zwoleniu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Organizatorami były członkinie Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Bielawy- Zwoleń oraz pracownicy i uczniowie tutejszej szkoły. więcej...

 

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć kliknij

 

Sukces naszych uczniów w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie podczas Przeglądu Piosenki Podróżnej 2013. więcej...

 

                           Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Pasowanie na przedszkolaka

         20 listopada 2013 roku 16 osobowa grupa przedszkolaków: żaczków i starszaków została pasowana przez Pana Dyrektora Tadeusza  Fijałkowskiego na dzielnego i wesołego przedszkolaka. Ślubowanie jakie złożyły dzieci wzruszyły serca wszystkich obecnych na uroczystości rodziców i zaproszonych gości. więcej...

 

  Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Ślubowanie i pasowanie na ucznia

8 Listopada 2013 r.

8 Listopad 2013 r. to dzień szczególnie świąteczny dla społeczności naszej szkoły. Tego dnia miała miejsce uroczystość  Ślubowanie  Pierwszoklasistów. Aktu pasowania na uczniów dokonał dyrektor szkoły pan Tadeusz Fijałkowski. Świadkami tego wydarzenia byli rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

 

                                      Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

HALLOWEEN

Święto duchów i potworów, ale przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy. Chętni uczniowie mogli tego dnia przebrać się w różne najstraszliwsze i najzabawniejsze stroje.

 

Gmina uhonorowała Patryka

Brązowy medalista MŚ w judo Patryk Ciechomski wraz z siostrą Kariną i trenerem Wojciechem Pudlikiem gościł dziś (30.10) na obradach sesji Rady Gminy. więcej...

 

                                             Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2013 roku był dniem szczególnym w naszej szkole, świętem uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.  W tym dniu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klasy II mieli okazję złożyć wszystkim podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów uczniowskich. więcej...

 

                                     Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W naszej szkole SU zorganizował DZIEŃ CHŁOPAKA pod hasłem:

 „  W naszej szkole dziś igrzyska .

Podziwiamy chłopców z bliska .

Wszystkich zapraszamy

Najlepszego wybieramy …”

       Chłopcy zmagali się w konkurencjach sportowych i otrzymywali tytuły : „ Mistrza zręczności”, „Mistrza Siły”, „Mistrza wytrzymałości” i „Mistrza celności” . Zarówno chłopcy borący udział w zabawie jak i kibice dobrze się bawili .

 

Wycieczka trzydniowa 18,19,20 września 2013 rok 

do Karpacza, Pragi i Tropikalnej Wyspy

Ta wycieczka to również realizacja głównej nagrody konkursu Dziecięcej akademii przyszłości  ,,Start w przyszłość” Wyjazd organizowało nam Biuro turystyczne VOYAGER z Torunia. Czynności organizacyjne przygotowywała szkoła pod nadzorem Gminy Gostynin, która jest beneficjentem projektu. więcej...

 

Jesienne wycieczki - realizacja nagrody konkursowej

16 września 2013 roku grupa uczniów laureatów konkursu ,, Start w przyszłość”  Dziecięcej akademii przyszłości  uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Wraz z tą grupą na wycieczkę pojechali jeszcze inni chętni uczniowie i rodzice. W programie znalazły się ciekawe obiekty naszej stolicy.  Celem głównym jest poznanie stolicy, więc szkoła stara się organizować wycieczki w różne miejsca Warszawy, tak by uczniowie rozpoznawali  poznawane zabytki i miejsca. . więcej...

 

 

„NARODOWE CZYTANIE”

W dniu 07 września 2013r. szkoła nasza wzięła udział w NARODOWYM CZYTANIU utworów Aleksandra Fredry organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin.więcej...

 


                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2 września 2013 roku nastąpiło rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Na te uroczystość licznie przybyli rodzice ze swoimi dziećmi. więcej...

 

 

Wielki sukces małej szkoły!

Sukcesem naszej szkoły było zakwalifikowanie się do projektu ,,Dziecięca akademia przyszłości wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych.” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013.

