ZAWODY SPORTOWE

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

Łyżwiarki szybkie naszego powiatu w Pucharze Polski

 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dniach 20-21 stycznia 2018 r. w Tomaszowie Mazowieckim - zadaszona Arena Lodowa odbył się Puchar Polski w "łyżwiarstwie szybkim" kategorii wiekowej młodzik. Zosia Kotfasińska, Maja Michalska i Martyna Śmiałkowska z U.K.S. Zwoleń-Team sekcji łyżwiarstwa szybkiego reprezentowały miasto i gminę Gostynin na tej imprezie.

W zawodach tych uczestniczyli licencjonowani zawodnicy/zawodniczki czołowych klubów naszego kraju, którzy rywalizowali na dystansach: 500m, 1000m i 1500m. Nasze młodziczki na dystansie sprinterskim 500m pomimo dobrych startów wśród trzydziestu najlepszych zawodniczek Polski zajęły odległe miejsca, choć blisko wywalczenia kwalifikacji na Mistrzostwa Polski była Zosia, której zabrakło 5 setnych.

Zawodniczki naszego klubu po raz pierwszy wystartowały w tego typu zawodach o tak wysokiej randze sportowej. Pomimo uprawiania naszej priorytetowej dyscypliny - wrotkarstwa szybkiego, pojechaliśmy w Pucharze Polski oswajać się z nerwami towarzyszącymi startom w zawodach oraz zdobyć cenne doświadczenie w nowej konkurencji jaką jest "łyżwiarstwo szybkie", którą w okresie jesienno-zimowym promujemy wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych mieszkańców miasta i gminy Gostynin - mówi Łukasz Flejszer.

Za cel na kolejny rok stawiamy sobie udział w zmaganiach ogólnopolskich w Pucharach Polski i Mistrzostwach Polski łyżwiarstwa szybkiego oraz start w dn. 10-11.02.2018 r. w Mistrzostwach Polski młodziczek.

 

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

XII TURNIEJ W BADMINTONA W ZWOLENIU

W dniu 9 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu odbył się XII Szkolny Turniej w Badmintona, a zarazem „VII TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin” p. Szymona Szczypawki.

Zorganizowane zawody miały na celu: 
- popularyzowanie i upowszechnianie mało promowanej dyscypliny, jaką jest badminton wśród uczniów,

- stwarzanie możliwości uczestnictwa w sportowej rywalizacji, a także wyłonienie zwycięzców.

 

Gry eliminacyjne w listopadzie-grudniu uczniowie klas IV-VII rozgrywali na sali gimnastycznej podczas dodatkowej czwartej godziny WF.

System rozgrywek, jaki obowiązywał podczas Turnieju: w każdej klasie „dwie grupy (oddzielnie dziewczęta i chłopcy) rywalizujący w swojej grupie systemem „każdy z każdym”.

Finaliści w dniu 9 stycznia 2018 r. mieli możliwość zaprezentowania się przed zaproszonym Gościem – Patronem turnieju, Radą Pedagogiczną i społecznością szkolną.

Finałowe mecze zostały rozegrane o miejsca I-II-III między najlepszymi dziewczętami z klas IV-VII: 
Olą Dymowską, Klaudią Tyszkiewicz, Weroniką Paliwodą oraz między najlepszymi chłopcami z klas IV-VII: Filipem Sztopel, Mikołajem Justyńskim, Norbertem Bińkowskim.

WYNIKI RYWALIZACJI:
I miejsce zajęli: Weronika Paliwoda (kl. VII), Norbert Bińkowski (kl. VII).
II miejsce: Klaudia Tyszkiewicz (kl. VI), Filip Sztopel (kl. VI).
III miejsce: Ola Dymowska (kl. V), Mikołaj Justyński (kl. VII).

Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy za ambitny udział, finaliści szklane statuetki wraz z nagrodami.

 

 

4 grudnia 2017 r. /poniedziałek/ miłośnicy rolek spotkali się w hali sportowej MOSiR w Gostyninie, by pod okiem trenera Łukasza Flejszera spędzić Mikołajki na "sportowo".
Pierwsze Mikołajkowe Zawody we wrotkarstwie rekreacyjnym i szybkim pod hasłem: 

"Sięgnij po medal - stop używkom" zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Zwoleń-Team rozpoczęły się o godz. 19:00.
Przeprowadzone zawody były częścią/jednym z zadań prowadzonego programu profilaktycznego dot. przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii oraz przemocy w ramach tzw. profilaktyki uniwersalnej - Gmina Gostynin.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Przez trzy godziny 30 osób chętnych/zgłoszonych do zawodów rywalizowało w konkurencjach: bieg na eliminacje dla grupy zaawansowanej, wyścig blade cross z przeszkodami dla rolek fitness i szybkich, sztafeta dla grupy zaawansowanej, przejazd pod tyczką grupa młodsza i grupa starsza, tor przeszkód na czas rolki fitness i szybkie.


Był klimat - Mikołaj, prezenty - najlepsi otrzymali puchary, wszyscy medale z rąk rozśpiewanego i roztańczonego św. Mikołaja. Dodatkowo Radny Miasta Gostynina p. Michał Bartosiak oprócz zaproszenia specjalnego gościa Mikołaja, dla dzieci ufundował słodycze dzięki czemu były uśmiechnięte buzie małe i duże. 

 

Trener Zwoleń-Team kończy sezon

wrotkarstwa szybkiego 2017 z I miejscem w Jaśle


Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W tegorocznej jubileuszowej V-tej edycji "RUN & ROLLSPEED" w Jaśle wzięło udział ponad dwustu zawodników.  Impreza sportowa rozpoczęła się w dn. 7 października 2017 r., a na startujących czekały konkurencje: biegowe, nartorolkowe: techniką klasyczną 6km, łyżwową 10km, łyżworolki szybkie 10km, bieg 5km, dwubój.  Najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 2 latka.

Uczniowski Klub Sportowy Zwoleń-Team reprezentował w odległym Jaśle /400km/ TRENER Łukasz Flejszer z GOSTYNINA, który ok. godz. 12:00 rozpoczął zmagania w konkurencji "łyżworolki szybkie" na dystansie 10 km /7 pętli/.  
Od samego startu z ponad 100 zawodników zawiązała się 3 osobowa grupa "uciekająca" na czele z Trenerem UKSu. Tempo dość szybkie dochodzące do 48km/h (średnie 35km/h), częste zmiany doprowadziły grupę uciekającą do "ostatecznego czarowania się" tuż przed wyjściem z zakrętu na "ostatnią" 300 metrową prostą. Przeciwnicy nie wytrzymali zaatakowali pierwsi, ale czujnym kontratakiem odpowiedział Trener Zwoleń-Team, który pierwszy wszedł w 90 stopniowy zakręt i maksymalnym 300 metrowym finishem wpadł na metę z 0,8 sekundową przewagą nad dwójkom goniących /czas 16:41:7 min - rekord trasy !!!, ...ubiegłoroczny czas: 20:53:74 minut/. 

