WYCIECZKI SZKOLNE

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Wycieczka do ZOOSafari w Borysewie

Dnia 16 maja 2019r. uczniowie klas O-III i 3 ucz. z kl. IV-V wyjechali na wycieczkę szkolną do ZOOSafari w Borysewie k/ Łęczycy. To miejsce jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych i przyrodniczych w Polsce nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Położone jest na terenie ok. 25 ha, gdzie można podziwiać zwierzęta egzotyczne, a także rzadkie, chronione gatunki zwierząt pochodzące z Azji, Afryki i najdalszych zakątków świata. Wszystko to rozmieszczone jest na wspaniale zaaranżowanym terenie.

Pobyt rozpoczął się od zajęć edukacyjnych na temat: „Roślinożercy, mięsożercy, ssaki, gady, płazy, czyli jak nasza fauna różnicuje się pod względem pożywienia”. Uczniowie poznali bliżej jaszczurkę agamę, żółwia, węża oraz jeża. Mieli okazję dotknąć małe zwierzaki i z bliska porównać ich pokrywę skórną.

Następnie miały możliwość uczestniczyć w pokazowym karmieniu przepięknych, białych tygrysów bengalskich/zwierzęta unikatowe na skalę światową/ i  przyjrzeć im się  z bliska.

Potem zwiedzaliśmy ZOOSafari z pokładu ZOOKolejki, a w trakcie przejażdżki słuchaliśmy ciekawych informacji przewodnika dotyczących oglądanych gatunków dzikich zwierząt. Z dużym zainteresowaniem dzieci podziwiały fokę szarą, która pięknie się nam zaprezentowała, a także surykatki, pieski preriowe, pawie, pytony, lwy, żyrafę, wielbłądy, strusie  i wiele innych gatunków zwierząt

            W mini zoo uczniowie przyglądali się z bliska m.in. kózkom miniaturkom, owieczkom kameruńskim, osiołkom i królikom, w czasie, gdy najbardziej odważni jeździli na kucyku.

            Po obiedzie dzieci znalazły się w magicznej krainie dziecięcej fantazji      i ekspresji ruchowej tj. w figlarni. Moc frajdy dały im wielkie zjeżdżalnie, wspinanie się na ogromnego żółwia, przejście przez długą, dmuchaną dżdżownicę, czy nurkowanie wraz z delfinami w basenie z piłeczkami. Tu dzieci spożytkowały resztki swojej energii.

            Wizyta w tym miejscu na pewno na długo pozostanie dzieciom w pamięci. Na  wycieczkę dzieci wyjechały pod opieką swoich wychowawczyń:  p. K. Olobry, p. A. Dąbrowskiej, p. A. Smyczyńskiej i p. A. Krawczyk.

 

 

Trzydniowa wycieczka do Zakopanego

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

          Każda podróż to wielka przygoda, z której pragniemy wyciągnąć jak najwięcej. Z obiektywem w ręce przemierzamy drogi, ścieżki, szlaki, aby zatrzymać czas, utrwalić piękno chwili i miejsca. Gromadzimy pamiątki, które będą nam przypominały minione chwile, wyrażamy słowem to, co nas podczas podróży najbardziej urzekło. Z każdej wędrówki przywozimy jeszcze coś równie cennego: wiedzę na temat miejsca, które się odwiedziło. Taki też cel postawiliśmy sobie, organizując wycieczkę do Zakopanego. 

            24 kwietnia  o godzinie 8.00 przed szkołą odbyła się zbiórka uczestników wycieczki, po pożegnaniu z rodzicami,  wyruszyliśmy w trasę, aby jak najszybciej dotrzeć do Zakopanego. Towarzyszyli nam opiekunowie: pani Anna Dąbrowska, pani Krystyna Olobry oraz pan Michał Szczepaniak. Około godziny 14 dotarliśmy pod Wielką Krokiew- najsłynniejszą  polską skocznię narciarską. W okresach przejściowych, tzn. w dniach wolnych od zawodów i treningów, obiekt ten jest bardzo popularnym miejscem turystycznym, dzięki wybudowanej na szczycie skoczni platformie widokowej. Ogromną atrakcją dla nas okazał się wjazd na skocznię kolejką linową.

 

           Kolejnym punktem wyjazdu był spacer po Krupówkach oraz zakup pamiątek.  O godzinie 17 pojechaliśmy do willi Reymontówka w Kościelisku. Po zjedzeniu pysznego obiadu podziwialiśmy piękne pokoje oraz cudowne widoki z naszych okien.

            Po pierwszej nocy w nowym miejscu wszyscy o godz. 8.00 stawili się na pysznym śniadaniu, po naładowaniu akumulatorów wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę, dzień przywitał nas słonecznie, to dobrze, bo w planach mieliśmy wycieczkę górską. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Zakopanego jest Morskie Oko. Można dostać się tam pieszo lub dorożką. Oczywiście wybraliśmy ciekawszą opcję, aby w pełni zachwycić się pięknem otaczającej przyrody. Widoki na Tatry zapierały dech w piersiach, trasa nie była łatwa, wznosiła się w górę, miejscami była kamienista. Po około godzinie marszu zbliżyliśmy się do Wodogrzmotów Mickiewicza, które dało się słyszeć już z daleka ze względu na huk wody spadającej na głazy w dole wodospadu. Sam wodospad składa się z trzech kaskad liczących łącznie 10 m. Spędziliśmy tu chwilę. Po kolejnej godzinie marszu dotarliśmy nad Morskie Oko, to największe jezioro w Tatrach, które leży w Dolinie Rybiego Potoku. Rozciąga się tu widok na Tatry Wysokie i szczyt Rysy. Krajobraz piękny i malowniczy, zadziwiający, pod koniec kwietnia woda w jeziorze była skuta lodem, wokół było mnóstwo śniegu. Nad brzegiem jeziora leży schronisko górskie, które okazało się dla nas wybawieniem, mogliśmy tu odpocząć posilić się przed droga powrotną.  