Jednak nie spodziewaliśmy się jeszcze większego sukcesu- I-szego miejsca na liście laureatów konkursu ,,Start w przyszłość” ogłoszonego przez  Zarząd Województwa Mazowieckiego w ramach realizowanego projektu. więcej...

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z realizacji

    konkursu pt: "Start w przyszłość" kliknij tutaj

 


                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

XI ŚWIĘTO SZKOŁY

 


                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

ŻEGNAJ SZKOŁO !!!

28 czerwca 2013r. nadszedł dla uczniów bardzo przyjemny dzień, zakończenie roku szkolnego.  więcej...

 

 


                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Pożegnanie uczniów klasy szóstej

Uroczystość pożegnania odbyła się w dniu 25 czerwca 2013r. Wśród zaproszonych gości byli : dyrekcja, rada pedagogiczna, pracownicy szkoły, rodzice uczniów klasy VI i uczniowie klasy V.

Poprzez część artystyczną uczniowie pożegnali nauczycieli i młodszych kolegów wręczając im symboliczne kwiaty i upominki. Rodzicom natomiast podziękowali za trud wychowania i pomoc w codziennych szkolnych zmaganiach.

Następnie odbyła się dyskoteka połączona ze słodkim poczęstunkiem.

Życzymy tegorocznym absolwentom udanego wypoczynku

i dobrego startu w nowych szkołach.

 

 

Podróż  w czasie do Jurajsko - Botanicznego

Parku Dinozaurów w Kołacinku.

    W dniu 17 maja 2013 roku przedszkolaki oraz uczniowie  naszej szkoły pod opieką pań: Teresy Murawskiej, Krystyny Olobry, Anny Krawczyk i Anny Dąbrowskiej wyruszyli w niezwykłą

 podróż do czasów prehistorycznych. Uczestniczyli w wycieczce do Jurajsko -  Botanicznego  Parku w Kołacinku. więcej...

 

 

 


                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

II Festiwal Młodych Talentów Muzycznych

         25 kwietnia 2013 r. odbył się w  naszej szkole II Festiwal Młodych Talentów Muzycznych. Podejmując się  zorganizowania  festiwalu mieliśmy  na celu pokazanie talentów muzycznych dzieci z terenu miasta i gminy Gostynin, chcieliśmy również zmotywować młodych ludzi do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, głównie zależało nam na stworzeniu  okazji do wspólnej zabawy i integracji uczniów z rożnych szkół.  więcej...

 


                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

DZIEŃ ZIEMI 2013

22 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Uroczystość odbywała się pod hasłem „Mamy rady na odpady”. Uczniowie przedstawili  scenkę dotyczącą segregacji odpadów oraz zaprezentowali ekologiczne stroje w pokazie mody pt. „ Odzież podwójnie użyteczna”.

Opracowała: Monika Kacprzak.

 

 

Kolejny sukces naszych uczniów w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie podczas XIX Przeglądu Piosenki Gama 2013.

19 kwietnia wszyscy uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w wycieczce do Gostynina. Celem tego wyjazdu było dopingowanie koledze Filipowi Sztopelowi podczas jego udziału w XIX Przeglądzie Piosenki Gama 2013 zorganizowanemu przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. więcej...

 

SREBRNY MEDAL  DLA PATRYKA CIECHOMSKIEGO

czytaj artykuł...

 

 Sukces uczennic naszej szkoły w XXXV edycji

Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży

im. Janusza Korczaka

,, Pięknie Być Człowiekiem”.

       11 kwietnia 2013 r. cztery uczennice z naszej szkoły pod opieką pani Anny Dąbrowskiej wzięły udział w rejonowych eliminacjach konkursu recytatorskiego, dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.  więcej...

 


                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj 

Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny połączony z Światowym Dniem Lasu. więcej...