Wyniki:
TRENER 1 miejsce w OPEN - złota statuetka  
TRENER 1 miejsce w kat. M20-39 - złota statuetka 

 

To był niezwykle udany weekend pod względem super organizacji, pogody, wygranej, rekordu trasy. Przed zawodnikami UKS nadchodzi sezon łyżwiarstwa szybkiego listopad-marzec 2018 oraz okres przygotowawczy do sezonu wrotkarstwa szybkiego kwiecień-październik 2018 - mówi Trener

 

Wrotkarze szybcy ZWOLEŃ-TEAM kończą sezon 2017

z dorobkiem medali w Grójcu 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Piękna pogoda, roześmiane dzieci i młodzież, mnóstwo kibiców to VII Grójecka Dycha. W kolejnym grójeckim biegu ulicznym 1 października 2017 r.wzięło udział ponad 600 uczestników. Imprezę rozpoczęły biegi dziecięce, wrotkarskie sprinty od 100m do 600m, 10km wrotkarzy szybkich oraz 10km biegaczy. Uczestnicy dobrze się bawili, smakowali grójeckie jabłka i pyszną wojskową grochówkę po ukończonym biegu. 

Padły też dobre wyniki, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie jaką mieliśmy w niedzielę - mówi Trener. 
Klasyfikację Open Kobiet na łyżworolkach na dystansie 10km wygrała: absolwentka naszej szkoły ZOSIA KOTFASIŃSKA UKS Zwoleń-Team. 

W kategorii M30-39 najwyższe podium przypadło TRENEROWI UKS Zwoleń-Team /VI w Open na wszystkich startujących/. 

W biegach dziecięcych - sprinty na łyżworolkach szybkich: 
wygrała uczennica klasy VI - KLAUDIA TYSZKIEWICZ na dystansie 400m.

Serdecznie gratulujemy !

 

Zwoleń-Team w sprinterskich zawodach

                                                na torze Stegny w Warszawie

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj


W ostatnią sobotę września na 400 metrowym torze Stegny w Warszawie odbyły się zawody na łyżworolkach dla dzieci, młodzieży, seniorów, zawodników masters. Impreza przyciągnęła z najlepszych klubów polskich ponad 200 startujących, którzy mięli możliwość rywalizowania na dwóch dystansach: sprint 100 metrów oraz w zależności od kategorii wiekowej 300 metrów do 2000 metrów. 


W mocnej obsadzie przed ostatni raz w tym sezonie wystartowali zawodnicy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM zajmując wysokie lokaty:


TRENER: 1 miejsce /100m/ i 1 miejsce /2000m/ - kat. Masters 

ZOSIA KOTFASIŃSKA /absolwentka/: 2 miejsce /100m/ i 2 miejsce /2000m/ - kat. Kadetka

KLAUDIA TYSZKIEWICZ /uczennica kl. VI/: 5 miejsce /100m/ i 3 miejsce /300m/ - kat. Juniorka D

Gratulujemy zawodnikom !

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Rolkarze Zwoleń-Team zwyciężają w Skawinie  

W Skawinie /podkarpackie/ 17 września 2017 r. odbyła się piąta jubileuszowa edycja wyścigu "Pokonaj Focha". To ogólnopolskie zawody, w których swoich sił spróbować mógł każdy, niezależnie od wieku. Ponad 500 uczestników zmierzyło się w zmaganiach na: rowerze, rolkach oraz biegiem. Najbardziej odważni wzięli udział w tzw. Fochatlonie, czyli trójboju (bieg 5km, rower 10km, rolki 10km). 

Wyniki rolkarzy Zwoleń-Team:
- dystans 1800 m - Klaudia Tyszkiewicz - uczennica klasy VI /w r. 2004-2006/  III miejsce  
- dystans 10 km   - Zosia Kotfasińska - absolwentka /w kat. kobiet do 19 lat - K19 / I miejsce    
   w OPEN KOBIET 2 miejsce / OPEN WSZYSCY 20 miejsce  /czas 00:18:36/  
- dystans 10 km   - TRENER / nauczyciel WF /kat. M30/ I miejsce    
  w OPEN WSZYSCY 2 miejsce  /czas: 00:17:11/ ze stratą 2 s do 1 miejsca

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Katowicki Puchar Polski we wrotkarstwie szybkim w strugach deszczu

W dniu 3 września 2017 r. w Katowickim Parku Leśnym (Dolina 3 Stawów) odbyły się zawody rolkowe „Puchar Śląska” na dystansie 42 km i 21 km. 
Wyścig na rolkach na dystansie maratonu był klasyfikowany w "Pucharze Polski" Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich oraz Pucharze Śląska.  

Dla dzieci i młodzieży, jak i dla wszystkich, którzy dopiero zaczęli swoją przygodę z rolkami organizatorzy zaoferowali starty z cyklu „Bieg po zdrowie”, na dystansie 2 km /do 16 roku życia/ oraz 10 km dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych.

Tym razem w temperaturze 15 stopniowej oraz deszczu rolkarze szybcy "ZWOLEŃ-TEAM" wystartowali na trzech dystansach rywalizując z czołowymi klubami naszego kraju: Legią Warszawa, Zniczem Kłodzko, Orlicą Duszniki Zdrój, Jabrą Team, Plich Wyścig, Silesią Skating, AZS AWF Katowice, Rollą Speed.

Wyniki "U.K.S. Zwoleń-Team": 
dystans 2 km /dziewczęta/:
II miejsce - Klaudia Tyszkiewicz - ucz. klasy VI
dystans 21 km /OPEN/:
III miejsce - Łukasz Flejszer - trener - nauczyciel WF

 

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Roll&Run 2017 w Bydgoszczy.

 Za nami zmagania miłośników rolek i biegania!


ROLL & RUN, to cykl trzech imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim. Zawodnicy mięli możliwość zmierzenia się na trasach: biegowej, roll-karskiej lub dwuboju. 

Tym razem 3 września 2017 r. impreza zawitała do Bydgoszczy, która była wielkim finałem cyklu ROLL&RUN. 
Była to jedyna tego typu impreza w Polsce, gdzie zawodnicy rywalizowali miedzy sobą zarówno na rolkach, w biegu, jak i w dwuboju. Ponad 450 uczestników zmierzyło się w konkurencjach: rolki fitness (7 kilometrów), rolki szybkie (21 kilometrów), bieg główny (7 kilometrów), dwubój (rolki szybkie + bieg).  

Miasto i Gminę Gostynin reprezentowała 8 osobowa drużyna "U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM", którzy łącznie wywalczyli 8 medali.