   Trzeciego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do oddalonego 60 km od Krakowa , największego parku rozrywki w Polsce - Energylandia, który znajduje się w miejscowości Zator. To hektary atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. My korzystaliśmy ze wszystkich możliwych ekstremalnych przejażdżek np. Roller Coaster Mayan, Tsunami Drop czy Apokalipto. Była fajna zabawa i ciekawe doznania. Niestety o godzinie  15.00 musieliśmy zakończyć naszą wycieczkę, wsiąść do  wygodnego autokaru  i wracać do domu. Nasza wycieczka była bardzo ciekawa i udana. Nikt się nie nudził i nie narzekał. Pogoda dopisała. Wszyscy o godzinie 21.00 wróciliśmy uśmiechnięci do domu bogatsi o nowe doświadczenia.                        

          W bogatym programie wycieczki nie zabrakło czasu na dobrą zabawę: wspólną grę w piłkę, ognisko i biesiadowanie, rozmowy po zmroku. Miło było spędzić czas wśród dobrych przyjaciół.  Z pobytu w Zakopanem przywieźliśmy mnóstwo pamiątek i wrażeń. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, poznaliśmy historię, tradycję ważnego dla Polski regionu. Przez cały czas byliśmy razem i to kolejna wartość płynąca z wyjazdu.

           Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tej wycieczki. Szczególne podziękowania kierujemy do Agencji Turystycznej „Ban-Tur”, a przede wszystkim pana Mateusza Banasiaka, który po raz kolejny zorganizował dla nas wspaniałą wycieczkę zapewniając nam bezpieczeństwo oraz doskonałe warunki.

 

Dickensowska zaduma nad szczęściem człowieka i bowlingowe szaleństwo

           

W poniedziałek, 17 grudnia br., w ramach mikołajkowej niespodzianki, uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII wybrali się wraz z opiekunkami – p. A. Szczepaniak,
p. A. Kowalską i p. I. Kucharską na wycieczkę do  Płocka.

Na początku udali się do kręgielni, by – podczas wspólnej gry – podnieść swoją aktywność ruchową i wdrażać do aktywnego wypoczynku. Niektórzy uczniowie mieli okazję po raz pierwszy uczestniczyć w tego typu zajęciach, co okazało się dla nich cennym doświadczeniem i fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy
i nauki  - innym niż dotychczas.

Po przygodzie z bowlingiem, wycieczkowicze udali się do Ogrodów Światła – świątecznej iluminacji, przy której zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Następnym punktem planu wyjazdu była wizyta w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku w celu obejrzenia niezwykłego widowiska muzycznego
pt. Opowieść wigilijna będącego adaptacją słynnej książki Karola Dickensa. Postać głównego bohatera – okrutnego i skąpego Scrooge a, który dzięki radom swojego przyjaciela oraz duchów wigilijnych uzmysłowił sobie, co tak naprawdę niosą ze sobą święta Bożego Narodzenia, jakie jest ich przesłanie oraz znaczenie,  ukazała naszym  uczniom  skutki samotności spowodowanej egoizmem i chciwością i przypomniała o potrzebie wzajemnej życzliwości. Ponadto wprowadziła młodych widzów w świąteczną atmosferę i zaznajomiła
z treścią jednego z bardziej znanych dzieł dziewiętnastowiecznej literatury angielskiej.

Ostatnim punktem wycieczki było oczywiście udanie się do jednej z ulubionych  restauracji większości dzieci (i dorosłych), w której mogli zaserwować sobie ulubione zestawy i nieco odpocząć po całodniowych atrakcjach.

Dzięki wyjazdowi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym, nauczyli się właściwego zachowania w teatrze, a także poszerzyli swoją wiedzę
 z zakresu literatury. Ponadto – dzięki wizycie w kręgielni – zintegrowali ze sobą, dostrzegając pozytywne strony zdrowej rywalizacji i wspólnej zabawy.

 

 

Warsztaty na jesienną nutę i szalona zabawa w parku trampolin

 

         W poniedziałek, 5 października br., uczniowie klas: IV, V, VI wybrali się wraz z opiekunami (p. A. Szczepaniak, p. M. Szczepaniakiem i p. I. Kucharską) na wycieczkę do Płocka. Celem wyjazdu było uczestnictwo w warsztatach, podczas których dzieci miały okazję wykazać się twórczą inwencją, wykonując jesienne stroiki. Następnie uczniowie udali się do parku trampolin Adrenalina, gdzie korzystali – pod czujnym okiem animatora – z trampolin, basenów z gąbkami, strefy koszykówki i piłki ręcznej,  co było dla nich nie tylko sporym wysiłkiem fizycznym, ale przede wszystkim superzabawą.

Aby obejrzeć FILMIK kliknij tutaj

        Wycieczka, choć krótka, okazała się dla wszystkich możliwością rozwinięcia nie tylko swoich artystycznych  czy sportowych umiejętności, ale też okazją integracji ze szkolnymi koleżankami i kolegami poza murami szkoły.

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

            W dniu 24 maja 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I- III pod opieką swoich wychowawców: pań: K. Olobry, A. Smyczyńskiej, A. Krawczyk, A. Dąbrowskiej, wzięli udział w wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie. W ramach rządowego programu Edukacja dla Bezpieczeństwa  w sali „OGNIK” odbyły się praktyczne zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa, w szczególności przeciwpożarowego.     

     Celem programu jest kształtowanie wiedzy dzieci i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia.

      Dzieci z zainteresowaniem słuchały pana strażaka prowadzącego zajęcia, z uwagą śledziły filmiki profilaktyczne oraz brały czynny udział w scenkach udzielania pierwszej pomocy.

 

Wycieczka do Happy Parku k. Płocka

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

18 maja 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III wyjechali na wycieczkę do Stróżówka k/Płocka - największego w okolicy parku rozrywki dla najmłodszych. Centrum zabaw zapewniło dzieciom moc atrakcji, wiele zabaw i radości. Happy Park umożliwił dzieciom aktywnie i zdrowo spożytkować ich pokłady energii.

Na tę wycieczkę dzieci wyjechały pod opieką swoich wychowawczyń:  p. K. Olbory, p. A. Smyczyńskiej, p. A. Dąbrowskiej i p. A. Krawczyk.

 

Piernikowy zawrót głowy

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W środę, 11 kwietnia 2018 r., uczniowie szkoły w Zwoleniu wybrali się wraz z opiekunami: p. A. Dąbrowską, p. A. Smyczyńską oraz p. A. Szczepaniak na całodniową wycieczkę do Torunia.