 

                                                     Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Dzień Kobiet

 8 marca 2013

 

                                                     Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Choinka Szkolna

25 stycznia 2013

 

       

W dniu 24 stycznia 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu w odbył się VII Szkolny Turniej w Badmintona, a zarazem

„II TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin” p. Szymona Szczypawki.  więcej...

”II TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin”

24 Styczeń 2013 r.

 

                                                     Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia 2013

 

 

                                                        Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Jasełka w kościele Świętego Marcina w Gostyninie

6 stycznia 2013

 


                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Jasełka

18 grudzień 2012 r.

 


                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

ŚLUBOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

     „Ja przedszkolak dzielny…” tymi słowami dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 28 listopada 2012 roku składały ślubowanie. więcej...

 

 

VI edycji konkursu  "Młodość bez nałogów

W VI edycji konkursu ,, Młodość bez nałogów” organizowanym przez SP w Sierakówku, nasza reprezentacja uczniów klas IV-VI zdobyła III miejsce. Tematem tegorocznej scenki profilaktycznej był problem wyboru właściwej postawy przez młodzież w sytuacji nietypowej. więcej...

 


                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Ustanowiono je, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po 123 latach niewoli – w 1918 roku stało się niepodległe, wolne od zaborców. W bieżącym roku mija 94 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, wydarzenia uznawanego za najważniejsze w naszej historii. W związku z tym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w „podróży przez historię” – uroczystej akademii przygotowanej pod kierunkiem pani Agnieszki Kowalskiej i pana Łukasza Flejszera. więcej...

 

 


                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

HALLOWEEN

31 Października 2012 r.

Święto duchów i potworów, ale przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy. Chętni uczniowie mogli tego dnia przebrać się w różne najstraszliwsze i najzabawniejsze stroje.  więcej...

 

 


                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Ślubowanie i pasowanie na ucznia

26 Października 2012 r.

26 października 2012 r. to dzień szczególnie świąteczny dla społeczności naszej szkoły. Tego dnia miała miejsce uroczystość  Ślubowanie  Pierwszoklasistów. Aktu pasowania na uczniów dokonał dyrektor szkoły pan Tadeusz Fijałkowski. Świadkami tego wydarzenia byli rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. więcej...

 

 

Wielki sukces absolwentki Szkoły Podstawowej w Zwoleniu!

 

        Tegoroczna absolwentka  Szkoły Podstawowej w Zwoleniu  Joanna Matuszewska została zakwalifikowana do Programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych w województwie mazowieckim.

     Wniosek o przyznanie stypendium Asia i jej rodzice zdecydowali się złożyć po dokładnym zapoznaniu się z regulaminem, którego zasady są  bardzo złożone i rygorystyczne.  Wszelkie formalności związane ze złożeniem wniosku miały miejsce już po zakończeniu roku szkolnego, obywały się w sekretariacie naszej szkoły i dokonywane były droga elektroniczną. więcej...

 

 

                                             Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

                                             Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Inauguracja nowego roku szkolnego 2012/2013

3 Września 2012 r.

3 września 2012r. cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2012/2013  więcej...

 

 

 

 

,

                                             Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

29 Czerwca 2012 r.

 


Aby obejrzeć zdjęcia z POŻEGNANIA KLASY VI kliknij tutaj

 

     
                                        Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

DZIEŃ JANUSZ KORCZAKA W NASZEJ SZKOLE

21 Czerwca 2012 r.

W dniu 21 czerwca 2012r. społeczność naszej szkoły włączyła się w ogólnopolskie obchody ROKU KORCZAKOWSKIEGO. Przygotowanie do tego dnia poprzedzone były realizacją zadań zawartych w projekcie edukacyjnym pt. „Janusz Korczak – przyjacielem dzieci i młodzieży” więcej...

 

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

X Święto Szkoły

16 Czerwca 2012 r.

16 czerwca 2012 roku był dniem ważnym dla polskich kibiców, ponieważ drużyna narodowa po raz pierwszy grała o ćwierćfinał na Euro  2012. Polakom się nie udało wygrać meczu z Czechami.