W kat. 10-12 lat dziewczęta /dyst. sprinterski 1 km/:
I miejsce Klaudia Tyszkiewicz - uczennica klasy VI
W kat. 13-16 lat dziewczęta /dyst. sprinterski 1 km/:
II miejsce Zosia Kotfasińska - absolwentka naszej szkoły
W kat. OPEN /dyst. 7 km - koła do 90mm/:
I miejsce Łukasz Flejszer - trener
W kat M30-39 /dyst. 21 km - koła do 125mm/:
I miejsce Łukasz Flejszer - trener /w OPEN Vm/

 

═════════════════════════════════════════

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

"Sportowy show" w wykonaniu rolkarzy

U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM w miniony weekend

 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W minioną niedzielę 4 czerwca 2017 r. rolkarze ZWOLEŃ-TEAM wyjechali na kolejny etap zmagań we wrotkarstwie szybkim. 
Tym razem w Lęborku organizatorzy zaplanowali zawody sportowe, które były 2 etapem z sześciu zaliczanych do Pucharu Kaszub.
Pomimo deszczu zawodnicy zaprezentowali się na najwyższym poziomie uzyskując w ogólnopolskiej obsadzie następujące miejsca:

- na dystansie 600 m: 1 miejsce Maja Kafarska 
- na dystansie 1150 m dziewczęta: 3 miejsce Zosia Kotfasińska /absolwentka/ 
- na dystansie 1150 m chłopcy: 2 miejsce Artur Janiszewski.

Również w niedzielę trener grupy rywalizował w Warszawie na 400 m torze Stegny podczas torowych zawodów przygotowujących dzieci, młodzież, dorosłych do Ulicznych Mistrzostw Polski w Tomaszowie Lubelskim.
Na dystansie sprinterskim 100 m ze startu wspólnego zajął 1 miejsce oraz na dystansie 2000 m ze startu wspólnego 5 pętli również 1 miejsce w kat. Masters.

A już w najbliższą niedzielę 11 czerwca rolkarze Zwoleń-Team zaprezentują swoje możliwości w Gostyninie podczas II Biegu Zamkowego na dystansie 3,3 km ulicami miasta /start godz. 11:00 z ronda Zamkowego/. 

Serdecznie zapraszamy !!!

 

DRUGIE MIEJSCE REPREZENTACJI DZIEWCZĄT W

XI SZTAFETACH BIEGOWYCH

o PUCHAR WÓJTA GMINY GOSTYNIN

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj


W Białotarsku w dniu 30 maja 2017 r. zostały zorganizowane widowiskowe XI zawody sportowe „sztafety biegowe” o Puchar Wójta Gminy Gostynin. 
W zawodach tych uczestniczyły szkoły z terenu Gminy Gostynin /podstawowe i gminazjalne/. 

Zadaniem drużyn było rywalizowanie w dwóch konkurencjach: sztafeta sprinterska 4 x 100m i sztafeta olimpijska 800m – 400m – 200m – 100m/.

REPREZENTACJA DZIEWCZĄT: Weronika Paliwoda, Patrycja Matuszewska, Olivia Morawska, Klaudia Tyszkiewicz, Dominika Ignaczak (R), Maja Gutkowska (R) 
a) po 1 sztafecie zajmowały IV miejsce - czas 1 min 5 s
b) po 2 sztafecie wytrzymałościowej I miejsce - w niesamowitym stylu z 50 metrową przewagą rozprowadziła 800 m Klaudia
 
Tyszkiewicz /czas sztafety 5 min 12 s/
c) z SP w Teodorowie nasze dziewczęta remisowały !!!
d) w dogrywce SZTAFECIE SZWEDZKIEJ 400x300x200x100m o 2-3 miejsce Weronika Paliwoda wyprowadza nas na 10 metrową przewagę, którą utrzymaliśmy do końca biegu tym samym zdobywając II miejsce !!!
* * * * *
REPREZENTACJA CHŁOPCÓW: Artur Janiszewski, Mikołaj Justyński, Adrian Kowalski, Filip Sztopel, Kacper Lewandowski (R), Bartek Laskowski (R)
a) po 1 sztafecie zajmują V miejsce
b) po 2 sztafecie wytrzymałościowej IV miejsce 
c) tym samym trzy szkoły miały tą samą liczbę punktów, którym przyznano równorzędne IV-VI miejsca !!!

Gratulacje !!!

 

Jest praca, jest pudło

- niezwykle udany weekend dla rolkarzy !!!

W miniony weekend 20 maja 2017 r. rolkarze U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM wyjechali na 1 etap zmagań PUCHARU KASZUB we wrotkarstwie szybkim. 
Tym razem w Rozłazinie organizatorzy zaplanowali zawody sportowe pod nazwą "Jak na wrotki, to na Kaszuby"
Rolkarze z naszej szkoły zaprezentowali się na najwyższym poziomie uzyskując w ogólnopolskiej obsadzie najwyższe miejsca:  

bieg dziecięcy na 600m /do 12 lat/:

I miejsce Klaudia Tyszkiewicz 
III miejsce Amelia Kowalczyk 


 


bieg młodzieżowy na 2000m /od 13-16 lat/ dziewczęta:
IV miejsce Olivia Kowalczyk - absolwentka 

Z kolei w niedzielę 21 maja 2017 r. trener grupy uczestniczył w "II Festiwalu Biegowym PKO", który odbył się w Bydgoszczy. Ponad 200 rolkarzy rywalizowało w jednym z dwóch dystansów: 10km i 20km. W pierwszym dystansie trener Zwoleń-Team współzawodniczył z 80 zawodnikami wygrywając tym samym zmagania na łyżworolkach.

 

Zwoleń wygrał tegoroczną Kibicomanię !!!

 

Już po raz czwarty gostynińscy policjanci i Gimnazjum nr 2 zorganizowali turniej „Kibicomania – fair kibicowanie, tak ważne jak granie”. Ideą imprezy jest zaprezentowanie przez młodzież zasad „fair play” podczas rywalizacji piłkarskiej i sportowego dopingu.

W tym roku do rywalizacji łącznie zgłoszonych zostało 9 drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 3 z Gostynina oraz szkół z: Sierakówka, Zwolenia, Lucienia, Solca, Emilianowa, Szczawina Kościelnego i Białotarska. Każda szkoła wystawiła drużynę zawodników piłki nożnej i drużynę kibiców. Arbitrem meczu finałowego był Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski.

Turniej wygrały w kategorii dopingu uczennice ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu - opiekun: p. Łukasz Flejszer. 

Impreza „Kibicomania” jak najbardziej wpisuje się w założenia ogólnopolskiego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Docelowym założeniem akcji jest podniesienie poziomu kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych.

Niemniej ważnym aspektem jest fakt, że uczniowie poprzez przygotowania do turnieju poświęcają czas na sportowy trening, który jest świetną alternatywa na radzenie sobie z negatywnymi emocjami i pokusami.