Wizytę w mieście Mikołaja Kopernika rozpoczęliśmy od zwiedzania pięknych zabytków Zespołu Staromiejskiego, o których barwnie opowiadał pan przewodnik.

Następnie odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym uczniowie mieli okazję zbadać zjawiska z różnych dziedzin nauki i poznać prawa przyrody. Miejsce to z pewnością pobudziło kreatywność wycieczkowiczów i zainspirowało ich do samodzielnych poszukiwań oraz aktywnego przyswajania wiedzy o nauce, technice, przyrodzie i kulturze.

Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Planetarium, które – dzięki niesamowitym projekcjom wyświetlanym na nowoczesnym sprzęcie – pozwoliło dzieciom odlecieć w kosmos i dotknąć gwiazd,  a przede wszystkim – lepiej poznać  budowę Wszechświata, gwiazdozbiory, odkryć tajemnice wielu planet, a nawet galaktyk.

Po tej kosmicznej przygodzie wycieczkowicze udali się do Żywego Muzeum Piernika, w którym mogli zobaczyć galerię niezwykłych form piernikowych oraz poznać technologię wypiekania pierników na przestrzeni wieków. Wzięli również udział w pokazie tradycyjnego wypieku pierników według receptur sprzed 500 lat, podczas którego, pośród zapachów kardamonu, imbiru i kory cynamonowej, słuchając toruńskich legend i opowieści, czekali na gotowy wypiek, który potem zabrali ze sobą do domu.

Wycieczka okazała się dla uczniów cennym doświadczeniem, podczas którego zdobyli niezwykle cenną wiedzę z różnych dziedzin nauki, zwiedzili urokliwy Toruń i aktywnie spędzili czas poza szkołą, do domu zaś wrócili pełni pozytywnych wrażeń bardzo zadowoleni.

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

Wycieczka do Płocka

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

09 maja 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-IV wyjechali na wycieczkę do Płocka. W Płocku zwiedziliśmy ZOO, gdzie dzieci najbardziej zachwycone były Akwarium. Następnie pojechaliśmy do Stróżówka k/Płocka - największego w okolicy parku rozrywki dla najmłodszych. Centrum zabaw zapewniło dzieciom moc atrakcji, wiele zabaw i radości. Happy park umożliwił dzieciom aktywnie i zdrowo spożytkować ich pokłady energii.

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Samolotem z Warszawy do Gdańska…

Dnia 12 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami: p. Anną Dąbrowską i Anną Smyczyńską udali się na wycieczkę do Gdańska.

            Wyjazd rozpoczął się od zbiórki przed szkołą już o 3.30. Autokarem firmy „Ban-Tur” dojechaliśmy do Warszawy na Lotnisko Fryderyka Chopina. Następnie odbyła się odprawa. O godzinie 8.10 siedzieliśmy wygodnie w samolocie, którym lecieliśmy do Gdańska. Lot trwał około 40 minut. Z lotniska w Gdańsku udaliśmy się pociągiem do Sopotu. Po spacerze na sopockim Molo wróciliśmy pociągiem do Gdańska, gdzie zwiedzaliśmy Stare Miasto wraz z najważniejszymi zabytkami: Pomnik Neptuna, Złota Brama, Bazylika. Zmęczeni, ale i zadowoleni, mieliśmy chwilkę na zakup pamiątek. Po posiłku w Mc Donald pociągiem InterCity udaliśmy się w drogę powrotną do Kutna, a stąd autobusem do szkoły.

Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia byliśmy bardzo zadowoleni.  Z pewnością zawdzięczamy to Agencji Turystycznej „Ban-Tur”, a przede wszystkim panu Zbigniewowi Chorążkowi, który wzorowo zrealizował program wycieczki.

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

PIELGRZYMKA DO SKĘPEGO I SIERPCA

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

   W dniu 18 czerwca 2016r. uczniowie klasy III wraz z rodzicami brali udział w pielgrzymce autokarowej jako dziękczynienie za dar I Komunii św. Wycieczkę zorganizował ks. Artur Ciuba, a opiekunem była p. Renata Matuszewska. Pierwszym punktem było Skępe, gdzie zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej. W miejscu objawień Maryi odmówiliśmy wspólnie Litanię loretańską. Następnie wyruszyliśmy do Sierpca. Tam w Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej Pani Niezawodnej Nadziei odprawiona została przez naszego księdza Msza św. W intencji dzieci i ich rodzin. Poznaliśmy historię tego sanktuarium, którym opiekują się siostry Benedyktynki. Siostra Maura Zielińska poczęstowała nas słodkimi wypiekami oraz ofiarowała wodę z cudownego źródełka.

   Ostatnim punktem pielgrzymki było zwiedzanie Muzeum Mazowieckiej Wsi, które bardzo nam się podobało. Na zakończenie jedliśmy kiełbaski z ogniska oraz pajdę wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem.

   Zarówno pogoda, jak i dobry humor nam dopisywały. Nie możemy się już doczekać kolejnej pielgrzymki.

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

WYCIECZKA DO STADNINY W ŁĄCKU

W dniu 16 czerwca 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawczynią p. Krystyną Olobry oraz uczniowie klasy I i IV z wychowawczynią p. Anną Dąbrowską udali się z wizytą do Stada Ogierów w Łącku. Była to wycieczka integracyjna, ponieważ dzieciom towarzyszyły ich mamusie.

     Wraz z pracownikiem stadniny, który nas oprowadzał po terenie, zobaczyliśmy stajnie z końmi, kucyki, powozownię z bryczkami, karetami oraz liczne medale i puchary, które zdobyły na zawodach konie. Super atrakcją była przejażdżka bryczką po najbliższej okolicy w promieniach letniego słońca. Wyjazd zakończył się pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

     Apetyt i humor wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywał. Mile będziemy wspominać ostatnie przed wakacjami, tak atrakcyjne dni nauki szkolnej.

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

„Warszawa da się lubić …"

Dnia 06 czerwca 2016 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami: p. Anną Dąbrowską, Teresą Murawską, Krystyną Olobry, Agnieszką Kowalską oraz Anną Smyczyńską udali się na wycieczkę do Warszawy.