Otwarcia X Jubileuszowego Święta Szkoły dokonał Dyrektor p. Tadeusz Fijałkowski

Gośćmi naszymi byli m.in. Wójt Gminy Gostynin Pan Edmund Zieliński z małżonką, Starosta Gostyniński pan Jan Baranowski, Sekretarz Urzędu Gminy Gostynin Pani Marzena Bulińska, Skarbnik Gminy Pani Patrycja Rosa, radny Gminy Gostynin Szymon Szczypawka, Dyrektor Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem Pani Krystyna Janiszewska, Dyrektorzy szkół: Pani Ewa Kocielnik (SP Sokołów), Pani Ilona Dan (ZSPiG w Lucieniu). Zaproszenie przyjęli również emeryci z naszej szkoły. Goście otrzymali okolicznościowy, piernikowy znaczek - logo z napisem ,,X Święto Szkoły 16.06.2012”. więcej...

 

 

     
                                        Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień już 24 maja w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy.  więcej...

Dzień Mamy w Naszej Szkole

24 Maja 2012 r.

 

 

16.05.2012R.

Muzeum Kolejnictwa w Sochaczewie

W deszczową środę 16 maja 2012r. odbyła się wycieczka klas 0-III do Muzeum Kolejnictwa w Sochaczewie... więcej

 

 

     
                                        Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

08 maja 2012 roku uczniowie naszej szkoły tańcem, śpiewem oraz recytacją umilali  czas ludziom starszym, chorym i niepełnosprawnym podczas pikniku zorganizowanego dla nich przez  wójta gminy Gostynin – pana Edmunda Zielińskiego  w Centrum Tradycji i Kultury Wsi Gminy Gostynin w Białem. więcej...

Występ Krasnoludków na Pikniku w Białem

8 Maja 2012 r.

 

 

     
                                        Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

W dniu 27 kwietnia 2012 roku odbył się w szkole I Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów Muzycznych, którego mottem było „Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”. więcej...

Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów Muzycznych

27 Kwietnia 2012 r.

 

 

     
 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Dzień Kobiet

8 Marca 2012 r.

 

 

     

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Dzień Babci i Dziadka

10 Luty 2012 r.

 

 

  

                 W dniu 13 stycznia 2012 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu w odbył się VI szkolny turniej w badmintona, a zarazem

„I TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin” p. Szymona Szczypawki.  więcej...

”I TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin”

13 Styczeń 2012 r.

 

 

  

                 10 uczniów pod opieką p. T. Murawskiej i A. Smyczyńskiej wzięło udział w zajęciach podczas ferii zimowych... więcej

Ferie w Białem

18 Styczeń 2012 r.

 

 

  

                                                                                  więcej zdjęć tutaj

Jasełka w Kościele w Korzeniu

15 Styczeń 2012 r.

 

 

Jasełka

19 Grudnia 2011 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

Święto Odzyskania Niepodległości

11 Listopada 2011 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 


Ślubowanie i pasowanie na ucznia

21 Października 2011 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj  

 


Dzień Edukacji Narodowej

14 Października 2011 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

1 Wrzeœśnia 2011 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

 

 


Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

22 Czerwca 2011 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

 


Wielkie święto małej szkoły

4 Czerwca 2011 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 


Dzień Matki

26 Maja 2011 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

EUROPEJSKI  SUKCES  PATRYKA CIECHOMSKIEGO!

 

Trenujący JUDO w Szkole Podstawowej w Zwoleniu  PATRYK CIECHOMSKI zdobył  

BRĄZOWY MEDAL w wadze 90 kg na odbywających się w dniach 7-8 maja 2011 roku

w KOWNIE (LITWA) MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH  o Puchar Juniorek i Juniorów w Judo.

 

Więcej informacji znajdziesz tutaj

 


Dzień Ziemi

20 Kwiecień 2011 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutajPowitanie Wiosny

21 Marca 2011 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutajDzień Kobiet

8 Marca 2011 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

Podczas rozgrywanego w Bochni 5.03.2011r Pucharu Polski Juniorów w Judo

Patryk Ciechomski zdobył brązowy medal !!!