 

 

Trzy medale dla UKS ZWOLEŃ-TEAM podczas Torowych Mistrzostw Polski w jeździe szybkiej na rolkach

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Niezwykle udaną imprezą okazały się rozegrane w Tomaszowie Lubelskim /470 km od Gostynina/ Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach w dn. 12-14 maja 2017 r. Zawody planowane były na 3 dni, jednak niezbyt sprzyjała takiemu rozwiązaniu pogoda i starty piątkowe się nie odbyły.
W sobotę rano udało się rozegrać dystans sprinterski 300m, w którym to srebrny medal w kat. MASTERS 30-39 wywalczył na 200 metrowym torze trener UKS ZWOLEŃ-TEAM Łukasza Flejszer, z kolei absolwentka naszej szkoły uplasowała się na:
12 miejscu Zosia Kotfasiska /kadetka/ na 22 zawodniczki  

Niestety później ponownie pojawiły się opady, które uniemożliwiły dalsze rozgrywanie zawodów. Organizatorzy i uczestnicy jednak się nie poddali i ok. 21:30 udało się rozpocząć sesję wieczornych wyścigów, podczas, której odbyły się biegi na eliminację na 5000m: 11 miejsce ZosiNiedziela to już piękna pogoda i realizacja całego założonego programu, który rozpoczęliśmy konkurencją sprinterską 500m ze wspólnego startu. Złoty medal w kat. masters 30-39 zdobył trener ZWOLEŃ-TEAM, natomiast zawodniczka Zosia w przedbiegach 4 biegu zajmuje 3 miejsce /tylko dwie przechodzą dalej/.

W południe rozegrano kolejną konkurencję bieg na 3000m do mety mastersów, w której to srebrny medal przypadł trenerowi UKS ZWOLEŃ-TEAM. 
Zosia w biegu na 3000m na punkty uplasowały się na 12 miejscu.

Rywalizowaliśmy po raz  pierwszy w Torowych Mistrzostwach  Polski dotrzymując kroku ponad 300 utytułowanym, licencjonowanym zawodnikom z całej Polski jak i z zagranicy. Gratulacje dla naszych zawodniczek za wspaniałą walkę do ostatnich metrów toru wrotkarskiego. Szczególne podziękowania kieruję w stronę rodziców za wysiłek organizacyjny... To dzięki Waszemu wsparciu, pracy na rzecz  dzieci stwarzamy młodym możliwość sportowej rywalizacji, rozwijania się. Atmosfera zawodów była świetna i z całą pewnością można powiedzieć, że te zawody na długo zapiszą się w naszej pamięci - trener.

A już w ten weekend wystartujemy w 1 etapie Pucharu Kaszub w m. Rozłazino oraz w II PKO Festiwalu Biegowym w Bydgoszczy.Trzymajcie za nas kciuki !!!

 

Majówka pełna wrażeń i sukcesów dla rolkarzy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM  

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj


Miła niespodzianka czekała w środę 3 maja 2017 r. na miłośników jazdy na łyżworolkach, wrotkach i nartorolkach. 
Na torze wyścigowym w Poznaniu-Przeźmierowo ponad 300 zawodników z Polski, Słowacji wzięło udział w sportowej rywalizacji. Dziewiąta wrotkarska majówka "ZICO-RACING" była wyjątkowa - nie tylko ze względu na frekwencję, ale także ze względu na atrakcje dla najmłodszych "speedowców", które rywalizowały na dystansach: 400m, 1000m, 3000m. 

Rolkarze U.K.S. "ZWOLEŃ-TEAM" zaprezentowali się na najwyższym poziomie wśród czołowych klubów polskich zdobywając siedmiokrotnie podium: 

Klaudia Tyszkiewicz II miejsce /j.w./

Zosia Kotfasińska I miejsce /kat. 14-15 lat - 3000m/ absolwentka

W grupie seniorskiej, na prawdziwych śmiałków czekał dystans 20 km /5 okrążeń toru/, w którym to I miejsce zajął trener Zwoleń-Team rywalizujący z rolkarzami tym razem na wrotkach tradycyjnych. Na ok. 180 startujących rolkarzy z całej Polski 53 miejsce w open, ale na wrotkach to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Torowymi Mistrzostwami Polski w Tomaszowie Lubelskim /czas: 00:47:32:10 nowy rekord toru, tempo: 25,2km/h /. 

"Przed nami  najważniejsze zmagania sportowe Torowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim w Tomaszowie Lubelskim 12-14 maja 2017 r. - trzymajcie za nas kciuki !!!" mówi - Trener.

 

 

Rolkarze "ZWOLEŃ-TEAM" wracają z Pucharu Polski w Grodzisku Wielkopolskim z 4-krotnym podium

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Gotowi, mocni jak nigdy wcześniej, zawodnicy UKS ZWOLEŃ-TEAM zameldowali się 30 kwietnia 2017 r. na starcie Pucharu Polski we wrotkarstwie szybkim w Grodzisku Wielkopolskim /350 zawodników: 130 dzieci/młodzież, 220 dorośli/. 

Po solidnie przepracowanej zimie /w tym treningach z łyżwiarstwa szybkiego/, wielu treningach indywidualnych i grupowych, godzinach spędzonych na hali, w plenerze, treningach terenowych, siłowni i zajęciach Lifefitnessclub rolkarze "ZWOLEŃ-TEAM" zdobyli czterokrotnie podium na Pucharze Polski. 

Dystans 1 km /r. 2007-2008/:
VI miejsce Amelia Kowalczyk  kl. II 00:02:39

Dystans 3,1 km /K1 r. 2005-2006/:
V miejsce Klaudia Tyszkiewicz  kl. V 00:07:19


Dystans 3,1 km /K2 r. 2003-2004/:
II miejsce Zosia Kotfasińska  - absolwentka 00:06:07

VI miejsce Olivia Kowalczyk  - absolwentka 00:07:24

Dystans 3,1 km /M2 r. 2003-2004/:

VI miejsce Artur Janiszewski  kl. VI 00:07:35

Dystans 9,3 km /Mężczyźni/:
I miejsce TRENER 00:17:02 - tytuł obroniony z ubiegłego roku

po 20 minutowej przerwie królewski dystans 21,7 km /Mężczyźni/:
TRENER XV miejsce w OPEN na 185 startujących 00:37:42 /IV miejsce w M30-39/

 

"Przy dużym wsparciu ze strony rodziców, przyjaciół, instruktorów-trenerów nasi rolkarze wzmocnieni nie tylko fizycznie, ale także mentalnie wśród czołowych KLUBÓW POLSKICH /Legia Warszawa, Sparta Grodzisk, Rolla Speed Toruń, Znicz Kłodzko, Tomaszów Lubelski ... trenujących 10-15 lat/ zdobyli czołowe lokaty. Półroczne, systematyczne przygotowania zaowocowały. Miło jest widzieć rozwijającą się młodzież, ich postępy, wysiłek wkładany w pasję, którą kochają... Wyznaczyliśmy ambitne cele, układaliśmy wspólne strategie czego efektem były nasze barwy na podium. Mamy nadzieję, że wrotkarstwo: rekreacyjne, szybkie na stałe wpisze się w tradycje sportowe naszej Gminy i Miasta Gostynina. 
Przed nami "Wrotkarska Majówka" na torze w Poznaniu 3 maja 2017 r. oraz Torowe Mistrzostwa Polski w Tomaszowie Lubelskim 12-14 maja 2017 r. - trzymajcie za nas kciuki !!!" mówi - Trener Ł.Flejszer

Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Gostynina, Urzędu Gminy Gostynin

 

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

ROLKARZE UKS Z DOROBKIEM MEDALI W STOLNIE !!!