            Po dojechaniu do stolicy spotkaliśmy się z lokalnym przewodnikiem, który przedstawił nam program wycieczki.   Pierwszym jego punktem była wizyta w Manufakturze Lizaków na Starym Mieście, udały się tam dzieci z klas 0-III. Wiele satysfakcji i radości sprawiło  im własnoręczne wykonanie lizaków, za co otrzymali certyfikat ,,Małego cukiernika”.  

            W tym samym czasie uczniowie  z klas IV- VI pojechali do Parku Trampolin ,,Hangar 646” miejsca, które łączy rozrywkę ze sportem. Miłośnicy dobrej zabawy i skakania mieli dla siebie aż 2700 metrów kwadratowych przestrzeni wypełnionych trampolinami, planszami i batutami.

 

        Gdy obydwie grupy spotkały się zaczęliśmy wędrówkę po Starym Mieście.  Zobaczyliśmy: Kolumnę Zygmunta III Wazy, Plac Zamkowy i Zamek Królewski - niegdyś rezydencję królów, obecnie muzeum. Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta, gdzie podziwialiśmy XV - wieczne kamienice oraz pomnik Syrenki, który stoi w centrum Rynku. Jest on otoczony fontanną, przy której można ochłodzić się w gorące dni. Potem wąskimi uliczkami dotarliśmy do  średniowiecznych murów obronnych i najciekawszego ich fragmentu – Barbakanu oraz Pomnika Małego Powstańca. Oczywiście nie mogło zabraknąć zakupu pamiątek. Z okien autokaru widzieliśmy wieżowce sięgające chmur, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik oraz  Stadion Narodowy.

            Kolejnym punktem programu był przejazd warszawskim  metrem, była to dla nas ogromna frajda.

            Podczas wizyty na Lotnisku Fryderyka Chopina mieliśmy okazję oglądać przyloty i starty samolotów. To  naprawdę robi wrażenie! Jakże byliśmy zadowoleni oglądając konferencję prasową z zawodnikami narodowej  reprezentacja Polski w siatkówce, którzy właśnie przylecieli z Tokio.

            Po wizycie na lotnisku, zmęczeni, ale i zadowoleni, udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.  Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia byliśmy bardzo zadowoleni.  Jesteśmy wdzięczni panu Mateuszowi Banasiakowi, właścicielowi Agencji Turystycznej ,,Ban Tur”, który zadbał  o komfort naszej podróży oraz  realizację planu   wycieczki.

 

                                                             Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Wizyta w HAPPY PARKU

     19 października 2015 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-IV wyjechali do największego w regionie parku rozrywki w Stróżewku. Centrum zabaw zapewniło dzieciom moc wrażeń i wiele atrakcji, które pozwoliły im podejmować aktywność fizyczną w różnych formach. W tym królestwie szkolnych wrażeń, radosnych chwil i wyśmienitych atrakcji, pełnej przygody i zabawy szybko płynął czas. HAPPY PARK umożliwił aktywnie i zdrowo spożytkować dzieciom pokłady nieskończonej energii jaka w nich drzemie

     Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie wychowawczynie klas 0- III : p. Anna Dąbrowska, p. Teresa Murawska, p. Anna Dąbrowska, p. Krystyna Olobry.

     Agencji turystycznej BAN- TUR w osobie p. Mateusza Banasiaka oraz kierowcy- panu Zbyszkowi dziękujemy za doskonałą organizację i bezpieczny dojazd do celu.

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Zielona  Szkoła w Goreniu Dużym

            22 czerwca 2015r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na Zieloną Szkołę do Gorenia Dużego.  Wśród uczestników byli uczniowie klas I – VI. 15  uczniów wyjechało w ramach projektu unijnego „Moja Przyszłość”. Uczniowie wyjechali pod opieką pań: Anny Krawczyk, Moniki Kacprzak oraz Anny Smyczyńskiej, kierownikiem wyjazdu była pani Anna Dąbrowska. Po zakwaterowaniu się zwiedzaliśmy obiekt, uczniowie jeździli na gokartach, zwiedzali mini ZOO oraz robili zakupy w sklepiku. Po obiedzie odbyły się zajęcia edukacyjne z pieczenia chleba, podczas tych zajęć każdy  wyrabiał ciasto na bułkę, ponadto uczniowie rozróżniali zboża oraz poznali etapy pieczenia chleba. Końcowym efektem tych zajęć były pyszne bułeczki własnoręcznie wykonane przez dzieci. Po obiedzie wszyscy udaliśmy się na plac zabaw. Wieczorem spotkaliśmy się przy ognisku. Następnego dnia mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych na temat lasu. Następnie odbyły się warsztaty z twórcami ludowymi, część uczniów robiła kwiaty z bibuły, cześć rzeźbiła w drewnie. Po kolacji spotkaliśmy się z zoologiem, który przyjechał do nas z legwanem i wężami. Poznaliśmy wiele ciekawych informacji na temat tych zwierząt. Po kolacji była dyskoteka. Po szalonej zabawie udaliśmy się na nocny wypoczynek. 24 czerwca 2015r. wróciliśmy do swych domów, byliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z pobytu w Goreniu. Ten wyjazd  z pewnością  pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

 

Wycieczka do Torunia

Zajęcia w ramach projektu "Moja Przyszłość"

w Planetarium i Młynie Wiedzy

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

        20. 12. 2014r.  w ramach projektu ,, Moja Przyszłość" pojechaliśmy  na wycieczkę do Torunia. Opiekę nad uczniami pełnili: pani Anna Dąbrowska, pani Monika Kacprzak oraz pan Michał Szczepaniak.

       Podczas spaceru po Toruniu zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz i inne zabytki na toruńskiej Starówce. Następnie kupiliśmy  pierniki i  udaliśmy się na zajęcia edukacyjne w Geodium i Orbitarium.

      Kolejnym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film pt ,,Osiem planet?". Poznaliśmy najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżyło nam to  tajemnice planet i galaktyk.

      Następnie zjedliśmy obiad i udaliśmy sie na wspaniałą przygodę z nauką w Centrum Nowoczesności ,,Młynie wiedzy". Zwiedzane wystawy pokazały nam  znaczenia nauki, techniki i kultury w życiu codziennym współczesnego człowieka. Mogliśmy osobiście przeprowadzać eksperymenty i stać się na chwilę prawdziwymi naukowcami.  