GRATULUJEMY I CZEKAMY NA ZŁOTO!


                                                                                     więcej zdjęć tutaj

Puchar Polski Juniorów w Judo

Więcej informacji znajdziesz tutaj

 

" MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM "

9 Luty 2011 r.

W dniu 9 lutego 2011r. odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom ”.

Więcej informacji znajdziesz czytaj tutaj
 

 Choinka Szkolna

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
Dzień Babci i Dziadka

20 Styczeń 2011 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
 Jasełka

20 Grudnia 2010 r.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
 
Samorząd Uczniowski przed pomnikiem pomordowanych

1 grudnia 1939 roku w Woli Łąckiej

Uczniowie wraz z Opiekunem złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
 
Dzień Seniora

14 Listopada 2010 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
 
Święto Odzyskania Niepodległości

11 Listopada 2010 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj


 PRZEGLĄD PIOSENKI PODRÓŻNEJ

05.11.2010 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 
Od lewej: Adam Dymowski, Natalia Ignaczak, Adrian Lebociński, Olivia Kowalczyk, Sebastian Starczewski, Weronika Rybicka, Zofia Kotfasińska, Patrycja Zaborowska

oraz wychowawczyni P. Anna Krawczyk

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

26.10.2010 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14.10.2010 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 
DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 "Zwolinki" w II fazie turnieju Orlika o Puchar Premiera Tuska

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 XXIV Rajd "Siedmiomilowe buty"

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 Turniej o Puchar Premiera

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutajVIII ŚWIĘTO SZKOŁY 16 VI 2010 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutajDzień Matki w naszej szkole

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutajV Bieg Uliczny w Gostyninie

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutajZAJĘCIA WARSZTATOWE W WARSZAWIE

28 kwietnia 2010 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutajDZIEŃ ZIEMI 2010

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutajW HOŁDZIE OFIAROM TRAGEDII POD SMOLEŃSKIEM - 10. 04. 2010 r.

12 kwietnia 2010 roku społeczność naszej szkoły oddała hołd ofiarom katastrofy lotniczej w której zginął PREZYDENT RP LECH KACZYŃSKI, jego żona Maria Kaczyńska oraz wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, przedstawiciele urzędów państwowych, wojska, Kościołów, Rodzin Katyńskich i innych. Uczniowie minutą ciszy uczcili pamięć ofiar tragedii. Samorząd Szkolny oraz Samorządy Klasowe zapalili znicze w symbolicznym miejscu naszej szkoły, upamiętniającym wszystkich Wielkich Polaków, którzy zginęli w katastrofie. CZEśĆ ICH PAMIĘCI!

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutajDZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
PAMIĘĆ O POWSTANIU STYCZNIOWYM

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
CHOINKA SZKOLNA

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
JASEŁKA SZKOLNE

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
HALLOWEEN

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
Konkurs plastyczny w Sierakówku

Więcej informacji znajdziesz tutaj

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
Poznajemy kulturę ludową... wycieczka do Kujawsko - Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
Reprezentacja naszej szkoły w "30 Biegu im. Janusza Kusocińskiego"

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
Udział naszego ucznia w międzyszkolnych zawodach pływackich "JESIEŃ 2009"

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Udział naszych uczniów w ogólnopolskiej akcji "BIEG JESIENI 2009"

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010 01. 09. 2009 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Zdjęcia z rozpoczęciatutaj


VII Święto Szkoły - 10 VI 2009 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Zdjęcia z wycieczki tutaj


Zielona Szkoła w Białym Dunajcu 01.06.2009 - 05.06.2009

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
II Konkurs "Sowa Mądra Głowa" - 27.05.2009

Więcej informacji znajdziesz tutaj"ZA KOPERNIKIEM" - WYCIECZKA DO TORUNIA 12 maja 2009 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Zdjęcia z wycieczki tutaj