W sobotę
8 kwietnia 2017 roku w Stolnie /woj. kujawsko-pomorskie/ odbyły się pierwsze w tym sezonie Ogólnopolskie Zawody Sportowe "ROLL & RUN" we wrotkarstwie szybkim, dwuboju oraz bieganiu. 

Sezon zmagań sportowych w Polsce rozpoczęły dzieci na rolkach w kategorii wiekowej 7-9 lat, w których to III miejsce zajęła Amelia Kowalczyk /UKS ZWOLEŃ-TEAM.

W kolejnym starcie 10-12 lat: V miejsce Klaudia Tyszkiewicz, natomiast w kategorii wiekowej 13-15 lat:

 II m Zosia Kotfasińska - absolwentka, VI Olivia Kowalczyk - abolwentka, VII Artur Janiszewski, VIII Weronika Paliwoda.

Oprócz zmagań na rolkach dzieci i młodzież rywalizowała również w konkurencjach biegowych na dystansach 600m-1000m. 
W kategorii wiekowej 10-12 lat:  II miejsce przypadło Klaudii Tyszkiewicz.
W starszej kategorii 13-15 lat:  IV m osiągnęła Zosia Kotfasińska - absolwentka.

Kolejnym punktem programu były zawody na rolkach fitness /koła do 90mm/, w których to I miejsce zdobył Trener UKS ZWOLEŃ-TEAM z czasem 00:09:51 na dystansie 5,25km.

Królewskim dystansem zmagań w Stolnie był półmaraton na dystansie 21 km, w którym to wystartowało 110 zawodników z całej Polski. Trener ZWOLEŃ-TEAM po doskonałej jeździe i 50 metrowym finishu, oderwaniu się z drugiego peletonu zajął w open VIII miejsce /natomiast w U30-39 IV miejsce/ z czasem 00:37:29, w ubiegłym roku XIII m czas 00:40:14. 

"Wróciliśmy ze Stolna ze zdobyczami na podium! Cieszy fakt, iż nasi zawodnicy wytrzymali presję podczas wysokiego poziomu zawodów oraz pokazali swoje umiejętności rywalizując w ogólnopolskiej obsadzie. 
Podium "jednego" jest zawsze podkreśleniem pracy wielu osób (wsparcie rodziców, przyjaciół, całego zespołu)... Często niezauważalna energia, długotrwała determinacja i wytrwałość skrywa się za sukcesem. Nasz klub wrotkarski ze Stolna wraca z 7 medalami! Bardzo udany weekend i kto by pomyślał, że w Gminie i Mieście Gostynin można wychować rolkarzy?" - Trener

 

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

XI TURNIEJ W BADMINTONA W ZWOLENIU 

W dniu 27 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu odbył się XI Szkolny Turniej w Badmintona, a zarazem „VI TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin” p. Szymona Szczypawki.


Zorganizowane zawody miały na celu: 
- popularyzowanie i upowszechnianie mało promowanej dyscypliny, jaką jest badminton wśród uczniów, 

- stwarzanie możliwości uczestnictwa w sportowej rywalizacji, a także wyłonienie zwycięzców. 


Gry eliminacyjne w listopadzie-grudniu uczniowie klas IV-VI rozgrywali na sali gimnastycznej podczas dodatkowej czwartej godziny WF. 

System rozgrywek, jaki obowiązywał podczas Turnieju: w każdej klasie „dwie grupy (oddzielnie dziewczęta i chłopcy) rywalizujący w swojej grupie systemem „każdy z każdym”.

Finaliści w dniu 27 stycznia 2017 r. mieli możliwość zaprezentowania się przed zaproszonym Gościem – Patronem turnieju, Radą Pedagogiczną i społecznością szkolną. 

Finałowe mecze zostały rozegrane o miejsca I-II-III między najlepszymi dziewczętami z klas IV-VI: 

Olą Dymowską, Klaudią Tyszkiewicz, Weroniką Paliwodą  oraz między najlepszymi chłopcami z klas IV-VI: Adrianem Kowalskim, Filipem Sztopel, Arturem Janiszewskim.


WYNIKI RYWALIZACJI:
I miejsce zajęli: Weronika Paliwoda (kl. VI), Filip Sztopel (kl. V).
II miejsce: Klaudia Tyszkiewicz (kl. V), Artur Janiszewski (kl. VI).
III miejsce: Ola Dymowska (kl. IV), Adrian Kowalski (kl. IV).


Oprócz sportowej rywalizacji chętni uczniowie zaprezentowali swoje prace plastyczne promujące dyscyplinę sportową "badminton" w formie plakatu, z których to p. Szymon Szczypawka oraz Dyrekcja wyłonili 3 prace: Olivii Morawskiej, Dominiki Ignaczak i Mikołaja Justyńskiego. 
Nagrody za wyróżnienia plastyczne ufundowała rada Rodziców szkoły.


Na zakończenie niespodzianką turnieju był mecz pokazowy p. Szymona z nauczycielem WF/organizatorem, inicjatorem Turnieju p. Łukaszem.


Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy za ambitny udział, finaliści puchary.

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

II MIEJSCE reprezentacji chłopców ze Zwolenia w PIŁKĘ RĘCZNĄ
podczas XVIII Mistrzostw Powiatu

W dniu 15 czerwca 2016 r. odbyły się XVIII Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców ze Szkół Podstawowych, w których drużyna ze Zwolenia zajęła II miejsce.

 

ZWOLEŃ WYGRYWA CZWARTEK LEKKOATLETYCZNY

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dn. 9 czerwca 2016 r. na stadionie MOSiR w Gostyninie odbył się CZWARTEK LEKKOATLETYCZNY, w których to Gminę Gostynin reprezentowali Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu.

Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, 600/1000m - wybierając jedną z nich. Klasyfikację generalną wśród dziewcząt /drużynowo/ wygrała Szkoła ze Zwolenia oraz klasyfikację generalną chłopców również Szkoła ze Zwolenia. 