Wycieczka była bardzo udana, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

       Serdecznie dziękujemy panu dyrektorowi - Tadeuszowi Fijałkowskiemu, który dopełnił niezbędnych formalności, dzięki czemu mogliśmy uczestniczyć w tym edukacyjnym przedsięwzięciu.

                                                                        Anna Dąbrowska

 

                                           Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Wyjazd rodzinny do Płocka

      30 września 2014. z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią,  rodzicami, rodzeństwem pojechali do ZOO w Płocku. Podróż odbyła się autobusem gminnym. Odwiedziny  zwierząt sprawiły wszystkim wiele radości. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Parku Jordanowskiego. Wszyscy byli pod wrażeniem nowoczesnych sprzętów,  zabawa była doskonała, mnóstwo  emocji  towarzyszyło uczniom przy wspinaniu się na ogromną pajęczynę oraz na ściankę wspinaczkową.

       Pomysłodawcami  tego wyjazdu byli rodzice trzecioklasistów, oni również zakupili dla wszystkich lody. Wychowawczyni i uczniowie składają im serdeczne podziękowania za wspólny wyjazd, który z pewnością  pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Anna Dąbrowska

 

                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka dzieci i młodzieży
do Przasnysza i Rostkowa

            Dnia 20.09.2014r. uczniowie naszej szkoły pod opieką katechetki P. Renaty Matuszewskiej wzięli udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Towarzyszyło jej hasło: "Jestem dzieckiem Boga". W 7 km wędrówce z miejsca chrztu do miejsca narodzin św. Stanisława Kostki towarzyszyła nam piękna pogoda i uśmiech na twarzy. Msza św. której przewodniczył bp płocki Piotr Libera była centralnym punktem pielgrzymki. Oprócz spotkania na placu przy sanktuarium,  odwiedziliśmy kościół i miejsca wokół świątyni, związane z  patronem.

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

 

RAJD  ROWEROWY  NAD  JEZIORO ZDWORSKIE

     

Dnia 25 czerwca 2014r. uczniowie klas IV-VI pod opieką nauczycieli udali się na rajd rowerowy do Zadworza. Pogoda była wymarzona – świeciło słoneczko i było bardzo ciepło. Uczniowie grali w piłkę plażową oraz piekli kiełbaski w ognisku. O godzinie 13.00 wróciliśmy do szkoły. Nad bezpieczeństwem czuwali opiekunowie p. Anna Dąbrowska, p. Agnieszka Kowalska, p. Michał Szczepaniak i p. Łukasz Flejszer.

 

INTEGRACYJNY BIWAK W TEODOROWIE

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dniach 30-31 maja 2014r. uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w biwaku integracyjnym w Szkole Podstawowej w Teodorowie. Zostali tam zaproszeni przez GROMADĘ ZUCHOWĄ, DYRAKCJĘ I RADĘ PEDAGOGICZNĄ. Uczniowie z Teodorowa i ze Zwolenia wspólnie uczestniczyli we wrześniu w wycieczce do Karpacza, Pragi i Tropikalnej Wyspy, jako nagroda w projekcie „Dziecięca Akademia Przyszłości”. Podczas biwaku dyrektor szkoły pan Tadeusz Fijałkowski w ramach podziękowania wręczył na ręce pani Dyrektor Szkoły Podstawowej   w Teodorowie pamiątkowe zdjęcie ze wspólnego wyjazdu z piękną dedykacją. Uczniowie miło spędzili czas na grach i zabawach przygotowanych przez gromadę zuchową. Było też wspólne przygotowywanie kolacji i śniadania, wspólne ognisko. Noc szybko minęła i następnego dnia podziękowaliśmy gospodarzom za tak miłe przyjęcie i pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów.

Agnieszka Kowalska

 

 

                                                                                                      Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Zielona Szkoła w "Słonecznej Farmie”.

       29 maja  45 uczniów i przedszkolaków z naszej szkoły  wyjechało na Zieloną Szkołę do ,,Słonecznej Farmy‘’ w Budach Lucieńskich. Opiekunkami dzieci były: pani Krystyna Olobry, Anna Krawczyk, Anna Dąbrowska i Teresa Murawska. Wyjazd sfinansowali rodzice, Rada Rodziców oraz Szkolna Kasa Oszczędnościowa.

        Gdy dojechaliśmy na miejsce zachwyciło nas urocze położenie Farmy. Po zakwaterowaniu się w komfortowych pokojach i chwili odpoczynku udaliśmy się na pyszny obiad. Następnie poszliśmy na spacer nad jezioro, droga prowadziła przez las, nad jeziorem pasła się sympatyczna rodzinka kózek. W drodze powrotnej odwiedziliśmy boisko, graliśmy w piłkę nożną  i kosza.  Okazało się ze tryskamy ogromnymi pokładami energii. Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na zajęcia edukacyjne. Braliśmy udział w pieczeniu chleba i pizzy.  Skosztowaliśmy też pysznych ciast domowego wypieku. Korzystając z czasu wolnego spacerowaliśmy po gospodarstwie, podziwialiśmy piękne nenufary, ogród warzywny, cały czas towarzyszyły nam przyjazne psy i piękne kucyki. Wiele radości sprawiła nam zabawa na placu zabaw. Następnie konsumowaliśmy kiełbaski z grilla, własnoręcznie wykonaną pizze oraz swojski chleb, ekologiczne warzywa i wędliny. Po tak pysznej kolacji udaliśmy się na spacer po okolicy, po drodze spotkaliśmy sarny i zające. Wieczorem braliśmy udział w dyskotekowych szaleństwach. Zabawa była doskonała. Po tak ciekawym i aktywnym dniu udaliśmy się na spoczynek. Dla niektórych uczestników była to pierwsza noc spędzona poza domem, dzięki naszym paniom, które zastąpiły nam mamy wszyscy dzielnie przetrwali noc.