Udział naszych uczniów w V edycji ogólnopolskiej akcji "POLSKA BIEGA 2009" - 9.05.2009

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Zdjęcia z zawodów tutaj


II Konkurs Piosenki Angielskiej w Sierakówku - 7.05.2009

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Zdjęcia z konkursu tutaj


Wysokie lokaty SP Zwoleń w IV Biegu Ulicznym w Gostyninie - 03.05.2009

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Zdjęcia z zawodów tutaj


XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "MŁODSZA LIGA SZKOLNA" - 29.04.2009

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Zdjęcia z konkursututaj


Czuwanie w Wielką Sobotę - 11.04.2009

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Zdjęcia z czuwania tutaj


Powitanie wiosny - szkolna koloriada 31.03.2009

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Zdjęcia z zabawy kliknij tutaj!!


IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej 25.03.2009

Więcej informacji znajdziesz tutaj

DZIEŃ KOBIET W ZWOLENIU 05.03.2009
ŚWIETO PAŃ I PANÓW 10.03.2009

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Zdjęcia z uroczystości Dnia Kobiet znajdziesz tutaj!!
Zdjęcia ze Święta Pań i Panów znajdziesz tutaj!!

Lekcja historii w Miejscu Pamięci w Gaśnym - 21.02.2009

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Zdjęcia znajdziesz tutaj!!
Choinka Noworoczna - 10.01.2009

Zdjęcia znajdziesz tutaj!!
JASEŁKA - 18.12.2008

Zdjęcia z tej uroczystości znajdziesz tutaj!!


APEL POLEGŁYCH W WOLI ŁĄCKIEJ - 1.12.2008

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj


ANDRZEJKI - 27.11.2008


Więcej informacji znajdziesz tutajŻYWA LEKCJA HISTORII - 27.11.2008


Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj


PATRYK CIECHOMSKI - złotym medalistą w Pucharze Polski OTK juniorów i juniorek młodszych w judo Jezierzyce k/Słupska 15 - 16.11.2008

(Na zdjęciu z trenerem Wojciechem Pudlikiem)


Święto Niepodległości

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj


Ślubowanie uczniów klasy I - 4.11.2008

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia z uroczystości kliknij tutaj


23.10.2008 - AKADEMIA Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia z akademii kliknij tutaj18 Pażdziernika 2008 - 48 Centralny Zlot Młodzieży PALMIRY 2008

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia z rajdu tutaj
Dień Edukacji Narodowej

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia z uroczystości klinkij tutaj
Wycieczka do "JuraPark" Solec Kujawski - 6.10.2008

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia z wycieczki klinkij tutaj
Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2008/2009

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2007/2008 - 20.06.2008

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia z uroczystości klinkij tutaj
Zielona Szkoła w Słupi 16.06.2008 - 18.06.2008

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
I Turniej Mini Piłki Siatkowej Plażowej trójek chłopców szkół podstawowych powiatu gostynińskiego - 13.06.2008

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia z uroczystości kliknij tutaj
Czwartki lekkoatletyczne - zespołowy sukces sportowy

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia z uroczystości kliknij tutaj
Konkurs Piosenki Szkolnej o tematyce rozrywkowej - 9.06.2008

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia z uroczystości kliknij tutaj
VI ŚWIĘTO SZKOŁY - 3.06.2008

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia z uroczystości kliknij tutaj knij tutaj
Konkurs Piosenki Szkolnej o tematyce rozrywkowej - 9.06.2008

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia z uroczystości kliknij tutaj
VI ŚWIĘTO SZKOŁY - 3.06.2008

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia z uroczystości kliknij tutaj /a> knij tutaj
Konkurs Piosenki Szkolnej o tematyce rozrywkowej - 9.06.2008

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia z uroczystości kliknij tutaj
VI ŚWIĘTO SZKOŁY - 3.06.2008

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia z uroczystości kliknij tutaj