 

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

ZŁOTO Sebastiana i BRĄZ Zosi

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dn. 11.05.2016 r. na stadionie MOSiR w GOSTYNINIE odbył się CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH z powiatu gostynińskiego.
Indywidualne wyróżnienia spośród najlepszych lekkoatletów i lekkoatletek zdobyli nasi uczniowie:


ZŁOTY MEDAL - Sebastian Starczewski 240 punkty uzyskane w 4 konkurencjach            BRĄZOWY MEDAL - Zosia Kotfasińska 217 punktów
Serdecznie gratulujemy !!!

 

                                       Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Norbert, Artur i Mikołaj z klasy V

na XVIII MISTRZOSTWACH POWIATU DWÓJEK SIATKARSKICH

 
W dniu 24.02.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w GOSTYNINIE odbyły się

XVIII MISTRZOSTWA POWIATU DWÓJEK SIATKARSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS V

NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWALI:
 Norbert Bińkowski, Artur Janiszewski i Mikołaj Justyński.

 

 

X SZKOLNY TURNIEJ W BADMINTON

 

                                                                                                        Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dniu 22 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu w odbył się X Szkolny Turniej w Badmintona, a zarazem „V TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin” p. Szymona Szczypawki.

Zorganizowane zawody miały na celu: popularyzowanie i upowszechnianie mało promowanej dyscypliny, jaką jest badminton wśród uczniów, stwarzanie możliwości uczestnictwa w sportowej rywalizacji, a także wyłonienie zwycięzców. Gry eliminacyjne w styczniu uczniowie klas IV-VI rozgrywali na sali gimnastycznej podczas dodatkowej czwartej godziny WF. System rozgrywek, jaki obowiązywał podczas Turnieju: w każdej klasie „dwie grupy (oddzielnie dziewczęta i chłopcy) rywalizujący w swojej grupie systemem „każdy z każdym”.

 Finaliści w dniu 22 stycznia 2016 r. mieli możliwość zaprezentowania się przed zaproszonym Gościem – Patronem turnieju, Radą Pedagogiczną i społecznością szkolną. 

Finałowe mecze zostały rozegrane o miejsca I-II-III między najlepszymi dziewczętami z klas IV-VI: Klaudią Tyszkiewicz, Weroniką Paliwodą, Weroniką Rybicką oraz między najlepszymi chłopcami z klas IV-VI: Arturem Janiszewskim, Norbertem Bińkowskim i Adamem Dymowskim.


I miejsce zajęli: Weronika Rybicka (kl. VI), Adam Dymowski (kl. VI).
II miejsce: Weronika Paliwoda (kl. V), Artur Janiszewski (kl. V).
III miejsce: Klaudia Tyszkiewicz (kl. IV), Norbert Bińkowski (kl. V).


Na zakończenie niespodzianką turnieju był set pokazowy p. Szymona z uczennicą naszej szkoły Oliwią Kowalczyk zakończony wygraną 15 : 8 dla p. Radnego. 
Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Radnego Gminy Gostynin piękne dyplomy za ambitny udział, finaliści puchary.

SERDECZNIE GRATULUJEMY :-)

 

Weronika i Norbert w VII Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego

W VII Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w sobotę 5 grudnia 2015 r., wzięło udział 94 dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjalnych/ponadgimnazjalnych. Jest to rekord pod względem frekwencji. Turniej zorganizowany został przez UKS “ALFA” Gostynin, SP 3 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V: Weronika Paliwoda i Norbert Bińkowski /opiekun: Ł. Flejszer /. 
Weronika zakończyła turniej w pojedynku "o wejście do ćwierćfinału".

Gratulujemy naszym Sportowcom.

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 

III miejsce reprezentacji chłopców w PIŁKĘ RĘCZNĄ

16 czerwca 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w PIŁKĘ RĘCZNĄ na boisku wielofunkcyjnym ORLIK przy ul. Sportowej 1 w Gostyninie.

W zawodach tych uczestniczyły szkoły podstawowe: nr 1, nr 3, Lucień, Zwoleń.

 
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1 miejsce - SP nr 3 /3 zwycięstwa/
2 miejsce - SP nr 1 /1 zwycięstwo, 1 remis, 1 przegrana/
3 miejsce - SP Zwoleń /2 remisy, 1 przegrana/
4 miejsce - SP Lucień /1 remis, 2 przegrane/.

 

SUKCESY SPORTOWE W CZWARTKACH LEKKOATLETYCZNYCH

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Trenujący uczniowie w Szkole Podstawowej w Zwoleniu konkurencje lekkoatletyczne zdobyli 11 czerwca 2015 r. podczas 
CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH 
I miejsce /w kat. dziewcząt/ i III miejsce /w kat. chłopców/. 
Zawody odbyły się na MOSiR w Gostyninie, w których rywalizowały 
szkoły podstawowe z: Pacyny, Solca, Emilianowa, Zwolenia, Gostynina /SP nr 1 i SP nr 3/. 

 

ZŁOTY MEDAL REPREZENTACJI DZIEWCZĄT

W SZTAFETACH BIEGOWYCH

   

  

W gminie Gostynin na bieżni lekkoatletycznej przy ZSiG w Białotarsku w dniu 21 maja 2015 r. zostały zorganizowane widowiskowe IX zawody sportowe „sztafety biegowe” o Puchar Wójta Gminy Gostynin. W zawodach tych uczestniczyły wszystkie szkoły z terenu Gminy Gostynin /podstawowe i gminazjalne/. Zadaniem drużyn było rywalizowanie w dwóch konkurencjach: sztafeta sprinterska 4 x 100m i sztafeta olimpijska 800m – 400m – 200m – 100m/.

 

  

Szkołę Podstawową w Zwoleniu reprezentowała drużyna dziewcząt, która to przez 3 tygodnie ambitnie trenowała w okresie przygotowawczym oraz startowym /powiatowy czwórbój III miejsce/ nabierając siły szybkościowej oraz wytrzymałości.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA /sztafeta sprinterska + olimpijska/:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Zwoleniu 
/Zofia Kotfasińska, Karolina Szczepańska, Łucja Kaczmarek, Olivia Kowalczyk, rezerwowe: Weronika Paliwoda, Natalia Skalska/
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Solcu
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Lucieniu

 

 

Olivia, Bartosz i Natalia w

 III Warszawskim Roller Cup 2015

 

  

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

            17 maja 2015 r. w Warszawie odbyły się III Międzynarodowe zawody sportowe jazdy na rolkach „Roller Cup”. Wzięło w nich udział ponad 500 uczestników z całej Polski oraz Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Estonii, Hiszpanii. Nie zabrakło akcentu z naszego regionu – gminę Gostynin reprezentowały uczennice i uczeń Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu – Olivia Kowalczyk /kl. V/ w kat. D3 18m, Natalia Adamczyk /kl. VI/ w kat. D4 16m i Bartosz Mąkulski /kl. VI/ w kat. C4 14m na dystansie „FAN”.