      Następnego dnia po pysznym śniadaniu mieliśmy spotkanie z leśnikiem, Pan Piotr opowiadał niezwykle  ciekawie o lesie i zwierzętach w nim żyjących. Ogromna frajdę sprawiło nam szukanie w lesie poroży łosia i dwóch jeleni. Po spotkaniu z leśnikiem nadszedł czas na złożenie podziękowań gospodarzom Słonecznej Farmy za niezwykłą gościnność jakiej doświadczyliśmy podczas pobytu, po serdecznym pożegnaniu,  udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.  Po wizycie  pozostają wspomnienia i żal, że czas upływa tak szybko. Może za rok przyjedziemy tu na dłużej?                                                                                                                                                              

Anna Dąbrowska

 

                                        Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Zwiedzanie Warszawy z Fundacją OMNIBUS 

            8 kwietnia 2014 r. grupa 35 uczniów, głównie klas III-VI wraz z absolwentami,  dzięki Fundacji  OMNIBUS,  miała możliwość uczestniczenia w wycieczce do Warszawy.  Fundacja zapewniła przewodnika na zwiedzanie głównych zabytków Warszawy i bilety do Centrum Nauki Kopernik.  Fundacja wspiera szkoły, a uczniów zachęca  do rozwijania zainteresowań nauką. Podejmuje wiele różnorodnych inicjatyw na rzecz rozwoju nauki i poszerzania wiedzy w społeczeństwie. Jest organizacją pozarządową, działającą na zasadach "non-profit". 

           Uczestnicy wycieczki poznali historie zwiedzanych miejsc min. Starego Miasta, Krakowskiego Przedmieścia, Pałacu Prezydenckiego, Grobu Nieznanego Żołnierza. Rozpoznawali pomniki sławnych Polaków- Kolumnę Zygmunta III Wazy, Mickiewicza, Kilińskiego, Piłsudskiego, Kopernika. Najważniejszym punktem wyjazdu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to wymusza na uczniach poznawanie tajników nauki. Dzieci mają możliwość działania i samodzielnego eksperymentowania. Fizyka, matematyka czy chemia staje się dzieciom bliższa, a nawet spotykana w codziennym życiu.   Uczniowie mają możliwość korzystania z  objaśnień  asystentów, studentów i pracowników.   W gąszczu  naukowych  stanowisk czas mija bardzo szybko. Wielu uczniów zostało zachęcone do kolejnego wyjazdu do CNK, aby  poznawać to już zna nauka lub odkrywać nowe zjawiska.

W organizację wyjazdu włączyła się Rada Rodziców, która również sfinansowała część kosztów. Opiekunami wyjazdu były p. M. Kacprzak, A. Smyczyńska.

 

 Opracowanie i foto kierownik wycieczki:  Teresa Murawska

 

  

                                                                                                  Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Ciekawy wyjazd uczniów z projektu

W dniu 04.12.2013r.byliśmy na konferencji ,, Działaj na Mazowszu, korzystaj i zmieniaj- Unia Europejska otwarta dla młodych’ w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego na podsumowaniu projektu, konkursu Dziecięca Akademia Przyszłości.

Konferencję organizował Wojewódzki Urząd Pracy, Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie. W Konferencji uczestniczył wicemarszałek województwa mazowieckiego Krzysztof Grzegorz Strzałkowski. Wśród zaproszonych byli zaproszeni uczestnicy DAP oraz Wójt Gminy Gostynin p. Edmund Zieliński, Dyrektor szkoły p. Tadeusz Fijałkowski, uczniowie z grupy projektowej, nauczyciel  p. Ł Flejszer i koordynator projektu p. Teresa Murawska.

Zaproszenie na konferencję związane było z pierwszym miejscem na liście laureatów konkursu pt. ,, Start w przyszłość”. Dla naszej szkoły były to kolejne nagrody: zaproszenia Wójta, dyrektora na podsumowanie projektu. Na konferencję zaproszono tylko dwie szkoły spośród ponad 40 laureatów konkursu. Dodatkową nagroda było publiczne zaprezentowanie nadesłanego przez naszą grupę projektową sprawozdania z realizacji środków finansowych w ramach nagrody głównej 12.000 zł.

W programie konferencji było podsumowanie projektu z prezentacją filmów z wyjazdów w ramach konkursu ,, Start w przyszłość”, podsumowanie konkursu na komiks pod hasłem ,, Człowiek najlepsza inwestycja” z wręczeniem nagród. Uczestnicy wysłuchali informacji o ,,Regionalnym programie stypendialnym dla uczniów uzdolnionych”. Z ciekawością i zainteresowaniem obejrzeliśmy prezentacje i filmy trzech stypendystów, którzy również opowiadali o swoich dużych, naukowych osiągnięciach. Była krótka lekcja jak tworzyć komiks. Wszyscy obejrzeliśmy ciekawą prezentacje na temat Unii Europejskiej widzianej oczami młodych ludzi. Na konferencji mogliśmy poznać wielu przedstawicieli władz Urzędu Marszałkowskiego np.-Vice Marszałka, Dyrektora Departamentu, pracowników, którzy odpowiadają za projekty w Urzędzie Marszałkowskim. Wszyscy zostaliśmy dwukrotnie obdarowani upominkami-niespodziankami.  Chętnie uczestniczyliśmy w poczęstunku dla zgłodniałych i spragnionych i w włoskich wariacjach-pizzy na zakończenie.

Składamy serdeczne podziękowania Wójtowi p. Edmundowi Zielińskiemu, że uczestniczył wspólnie z nami w naszym sukcesie, podróżował autobusem i cieszył się z naszych osiągnięć. Dziękujemy za wszelką pomoc w realizacji projektu, wycieczek i tego wyjazdu na konferencje również.

Dyrektor szkoły, uczniowie grupy projektowej, opiekunowie.

 

Opracowanie materiału i zdjęcia Teresa Murawska

 

                                                    Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Wycieczka trzydniowa 18,19,20 września 2013 rok 

do Karpacza, Pragi i Tropikalnej Wyspy

Ta wycieczka to również realizacja głównej nagrody konkursu Dziecięcej akademii przyszłości  ,,Start w przyszłość” Wyjazd organizowało nam Biuro turystyczne VOYAGER z Torunia. Czynności organizacyjne przygotowywała szkoła pod nadzorem Gminy Gostynin, która jest beneficjentem projektu DZIECIĘCA AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI
WYRÓWNYWANIE SZANS EDUKACYJNYCH UCZNIÓW POPRZEZ DODATKOWE
ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KOMPETENCJE KLUCZOWE W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH.

