PROJEKT EDUKACYJNY PROGRAMU

 

 

 

 

 

Pt. „ ZDROWE ODŻYWIANIE I DUŻO RUCHU

 

TO KLUCZ DO ZDROWIA …..MÓJ ZUCHU”

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

 

PROGRAM „TRZYMAJ FORMĘ”

„DBAM O ZDROWIE – JEM WARZYWA I OWOCE, PIJĘ WODĘ”

Na apelu szkolny przedstawiciele Samorządów Klasowych przeprowadzili pogadankę na temat znaczenia wody dla zdrowia  człowieka pt. „Woda zdrowia doda” .

Uczniowie  klasy V i VI uczestniczyli w zajęciach pt.   „ Jem zdrowo i kolorowo” podczas których przyrządzali sałatki owocowe i  warzywne.

 

Uczniowie klas V – VI wykonali plakaty  „Owoce i warzywa w poezji” na których zaprezentowali samodzielnie ułożone wiersze.

 

 

Uczennice klasy VI przeprowadziły zajęcia dla dzieci z klasy I pt.: „ Zdrowe warzywa i owoce jem, więcej o nich wiem”.

     

 

 

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

 

      

 

                                                                          

W ramach programu „Trzymaj formę” zostały w szkole ogłoszone dwa konkursy.

Dla oddziału przedszkolnego i klas 0-III konkurs  plastyczny na wykonanie dowolną techniką plakatu przedstawiającego owoc lub warzywo. Prace zostały ocenianie przez JURY w składzie: p. Monika Kacprzak, p. Teresa Murawska i p. Anna Krawczyk. Dla klas IV-VI był to konkurs pt. „Hasło o zdrowym odżywianiu”. Prace oceniały p. Monika Kacprzak i p. Agnieszka Kowalska. 

APEL Z OKAZJI „DNIA OWOCÓW I WARZYW”

Wyniki konkursu zostały ogłoszone na  apelu z okazji „Dnia owoców i warzyw”, który odbył się ….. maja 2013r.  Podczas apelu uczennice klasy IV przekazały informacje o wybranych warzywach i ich znaczeniu  dla naszego zdrowia. Przedszkolaki rozpoznawały warzywa i owoce oraz zgadywały zagadki o owocach.

 

Opracowała:

Monika Kacprzak

 

      

 

    

 

W dniu 19 marca podczas zebrania ogólnego z rodzicami uczennice Natalia Skalska i Łucja Kaczmarek przedstawiały prezentację „12 zasad zdrowego odżywiania”. Prelekcja ta była zaprezentowana  w ramach programu realizowanego przez naszą szkołę pt. „ Trzymaj formę” , którego organizatorem jest SANEPID w Gostyninie. 

Opracowała: Monika Kacprzak

 

 

 

ROK SZKOLNY 2011/2012

 

 

 

 

W ramach projektu zorganizowano „SPORTOWE POWITANIE WIOSNY”, którego hasłem przewodnim było „ W zdrowym ciele zdrowy duch, kiedy wiosna ćwicz za dwóch”.

Oto zdjęcia z tej imprezy.

 

 

 

 

Uczniowie klasy IV i V brali udział w konkursie „ABC o zdrowiu” a uczniowie klasy IV w konkursie „MISTRZ KRZYŻÓWEK”.

 

  

   

 

 

 

 

Podczas Happening Ekologiczno-zdrowotny uczniowie przygotowali scenki

„stragan witaminowy i stragan zielarski”, brali udział w zabawach sportowych

„sportowe zmagania z nutką ekologii” z wykorzystaniem materiału ekologicznego. Podsumowano konkursy „ MISTRZ KRZYŻÓWEK” i

„ABC o zdrowiu”

 

                                         więcej zdjęcia z happeningu.

 

 

 

 

Zajęcia dla przedszkolaków z języka angielskiego i edukacji prozdrowotnej przeprowadzone prze uczennice klasy VI na temat zdrowego odżywiania i aktywności ruchowej.