 

Zawody rozgrywane były na 4 dystansach: 
1. Mini Cross /dla dzieci 2-4 lata - 300 m, 5-6 lat - 600 m/

2. Fan /dla dzieci 7-15 lat - 2 rundy - 6,4 km/

3. Fitness - 13 km /4 rundy/

4. Maraton - 42 km /13 rund/


Opiekun – trener grupy Łukasz Flejszer /nauczyciel Kultury Fizycznej/ startował tuż po swoich podopiecznych na sprinterskim dystansie FITNESS /4 pętle po 3,2 km/ zajmując 12 miejsce /czas 00:26:12/ na 103 zawodników. Po godzinnym odpoczynku czas przyszedł na zmierzenie się z ostatnim dystansem MARATONEM. 


Silny wiatr, mokra nawierzchnia, ponad 200 zawodników uniemożliwiło poprawienie rekordu z tamtego roku /01:23:46/”. Oficjalny czas z tego roku /01:42:23/ - w kategorii wiekowej M3 miejsce 28. 


”Jestem dumny ze swoich uczniów – pomimo dnia wolnego „niedzieli”, dyscypliny wymagającej bardzo dobrej umiejętności jazdy na rolkach, chęci, walki sportowej, przygotowania wytrzymałościowego osiągnęli wysokie wyniki w III Międzynarodowym Warszawskim Roller Cup”.


Na zakończenie zawodów zawodnicy drużyny ZWOLEŃ-TEAM otrzymali medale.

 

Brązowy medal w XVII MISTRZOSTWACH POWIATU 
W „CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM” DZIEWCZĄT

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dniu 15 maja 2015 r. na stadionie MOSiR w Gostyninie drużynowo dziewczęta naszej szkoły zajęły wysokie 3 miejsce z łączną notą 735 punktów.

Dziewczęta indywidualnie:

 

7 miejsce   Szczepańska Karolina – 182 p.
10 miejsce Kotfasińska Zofia – 172 p.
14 miejsce Kowalczyk Oliwia – 140 p.
18 miejsce Kaczmarek Łucja – 124 p.
22 miejsce Paliwoda Weronika – 117 p.
27 miejsce Skalska Natalia – 102 p.

KLASYFIKACJA KOŃ COWA:


1. SP nr 3 Gostynin - 852 pkt 
2. SP nr 1 Gostynin - 754 pkt
3. SP Zwoleń          - 735 pkt
4. SP Pacyna           - 722 pkt
5. SP Solec              - 714 pkt
6. SP Emilianów     - 470 pkt

 

                               Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Mini siatkówka drużynowa – czwórek dziewcząt

W dniu 11 marca 2015 r. reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu w 17 mistrzostwach powiatowych w mini piłkę siatkową drużynową „czwórek”
zajęły III miejsce.

Serdecznie gratulujemy !

 

                                 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Sukces sportowy w Mini Piłce Siatkowej "2" Chłopców

         W dniu 10 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie odbyły się XVII Mistrzostwa Powiatu w „Mini-Siatkówce” chłopców zespołów „2”
Dwójka uczniów z naszej szkoły: Sebastian Starczewski i Adam Dymowski przygotowani przez p. Ł.Flejszer (nauczyciela WF) miała możliwość uczestniczyć i rywalizować z uczniami z innych szkół w w/w zawodach sportowych.

Chłopcy w grupie B wygrali wszystkie 3 mecze , natomiast w meczach finałowych uklasowali się na 3 miejscu / SP Zwoleń - SP Pacyna 13:15 i SP Zwoleń - SP Szczawin 13:15.
Chłopcy otrzymali za III miejsce piękny puchar, medale oraz dyplom.

 

                                                                                 więcej zdjęć tutaj...

”IV TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin”

         W dniu 13 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu w odbył się IX Szkolny Turniej w Badmintona, a zarazem „IV TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin” p. Szymona Szczypawki.

Zorganizowane zawody miały na celu: popularyzowanie i upowszechnianie mało promowanej dyscypliny, jaką jest badminton wśród uczniów, stwarzanie możliwości uczestnictwa w sportowej rywalizacji, a także wyłonienie zwycięzców. Gry eliminacyjne w styczniu uczniowie klas IV-VI rozgrywali na sali gimnastycznej podczas dodatkowej czwartej godziny WF. System rozgrywek, jaki obowiązywał podczas Turnieju: w każdej klasie „dwie grupy (oddzielnie dziewczęta i chłopcy) rywalizujący w swojej grupie systemem „każdy z każdym”.

Finaliści 13 lutego 2015 r. mieli możliwość zaprezentowania się przed zaproszonym Gościem – Patronem turnieju, Radą Pedagogiczną i społecznością szkolną. Finałowe mecze zostały rozegrane o miejsca I-II-III między najlepszymi dziewczętami z klas IV-VI: Weroniką Paliwodą, Natalią Adamczyk, Natalią Skalską oraz między najlepszymi chłopcami z klas IV-VI: Sebastianem Starczewskim, Krystianem Kołaczkowksim i Dawidem Tyszkiewiczem.

I miejsce zajęli: Natalia Skalska (kl. VI), Dawid Tyszkiewcz (kl. VI).

II miejsce: Natalia Adamczyk (kl. VI), Sebastian Starczewski (kl. V).

III miejsce: Weronika Paliwoda (kl. IV), Krystian Kołaczkowski (kl. VI).

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Radnego Gminy Gostynin piękne dyplomy za ambitny udział, finaliści puchary.

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 tutaj...

Udział naszych uczniów w X ogólnopolskiej akcji

"POLSKA BIEGA 2014 – bieg wiosny"

 

 

W dniu 23 maja 2014 r na Stadionie MOSiR w Gostyninie odbył się X Bieg Wiosny w ramach ogólnopolskiej akcji "POLSKA BIEGA", której głównym założeniem było promowanie zdrowego trybu życia. Bieg miał charakter otwarty, w którym udział mógł wziąć każdy. Dystans, jaki należało przebiec to ok. 2000m. W zawodach wzięło udział blisko 100 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali: Ciechomska Karina (I miejsce w kategorii chłopców z Szkół Podstawowych), Dąbrowska Małgorzata (II miejsce w kategorii dziewcząt z Szkół Podstawowych), Grabowski Adam (I miejsce), Dzięgielewski Damian (28 m), Kołaczkowski Krystian (41 m), Bartosz Mąkulski (60 m), Filip Sztopel (nagroda indywidualna).

Nauczyciel WF z naszej szkoły uklasował się na III miejscu.

Opracował: Ł.Flejszer

 

 

  

                                                                     więcej zdjęć tutaj...