Celem organizowanej  przez nas trasy wycieczki było ukazanie piękna polskich krajobrazów, gór Karpat. Chcieliśmy uczniom pokazać kraj naszych południowych sąsiadów- Czechy i jego stolicę Pragę z najpiękniejszymi zabytkami. Zależało nam również, aby uczniowie skorzystali z obiektów sportowo–rekreacyjnych i edukacyjnych jakim jest  Tropikalny Park Rozrywki i Wypoczynku zwany Tropikalną Wyspą – Krausnick w Niemczech

            Uczestnicy –grupa projektowa (21) wraz z  opiekunami pokonała piękną trasę do Karpacza. Po drodze zwiedziliśmy Park Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach. Pokazanie w pomniejszeniu zabytków bardzo nam się podobało, a zarazem zachęciło do ich zwiedzenia w przyszłości.  Szkoda, że szybko zrobiło się ciemno i jedno z najpiękniejszych miast w Polsce- Karpacz zwiedzaliśmy nocą, co miało swój niezwykły urok. Przeszkadzał i psocił się nam padający  jesienny deszcz. Kolejnego dnia odbyliśmy górskimi, krętymi  drogami podróż po Czechach do Pragi.  Grupa uczestniczyła w obejrzeniu uroczystej  zmiany wart przed Pałacem Prezydenckim. Następnie zwiedzaliśmy okoliczne zabytki, spacerowaliśmy uliczkami Starej Pragi i oczywiście byliśmy na słynnym Moście Karola nad Wełtawą.  Ważnym elementem było wyszukiwanie pamiątek, które prawie wszystkim mają  przypominać pierwsze spotkanie z Pragą. W godzinach popołudniowych wróciliśmy do pensjonatu w Karpaczu. A wieczorem spotkaliśmy się na wieczorku integracyjnym, bo wycieczka nasza odbywała się z grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej z Teodorowa, którzy również zostali laureatami tego samego konkursu.  Szybko się zintegrowaliśmy.

Ostatnim etapem było dotarcie do Tropikalnej Wyspy – największego obiektu tego typu w Europie. Ogromne wrażenie wywarły na wszystkich lśniące plaże, wodospady, groty, ogromne Morze Południowe z wysepkami, kompletna wioska tropikalna, oczywiście wszelkie wodne zjeżdżalnie, baseny, sport i zabawy prowadzone przez nienieckich organizatorów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Były nagrody i rozmowy w różnych językach. Wszyscy korzystali z różnych urządzeń wg własnego planu. Śmiechu i zabawy nikomu nie zabrakło, a czas pobytu szybko minął nastała noc.

  Ostatnim akcentem pobytu było pamiątkowe zdjęcie i ruszyliśmy w drogę powrotna do Polski i do domów.

Wyjazd wszystkim się podobał, a droga powrotna minęła szybko i szczęśliwie. W szkole wszystko zostało opowiedziane i pokazane na zdjęciach.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zrealizowania naszej ,,Wielkiej wygranej nagrody -12.000zł” w konkursie ,,Start w przyszłość”.

                                                                                              T. Murawska

 

 

                                               Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Jesienne wycieczki - realizacja nagrody konkursowej

   16 września 2013 roku grupa uczniów laureatów konkursu ,, Start w przyszłość”  Dziecięcej akademii przyszłości  uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Wraz z tą grupą na wycieczkę pojechali jeszcze inni chętni uczniowie i rodzice. W programie znalazły się ciekawe obiekty naszej stolicy.  Celem głównym jest poznanie stolicy, więc szkoła stara się organizować wycieczki w różne miejsca Warszawy, tak by uczniowie rozpoznawali  poznawane zabytki i miejsca. Uczniowie zwiedzili Stare Miasto, spacerowali po Krakowskim Przedmieściu.  Podczas przejazdu Traktem Królewskim oglądali kościoły, pomniki, ambasady, Sejm i Senat, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa.

 Spacer po Łazienkach Królewskich zakończono zwiedzaniem Pałacu na Wodzie i Pomnika Fryderyka Chopina. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy plenerowej w Muzeum Wojska Polskiego. Uczniowie najbardziej zainteresowali się samolotami i śmigłowcami. Jednak najbardziej oczekiwanym punktem programu wycieczki było wejście na Stadion Narodowy. Wielkość stadionu, widok na boisko i możliwość siedzenia na trybunach, zrobił wielkie wrażenie nie tylko na dzieciach, ale i na opiekunach. Naszym sportowcom życzymy sukcesów nie tylko na naszym pięknym stadionie. Może uda się w przyszłości wystąpić na tym stadionie sportowcom z naszej szkoły? Na razie marzymy, aby móc kulturalnie kibicować Polakom z  biało-czerwonych trybun.

 W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć posiłku w Mc  Donaldzie.

Wycieczka spełniła swoje cele i wszyscy wracali zadowoleni.                                                                        

 

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

RAJ ROWEROWY

Dnia 27 czerwca 2013r. uczniowie klas IV-VI pod opieką nauczycieli udali się na rajd rowerowy do Zadworza. Pogoda była wymarzona – świeciło słoneczko i było bardzo ciepło. Uczniowie grali w piłkę plażową, skorzystali też z kąpieli w jeziorze, piekli kiełbaski w ognisku. O godzinie 14.00 wróciliśmy do szkoły. Nad bezpieczeństwem czuwali opiekunowie p. Anna Dąbrowska, p. Agnieszka Kowalska, p. Michał Szczepaniak i p. Łukasz Flejszer.

 

 

                                                             Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Podróż  w czasie do Jurajsko - Botanicznego Parku Dinozaurów w Kołacinku

 

    W dniu 17 maja 2013 roku przedszkolaki oraz uczniowie  naszej szkoły pod opieką pań: Teresy Murawskiej, Krystyny Olobry, Anny Krawczyk i Anny Dąbrowskiej wyruszyli w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych. Uczestniczyli w wycieczce do Jurajsko -  Botanicznego  Parku w Kołacinku. Park  otoczony uroczą przyrodą charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem. Ogromne wrażenie robiły  dinozaury rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej parku. Całość trasy  wyposażona jest w tablice informacyjne dotyczące okresów geologicznych jak również opisy cech charakterystycznych wystawionych modeli dinozaurów. Pani przewodnik z zainteresowaniem opowiadała dzieciom o każdym napotkanym na ścieżce okazie. Podczas pobytu w parku uczniowie oglądali film edukacyjny o dinozaurach, ponadto odwiedzili świat  znanych i lubianych baśni dla dzieci. Ogromną radość sprawiło uczestnikom wycieczki ,,szukanie jaja dinozaura”. Niemałą atrakcją był jurajski plac zabaw, na którym można było samodzielnie wykopać kości dinozaurów, ale również świetnie bawić  wspinając się oraz korzystając ze zjeżdżalni.