”III TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin”

 

         W dniu 13 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu w odbył się VIII Szkolny Turniej w Badmintona, a zarazem „III TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin” p. Szymona Szczypawki.

Zorganizowane zawody miały na celu: popularyzowanie i upowszechnianie mało promowanej dyscypliny, jaką jest badminton wśród uczniów, stwarzanie możliwości uczestnictwa w sportowej rywalizacji, a także wyłonienie zwycięzców. Gry eliminacyjne w miesiącu styczniu 2014 r. uczniowie klas IV-VI rozgrywali na sali gimnastycznej podczas dodatkowej czwartej godziny WF. System rozgrywek, jaki obowiązywał podczas Turnieju: w każdej klasie „dwie grupy (oddzielnie dziewczęta i chłopcy) rywalizujący w swojej grupie systemem „każdy z każdym”.

Finaliści 13 lutego 2014 r. mieli możliwość zaprezentowania się przed zaproszonym Gościem – Patronem turnieju, Radą Pedagogiczną i społecznością szkolną. Finałowe mecze zostały rozegrane o miejsca I-II-III między najlepszymi dziewczętami z klas IV-VI: Łucja Kaczmarek, Kariną Ciechomską, Julią Kołaczkowską oraz między najlepszymi chłopcami z klas IV-VI: Adamem Grabowskim, Damianem Dzięgielewskim i Mateuszem Jaworskim.

I miejsce zajęli: Julia (kl. VI), Adam (kl. VI).

II miejsce: Damian (kl. V), Łucja (kl. V).

III miejsce: Karina (kl. VI), Mateusz (kl. VI).

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Radnego Gminy Gostynin piękne dyplomy za ambitny udział, finaliści puchary.

 

Opracował nauczyciel WF

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2012/2013 tutaj...

                                                                                                            więcej zdjęć tutaj...

”II TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin”

 

         W dniu 24 stycznia 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu w odbył się VII Szkolny Turniej w Badmintona, a zarazem „II TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin” p. Szymona Szczypawki.

Zorganizowane zawody miały na celu: popularyzowanie i upowszechnianie mało promowanej dyscypliny, jaką jest badminton wśród uczniów, stwarzanie możliwości uczestnictwa w sportowej rywalizacji, a także wyłonienie zwycięzców. Gry eliminacyjne w miesiącu grudniu 2012 r. uczniowie klas IV-VI rozgrywali na sali gimnastycznej podczas dodatkowej czwartej godziny WF. System rozgrywek, jaki obowiązywał podczas Turnieju: w każdej klasie „dwie grupy (oddzielnie dziewczęta i chłopcy) rywalizujący w swojej grupie systemem „każdy z każdym”.

Finaliści 24 stycznia 2013 r. mieli możliwość zaprezentowania się przed zaproszonym Gościem – Patronem turnieju, Radą Pedagogiczną i społecznością szkolną. Finałowe mecze zostały rozegrane o miejsca I-II-III między najlepszymi dziewczętami z klas IV-VI: Natalią Skalską, Kariną Ciechomską, Julią Kołaczkowską oraz między najlepszymi chłopcami z klas IV-VI: Adamem Grabowskim, Adrianem Baranowskim i Mateuszem Sztopel.

I miejsce zajęli: Mateusz (kl. VI), Karina (kl. V).

II miejsce: Adam (kl. V), Julia (kl. V).

III miejsce: Adrian (kl. VI), Natalia (kl. IV).

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Radnego Gminy Gostynin piękne dyplomy za udział, finaliści puchary, a uczniowie kibicujący słodycze.

 

Opracował nauczyciel WF: Ł.Flejszer

   

 

”I TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin”

 

         W dniu 13 stycznia 2012 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu w odbył się VI szkolny turniej w badmintona, a zarazem „I TURNIEJ W BADMINTONA o Puchar Radnego Gminy Gostynin” p. Szymona Szczypawki.

Zorganizowane zawody miały na celu: popularyzowanie i upowszechnianie mało promowanej dyscypliny jaką jest badminton wśród uczniów, stwarzanie możliwości uczestnictwa w sportowej rywalizacji, a także wyłonienie zwycięzców. Gry eliminacyjne w miesiącu grudniu 2011 r. uczniowie klas IV-VI rozgrywali na sali gimnastycznej podczas dodatkowej czwartej godziny WF. System rozgrywek jaki obowiązywał podczas Turnieju: w każdej klasie „dwie grupy (oddzielnie dziewczęta i chłopcy) rywalizujący w swojej grupie systemem „każdy z każdym”.

Finaliści 13 stycznia 2012 r. mieli możliwość zaprezentowania się przed zaproszonym Gościem – Patronem turnieju, Radą Pedagogiczną i społecznością szkolną. Finałowe mecze zostały rozegrane o miejsca I-II-III między najlepszymi dziewczętami z klas IV-VI: Kariną Ciechomską, Justyną Tumińską i Dominiką Zarzycką oraz między najlepszymi chłopcami z klas IV-VI: Adamem Grabowskim, Adrianem Baranowskim i Jakubem Komorowskim.

Wiele emocji i wrażeń sportowych dostarczyła niesamowita finałowa gra Justyny i Dominiki z klasy VI oraz Adriana (kl.V) i Jakuba (kl. VI).

I miejsce zajęli: Jakub (kl. VI), Justyna (kl. VI).

II miejsce: Adrian (kl. V), Dominika (kl. VI).

III miejsce: Adam (kl. IV), Karina (kl. IV).

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Radnego Gminy Gostynin piękne dyplomy za udział, finaliści puchary, a uczniowie kibicujący słodycze. Gratulujemy!

 

Opracował: Ł.Flejszer

                                                                                 więcej zdjęć tutaj
 

Sukces sportowy w Mini Piłce Siatkowej "2" Chłopców

 

         W dniu 24 marca 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie odbyły się XIII Mistrzostwa Powiatu w „Mini-Siatkówce” chłopców zespołów „2”. Czterech uczniów z naszej szkoły przygotowanych przez p. Ł.Flejszer (nauczyciela WF) miała możliwość uczestniczyć i rywalizować z uczniami z innych szkół w w/w zawodach sportowych.

Drugi zespół dwuosobowy (Jakuba Komorowskiego i Jakuba Nodzaka) został w początkowej I rundzie wyeliminowany z turnieju, natomiast wiele emocji i wrażeń sportowych dostarczyła niesamowita gra zespołowa pierwszego zespołu dwuosobowego (B.Sarzały i H.Godlewskiego), którzy zajęli niespodziewane I miejsce na 13 zespołów. Było to wielką niespodzianką dla samych zwycięzców, ale i dla uczniów z innych szkół oraz ich opiekunów. Chłopcy otrzymali za I miejsce piękny puchar, medale oraz dyplom.

Opracował: Ł.Flejszer   

SUKCESY SPORTOWE W POPRZEDNICH LATACH tutaj...