    Wszyscy uczestnicy wycieczki zachowali się dzielnie, przedszkolaki nie sprawiały najmniejszego kłopotu, dzieci starsze chętnie niosły im pomoc. Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń, a czas wspólnie spędzony z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.                                                                                                                                              

 

ROK SZKOLNY 2011/2012

                                                                            więcej zdjęć tutaj

16.05.2012R.

Muzeum Kolejnictwa w Sochaczewie

W deszczową środę 16 maja 2012r. odbyła się wycieczka klas 0-III do Muzeum Kolejnictwa w Sochaczewie. Jak się okazało podróżować i zwiedzać Polskę można w każdą pogodę, wystarczy dobre przygotowanie. Po obejrzeniu eksponatów turyści wyruszyli na trasę zabytkowym pociągiem do Wilcz Tułowowskich. Wzbudzając wszystkich ciekawość, nie tylko podróżujących, ale i przechodniów oraz kierowców na całej trasie. Wystrój przedziałów, urządzenia, obsługa pociągu to dla dzieci niezwykłe przeżycie, tym bardziej, że wszyscy pociągiem w tym stylu podróżowali po raz pierwszy. Ponad godzinna jazda nikomu się nie znudziła i wszyscy oczekiwali realizacji kolejnych punktów programu. Do minimum skróciliśmy spacer po Puszczy Kampinoskiej z powodu deszczu i kałuż. Kolejny przystanek -to polana w Osadzie Puszczańskiej z miejscem na ognisko, gdzie wszyscy piekli sobie kiełbaski na kijach. Apetyty dopisywały. Droga powrotna szybko minęła. Naszym 46 uczestnikom wycieczki, taka wyprawa spodobała się i chętnie wybiorą się na kolejną.

Opiekunami grup byli p .K. Olobry.p. A. Krawczyk, p. A. Dąbrowska a kierownikiem p. T. Murawska. 

 

 

18.01.2012 R.

Ferie zimowe w Białe

10 uczniów pod opieką p. T. Murawskiej i p. A. Smyczyńskiej wzięło udział w zajęciach podczas ferii zimowych zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin.

Podczas zajęć dzieci robiły maski karnawałowe, śpiewały karaoke i korzystały z sali zabaw.

 

 


                                                                                     więcej zdjęć tutaj

21.09.2011R.

Centrum Nauki Kopernik w Wawszawie

Bliżej nauki…

- bywa się zwiedzając Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Taką możliwość miało 47 uczniów, którzy uczestniczyli w wycieczce 21 września 2011r. Najmłodsi uczestnicy wycieczki, korzystali z Sali zabaw „BZY” , która jest namiastką i początkiem zastosowania i wykorzystania naukowych eksperymentów. Uczniowie klas II-VI i gimnazjalistów wykorzystali zainstalowane w CNK urządzenia, które w zrozumiały dla nich sposób przekazywały zastosowanie nauki w praktyce. Zwiedzający byli wielokrotnie zaskakiwani  naukowymi ciekawostkami lub nieprawdopodobnymi zjawiskami. Mimo, iż był to dość krótki pobyt, to wzbudził zaciekawienie i zainteresowanie. Opiekunowie słyszeli dość często pytanie „Jak to działa?” i to właśnie jest droga do poznawania, eksperymentowania, uczenia się. Wyjazd uczniów możliwy był dzięki funduszom RP i niewielki wkładem własnym uczniów. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwało 5 opiekunów. Wszyscy zwiedzający zachęceni zostali do szukania zastosowania nauki w codziennym życiu.

 

 

ROK SZKOLNY 2010/2011

 

                                                                                     więcej zdjęć tutaj

28.05.2011R.

XV  Naukowy Piknik Rodzinny

28 maja 2011 uczniowie klasy VI z rodzicami zaprosili uczniów klasy V na integracyjną wycieczkę do Warszawy. Wyjazd był akcentem pożegnalnym dla klasy VI z koleżankami  i kolegą z kl. V. Dodatkowo udział wzięli  uczniowie z kl. IV i rodzeństwo uczniów kl. VI.

Celem był udział w XV Naukowym Pikniku Rodzinnym i wspólny spacer po wybranych miejscach w stolicy. Wyjazd mimo obaw z powodu pobytu w tym czasie  w Warszawie Prezydenta USA Baraka Obamy był bardzo ciekawy i udany. Uczestnicy mieli możliwości obserwowania i uczestnictwa  w wybranych eksperymentach naukowych. A spacer uliczkami Starego Miasta aż do Grobu Nieznanego Żołnierza wzbogacony był elementami zabezpieczającymi miasto i Policję wzbudzał dodatkową ciekawość.

Niezwykłą pamiątkę  pozostawią zdjęcia wykonane w miejscach, gdzie przebywał Prezydent USA np. Gmach Teatru Wielkiego oraz Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim. Uczniowie i rodzice uznali wyjazd za doskonałą formę integracji i lekcję historii.

Organizatorem wyjazdu była wych.  kl. VI p. Teresa Murawska a opiekunami wych. kl. V p. Anna Dąbrowska , p. Krystyna Olobry i p. Marcin Matusiak.    

 

 
 

                                                      więcej zdjęć tutaj

28.04.2011R.

KRAINA  WESTERNU

www.kraina-westernu.com
 

                29 osobowa grupa dzieci klas 0 – IV wraz z opiekunami p. Anną Krawczyk, Anną Dąbrowską, kierownikiem wycieczki  p. Teresą Murawską odwiedziły Krainę Westernu.

               Dzieci aktywnie uczestniczyły w poznawaniu życia ludzi na „Dzikim Zachodzie”. Pogoda, humor, apetyty dopisywały wszystkim.